ArtBox #3: unboxing!

Drodzy!
To już trzecia odsłona naszego projektu ArtBox! Tak jak i w poprzednich edycjach, w tej pace znalazły się same wspaniałości, które z radością Wam pokażemy 🙂 Dziękujemy wszystkim markom, które zechciały podarować do ArtBox’ów swoje wspaniałe produkty! W tej edycji przygotowaliśmy dla Was dwa rodzaje paczek: Klasyczne i Deluxe.
Zajrzyjmy co było w środku!


artbox-deluxe


artbox-klasyczny


artbox-dolaczJeśli sami tworzycie i chcielibyście pokazać swoje produkty w ArtBox’ie – dajcie nam znać koniecznie! A może znacie kogoś kto tworzy piękne rzeczy? Szepnijcie mu słówko, że z centrum Polski wyfruwają takie paki 😉
Piszcie do nas: wspolpraca[a]niezlasztuka.net


1. Black Fog

ArtBox Deluxe: Skórzane etui na okulary
ArtBox Klasyczny: Skórzane breloki

Skórzane akcesoria

blackfog-etui

blackfog

* * *

blackfogstudioMarka Black Fog powstała z myślą o osobach, które kierują się zasadą „mniej znaczy więcej”. Założycielka marki i projektantka Kamila Kopeć, stawia na ponadczasowe formy, komfort użytkowania i precyzyjne wykonanie. Skórzane akcesoria z kolekcji Black Fog są w całości szyte ręcznie z dbałością o najmniejsze detale. Black Fog, to przede wszystkim minimalistyczne wzornictwo, wysokiej jakości materiały i unikalny charakter każdego wyrobu.

blackfogstudio.com »


2. BeWood

Tylko w ArtBox Deluxe

Vouchery na drewniane obudowy i etui do telefonów

bewood

* * *

BeWood to polski producent drewnianych akcesoriów do urządzeń mobilnych. Produkujemy drewniane obudowy do telefonów wykonane z drewna krajowego ale także z pochodzącego z najdalszych zakątków całego świata. W naszej ofercie można znaleźć dąb czy sosnę, ale także egzotyczne odmiany palisandra czy bambusa. Stawiamy na naturę, nawet siedziba naszej firmy znajduje się w otulinie Puszczy Kampinoskiej.

W naszym przekonaniu drewno to bardzo szlachetny materiał, który ma nieograniczone możliwości i pozwala kreować bardzo eleganckie produkty, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Istnieje możliwość personalizacji etui poprzez złożenie zamówienia na grafikę, która ma znaleźć się na obudowie. Nasze produkty powstają z dokładnością do nawet 0,01 mm. Przy takiej precyzji nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

BeWood to przede wszystkim historia przyjaźni dwóch chłopaków z Warszawy – Maćka i Michała – którzy już na studiach mieli marzenie stworzenia własnego biznesu. Nasz pomysł został odłożony na jakiś czas, ale kiedy spotkaliśmy się po kilku latach wiedzieliśmy, że to jest ten moment, by zrealizować nasze marzenia.

bewood.pl »


3. Ende Ceramics

Tylko w ArtBox Deluxe

Filiżanki Doll Head

ende

* * *

ENDE to studio założone przez Natalię Gruszecką i Jakuba Kwarcińskiego – projektantów i absolwentów ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w 2012 roku. Firma zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem współczesnych wyrobów porcelany użytkowej. ENDE produkuje lokalnie w swojej manufakturze i sprzedaje na rynkach globalnych. Projekty tworzone przez ENDE to przedmioty codziennego użytku, które łączą funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości luksusowe materiały. Produkty projektowane przez Natalię Gruszecką charakteryzuje zaskakująca kombinacja nowoczesnej formy, nawiązanie do dobrej tradycji i elegancji w detalu oraz dbanie o humorystyczne walory prac.

Celem kreatywnego duetu ENDE jest, aby ich unikatowe i intrygujące wysokiej jakości produkty, ręcznie wykonywanie z sercem w pracowni mogły trafić do rąk szerokiego grona amatorów pięknych przedmiotów w Polsce i na świecie. Produkty ENDE są powszechnie dostępne w popularnych sklepach internatowych z designem, Kilka razy w ciągu roku produkty można zobaczyć podczas festiwali i wystaw z designem. Z roku na rok produkty ENDE cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością na świecie. Obecnie sprzedawane są w Europie, Stanach Zjednoczonych, Azji, na bliskim wschodzie oraz Australii i Nowej Zelandii.

endeceramics.pl »

facebook.com/Endeceramics »


4. Crystalline Obsession by Kuba Kalinowski

Tylko w ArtBox Deluxe

Zestawy ceramiki krystalicznej

kalinowski

* * *

Ceramika krystaliczna.
Powierzchnię prac z gliny artysta pokrywa szkliwami, czyli mieszankami różnych tlenków, które pod wpływem wypału w piecu ceramicznym uzyskują trwałe, najczęściej połyskujące kolory. Jedną z ich odmian są szkliwa krystaliczne, które dzięki zestawieniu odpowiednich pierwiastków i ustaleniu wieloetapowego programu wypału, wytwarzają kryształy, wyglądające jak połyskujące „kwiaty”. Nigdy nie wiadomo, w którym miejscu pojawi się kryształ, jest to proces losowy stanowiący o wyjątkowości i unikatowości przedmiotów wykonanych tą metodą.

Ceramika krystaliczna, to skomplikowana technika wymagająca wytrwałości i cierpliwości, wiąże się z wykonaniem wielu prób i testów, a efekty zawsze są nieprzewidywalne, ponieważ na wzrost kryształów mają wpływ różne czynniki. Dlatego niewielu ceramików podejmuje się wyzwań jakie stawia przed nimi. Każde szkliwo Kuba tworzy w swojej pracowni, następnie przeprowadza próby, aby znaleźć odpowiedni dla niego kilkunastogodzinny proces wypału w bardzo wysokich temperaturach, ponad 1200°C. Wystarczy dodać do mieszanki jeden gram jakiegoś składnika za dużo albo zmieni się wilgotność w pracowni i można nie uzyskać żądanego efektu. Za to, gdy cały proces tworzenia pójdzie po jego myśli, rezultaty rekompensują całą włożoną pracę.

Przedmioty pokryte szkliwem krystalicznym, mają swoją szczególną specyfikę. Dzięki efektownemu wyglądowi stanowią idealny element dekoracji wnętrz i cieszą oczy magią mieniących się, przestrzennych kryształów. Wewnątrz ceramiki przeznaczonej do posiłków i napojów artysta stosuje bezpieczne szkliwo spożywcze. Na powierzchni białego szkliwa w trakcie użytkowania mogą pojawić się drobne spękania, w które będą wnikać ciemne napoje (np. kawa czy herbata), aby uniknąć stałego zabrudzenia poleca, co jakiś czas namoczyć naczynia w kwasku cytrynowym, który usunie zabrudzenia ze szczelin.

crystalline-obsession.pl »


5. Bordo ceramika

Tylko w ArtBox Deluxe: wymiennie z ceramiką Vili&Ve

Ceramiczne talerze

bordo

* * *

bordo-logoBordo to pracownia ceramiki, założona przez z Monikę Bordo, tworzącą ceramiczne wyroby użytkowe. W pracowni powstają produkty estetyczne o zaskakujących i unikatowych formach. Podczas tworzenia artystka stara się aby jej prace były estetyczne i zaskakujące. Pracując w glinie wyszukuje unikatowe formy, dba o szczegół, by odbiorca poczuł, że ma w ręku coś wyjątkowego, dostrzegł poświęcony czas. Inspiruje ją naturą i jej elementy umieszcza w swoich pracach. Zachwyca się jej barwami, strukturami i fakturami lub przenosi motywy roślinne i zwierzęce do swoich prac.


6. Vili&Ve

Tylko w ArtBox Deluxe: wymiennie ceramiczne talerze i półmiski

Ceramika

wos

* * *

Ciągły pęd sprawia, że funkcjonujemy w świecie ułatwionych decyzji. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wszystko, czego nam potrzeba, znajduje się w zasięgu ręki. Jeśli kupujemy meble, mamy zamiar ustawić je w salonie w przeciągu kilku godzin; jeśli w sklepie sięgamy po talerze, szukamy takich, które są względnie ładne i przeżyją kąpiel w zmywarce. Cierpimy na ciągły niedoczas, dlatego często decydujemy się na gorzki kompromis – otaczamy się rzeczami dostępnymi od ręki, ale bez duszy. Funkcjonalnymi choć pospolitymi. Magię zaklętą w przedmiotach codziennego użytku pamiętamy jedynie z dzieciństwa…

Vili&Ve to przeciwieństwo masowej produkcji – to ręcznie tworzona ceramika, która powstaje w małych ilościach, w atmosferze codziennej magii i dobrych myśli. Przedmioty projektuje, formuje, ozdabia i wypala Jagna Woś, pilnując, by każdy z nich odznaczał się nie tylko wysoką jakością, ale także dużym ładunkiem pozytywnej energii, dzięki której nastrój w kuchni zmienia się nie do poznania.

facebook.com/viliandveceramics »


7. Wydawnictwo Marginesy

Tylko w ArtBox Deluxe

Bárbara Mujica Frida

Przeczytaj fragment książki >>

marginesy

* * *

Od 2008 roku Wydawnictwo Marginesy dostarcza czytelnikom starannie wybrane tytuły na wysokim poziomie edytorskim. Wydawnictwo wydajemy autobiografie i biografie, powieści polskie i zagraniczne, w tym kryminały. Reprezentuje ważnych i cenionych autorów, których książki osiągają nie tylko wysoki wynik sprzedażowy, lecz są także doceniane w konkursach. Polscy czytelnicy szczególnie pokochali prozę katalońskiego pisarza Jaume Cabré, a ostatnio status bestsellera osiągnęła powieść „Shantaram” Gregory’ego Davida Robertsa. Od 2013 roku Wydawnictwo jest częścią szwedzkiej grupy wydawniczej Bonnier.

marginesy.com.pl »


8. Wydawnictwo Więź

Tylko w ArtBox Deluxe

Ewa Kiedio A piękno świeci w ciemności

Przeczytaj fragment książki >>

wiezi

* * *

Wydawnictwo Więź cieszy się blisko 60-letnią tradycją. Wydawanie książek zaczęło w warunkach komunistycznej cenzury, aby pogłębić refleksję podejmowaną na łamach wychodzącego od 1958 roku miesięcznika „Więź”. Dziś wciąż stara się dostarczać duchowych inspiracji i intelektualnych wyzwań, kontynuując linię personalizmu chrześcijańskiego. Tematyka wydawanych przez wydawnictwo książek obejmuje kulturę, religię, historię najnowszą i zagadnienia społeczne. Wśród autorów ostatnich lat wymienić można m.in. prof. Władysława Stróżewskiego, ks. Jana Kaczkowskiego, kard. Waltera Kaspera, prof. Andrzeja Friszkego, Piotra Wierzbickiego, Piotra Matywieckiego, Annę Piwkowską. Nakładem wydawnictwa ukazały się też eseje i korespondencja osób tak ważnych dla polskiej kultury, jak Maria Dąbrowska, Jerzy Giedroyc, Leszek Kołakowski, Jan Józef Lipski, Bolesław Miciński, Juliusz Mieroszewski, Jerzy Stempowski czy Tymon Terlecki.

wiez.pl »


9. Mietek Szcześniak

Tylko w ArtBox Deluxe

Płyta Nierówni z autografem

mietekszczesniak

* * *

m-szczesniakMietek Szcześniak urodził się 9.07.1964 roku w Kaliszu. Już od dziecka wyrastał w domu pełnym muzyki a pierwszą jego Mistrzynią była babcia Zofia. Początek przygody muzycznej sześcioletniego Mietka to zespół Ikary. Jako nastolatek występował z zespołem „Funk Factory”, z którym zarejestrował pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Jest laureatem wielu nagród muzycznych między innym: głównej nagrody im. Anny Jantar na konkursie Debiutów na Festiwalu Muzyki Polskiej w Opolu za piosenkę „Przyszli o zmroku”. W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Brał udział w wielu festiwalach, m.in.: Festiwal Złoty Orfeusz w Bułgarii – I miejsce oraz nagroda Mister Elegantiarum, Festiwal Intertalent w Austrii – I miejsce i Grand Prix, Festiwal Cesme w Turcji – I miejsce, oraz FIDOF w Nashville w USA – Złota Płyta Miasta Muzyki. Trzykrotny laureat Fryderyków.

Mietek Szcześniak odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych. Jazz, rhytm&blues, soul, gospel. Jest otwarty na nowe doświadczenia. Występował z wieloma artystami zarówno polskimi i zagranicznymi. Szczególnie ważną okazała się współpraca z Wendy Waldman ( zdobywczynią nagrody Grammy, odpowiednikiem filmowego Oscara), która będąc pod wielkim wrażeniem talentu Mietka zaproponowała swoją współpracę, jako współproducenta, przy kolejnej solowej płycie wokalisty. Współpracę kontynuują.

Artysta brał udział w wielu projektach muzycznych, miedzy innymi: ” Mężczyźni kobietom”. Wziął udział w nagraniu polskiej wersji hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości”, pojawił się na koncercie z okazji 25-lecia pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Wziął udział w nagraniu piosenek do filmu „W pustyni i w puszczy” z muzyką Krzesimira Dębskiego („Mama Afryka” i „Pieśń baobabu”). Zaśpiewał też na koncertach poświęconych Czesławowi Niemenowi, Markowi Grechucie. Nie sposób wymienić wszystkich aktywności Mietka Szcześniaka. Ostatnia jego autorska płyta ” Nierówni” powstała w 2017 roku. Do wierszy ks. Jana Twardowskiego stworzył muzykę i zaprosił do współpracy Paulinho Garcie i wielu innych fantastycznych muzyków.

mietekszczesniak.pl »


10. Leszek Możdżer

Tylko w ArtBox Deluxe

Płyty z autografami:
Możdżer Danielsson Fresco – Polska
lub
Jazz at Berlin Philharmonic I

mozdzer

* * *

LESZEK MOŻDŻER – wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”.

Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.

Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad. Początkowo związany z „yassową” formacją Miłość i jej twórcami – nonkonformistami: Tymonem Tymańskim i Mikołajem Trzaską, potem pojawiał się w wielu konfiguracjach: od duetów z Davidem Friesenem (1995), Adamem Pierończykiem (1996) poprzez typowo jazzowe składy takie jak zespoły Emila Kowalskiego (1991), Eryka Kulma (1993), Zbigniewa Namysłowskiego (1992-96), Tomasza Stańko (1992), Buddy’ego de Franco (1995), Archie’go Sheppa (1996), Arthura Blytha (1997) aż po składy symfoniczne: Live in Holy City Michała Urbaniaka (1996), Itinerarium Rafała Augustyna, Fantasie Charlesa Foxa i własne kompozycje: Siedem miniatur na fortepian improwizujący i smyczki, Missa Gratiatoria, Preludium i Fuga, Opera Immanuel Kant czy ostatni koncert skomponowany dla Baroque Holland.

Rozległa dyskografia pianisty obejmuje ponad sto albumów zrealizowanych jako własne projekty lub we współpracy z wybitnymi artystami. Nagrywał i koncertował min z Davidem Gilmourem, Naną Vasconcelos, Marcusem Millerem, Johnem Scofieldem, Joe Lovano, Tan Dunem, Patem Metheny’m czy Adamem Makowiczem (Makowicz vs Możdżer: At The Carnegie Hall 2004). Album Impressions On Chopin (1999) wszedł już na stałe do swoistego kanonu nagrań inspirowanych twórczością genialnego polskiego kompozytora. Leszek Możdżer współpracował także z Janem A.P. Kaczmarkiem (nagrania do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej do filmu Finding Neverland oraz album Kaczmarek by Możdżer), kompozytorem Zbigniewem Preisnerem np. Requiem for my Friend, 10 łatwych utworów na fortepian.

Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych Piano (2004), Komeda (2011) oraz w autorskim trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Album The Time nagrany w 2005 osiągnął status Diamentowej Płyty, kolejne albumy trio Between Us And The Light (2006), Live (2007), Polska (2013) osiągnęły status Podwójnej Platynowej Płyty. Realizuje również wielkie projekty festiwalowe ( Enter Music Festival, Jazz Nad Odrą).

W 2012 został, jako pierwszy Polak, przewodniczącym jury międzynarodowego konkursu Montreux Jazz Piano Competition w Szwajcarii, który począwszy od 1999 odbywa się corocznie w ramach Montreux Jazz Festival i jest organizowany pod patronatem Quincy Jonesa.

Jest również autorem muzyki do przedstawień m.in. Wojciecha Kościelniaka (Sen nocy letniej, Scat, Bal w Operze wg Tuwima), Grzegorza Jarzyny (4.48 Psychosis, Schauspielhaus Düsseldorf, 2002), Andrzeja Domalika (Rewizor Gogola, Teatr Narodowy), Jana Englerta (Śluby Panieńskie Fredry), Michała Zadary (Operetka Gombrowicza, Teatr Capitol), Grzegorza Chrapkiewicza (Kotka na gorącym blaszanym dachu) i filmów m.in. Sylwestra Latkowskiego(Pub 700, Ostatnia wieczerza), Wiktora Grodeckiego (Nienasycenie wg Witkacego), Michale Boganim (Znieważona Ziemia), Artura Barona Więcka (Wszystkie Kobiety Mateusza), Bodo Koxa (Opera z Mydła).

Leszek Możdżer objawia się zatem jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia.

mozdzer.com/pl »


11. Pracownia Północ

Tylko w ArtBox Deluxe

Kwieciste kosmetyczki

pracownia-polnoc

* * *

Pracownia Północ to małe miejsce na poddaszu w północnej części Krakowa, gdzie jedna osoba (czyli ja, Irenka) szyje zwykłe rzeczy dla pięknych ludzi. Są to przede wszystkim worki marynarskie, torby i kosmetyczki, ale też inne drobne akcesoria. Łączę materiały nowe i te z historią, dlatego często powstają pojedyncze sztuki lub krótkie serie, nie do powtórzenia. Pod igłę trafiają tkaniny w kwiaty, liście i inne pięknie naturalne wzory. Ponieważ cenię prostotę i naturalność, rzeczy są praktyczne i trwałe, precyzyjnie wykonane, a przy tym całkiem, całkiem ładne. Dla tych, co lubią spacery po lesie, pikniki, rower i polskie lato.
/made in krk/

fb.me/polnocpracownia »

instagram.com/pracowniapolnoc »


12. Umysłu pomysły

Tylko w ArtBox Deluxe

Dekoracyjne formy z mosiądzu

umyslu-pomysly

* * *

Umysłu Pomysły to niewielka łódzka pracownia dekoracji wnętrz, stworzona z pasji do nowoczesnej bohemy i chęci połączenia surowości industrialu z lekkością boho. Powstają w niej minimalistyczne formy geometryczne z mosiądzu, dekoracje makrama oraz oryginalne przedmioty do wnętrz roślinnych.

Ulubionym materiałem założycielki marki jest mosiądz, z którego tworzy
Wielościany – geometryczne figury przestrzenne, powstałe z inspiracji
tradycyjnymi formami zdobniczymi – fińską himmeli oraz polskim pająkiem. Są one biżuterią dla wnętrza, nowoczesnym detalem oraz innowacyjnym podejściem do dekoracji roślinnych.

umyslupomysly.pl »


13. Senelle Cosmetics

ArtBox Deluxe: Serum olejowe
ArtBox Klasyczny: Balsam do ciała

Naturalne kosmetyki

senelle-deluxe

senelle-basic

* * *

Z połączenia zmysłowości i piękna stworzyliśmy polską markę kosmetyków naturalnych. Chcemy by Senelle była jak kobieta, do której jest kierowana: energiczna, zmysłowa, znająca swoją wartość, mająca własne zdanie, dzieląca się poglądami, uwielbiająca zmiany. Kobieta, która odnalazła równowagę i wie dokąd zmierza. Siłą Senelle są naturalne, starannie dobrane składniki: fantastyczne oleje i pozyskiwane w innowacyjny sposób olejowe substancje aktywne. W Twoje ręce, co kwartał będziemy oddawać kolejną odsłonę naszej marki!

senelle.pl »


14. Audioteka

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny

Audiobooki CD

audioteka

* * *

Audioteka to serwis z największym w Polsce wyborem audiobooków. W swojej kolekcji ma ponad 6000 tytułów, w tym wersje audio głośnych książkowych premier i bestsellerów. Audiotekę znajdziesz w AppStore, Google Play oraz na stronie www.audioteka.pl. Dzięki dostępnym aplikacjom, audiobooków można wygodnie słuchać audiobooków na smartphonach, komputerze, tablecie, w samochodzie oraz na odtwarzaczach mp3. Już od 2008 roku Audioteka tworzy nową jakość audiobooków w Polsce i w ponad 20 krajach na całym świecie.

audioteka.com/pl »


15. Storytel

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny

Karty podarunkowe na okres 30 dni

storytel

* * *

Storytel.pl działa w Polsce od lutego 2016. Oferuje w ramach jednego abonamentu nieograniczony dostęp do tysięcy tytułów w języku polskim i angielskim. W ofercie znajdziemy fantastykę, kryminały, biografie, reportaże, poradniki i literaturę piękną. Książek można słuchać na tablecie lub smartfonie. Serwis obsługuje systemy operacyjne iOS, Android i Windows. Słuchanie audiobooków odbywa się w streamingu, ale książki możemy zapisać również w trybie offline, dzięki czemu korzystanie z aplikacji jest możliwe również bez dostępu do sieci.

Zrealizuj kod »

storytel.pl »


16. Empik Art

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny: ze względu na ograniczoną ilość produktów – w losowo wybranych paczkach

Gadżety z polską sztuką

empik

* * *

Kolekcje serii Empik Art Unlimited to sztuka polska podana w przystępnej formie. Coś dla siebie znajdą zarówno fani popkultury, jak i wielbiciele malarstwa, filmu czy literatury. W salonach Empik pod wspólną nazwą Empik Art dostępne są stylowe kolekcje gadżetów sygnowane przez znanych polskich artystów. Oprócz takich klasyków jak Stanisław Wyspiański czy Józef Chełmoński, w projekcie Empik Art Unlimited znaleźli się także współcześni artyści młodego pokolenia, m.in. Dominik Jasiński.

empik.com >>


17. Cherry Tree

ArtBox Deluxe: Konfitury z wiśni
ArtBox Klasyczny: Sok z wiśni
ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny: Suszone wiśnie

Naturalne produkty z wiśni

cherrytree

cherrytree-soki

* * *

cherry-treeCherry Tree to rodzinna manufaktura specjalizująca się w jakościowych produktach z wiśni. Od trzech pokoleń prowadzimy rodzinne sady wiśniowe i bogaci o doświadczenie oraz wypracowane standardy oferujemy naturalne specjały z wiśni o niespotykanej słodkości. Stawiamy na zdrowie, dlatego świadomie rezygnujemy z używania konserwantów, sztucznych barwników, syropu glukozowo-fruktozowego oraz w dużej mierze z cukru. Bezkompromisową jakość i wyjątkowy smak produktów dopełniają estetyczne opakowania podkreślające niepowtarzalny charakter naszych produktów.

cherrytree.pl »


18. Hundred Bookmarks

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny

Grawerowane zakładki do książek z cytatami

hundredsbookmarks

* * *

Stuknięte zakładki do książki – porządnie stuknięte, bo każda przynajmniej ze sto razy! Każde przesłanie na zakładce to kilkadziesiąt literek. Każda literka to trzy uderzenia młotkiem. Znak po znaku – rodzą się wyjątkowe zakładki z naszego Hundred Bookmarksowego imperium.

W Hundred Bookmarks nasza wspólna misja jest bardzo ambitna, nie ukrywamy! Naczelne postulaty to: wyrzucić z każdej książki na świecie wszystkie zużyte bilety, pożółkłe, smutne paragony, pamiętające czasy świetności kaset magnetofonowych, nadtargane ulotki dawno nieistniejących firm i nieaktualne recepty, których nie przyjmie już żadna apteka. Niech zamiast przypadkowych przedmiotów książkę zdobią zakładki, które będą tylko Wasze – jedyne i niezastąpione, jak najwygodniejsze buty oraz mówiące o Was więcej, niż ulubione ubrania, niezależnie od tego, czy nosicie szpilki, czy raczej ciężkie glany.

hundredbookmarks.pl »


19. Many Mornings

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny

Kolorowe skarpeciochy

manymornings

* * *

Many Mornings powstało i działa w Aleksandrowie Łódzkim, polskim “Skarpetkowie”, miejscu gdzie od ponad 100 lat wytwarzane są skarpetki i gdzie przemysł włókienniczy ma korzenie w prawie każdej rodzinie. Wzbogaceni rzemieślniczą tradycją, tworzymy nową jakość. Wspieramy lokalność – produkujemy nasze skarpety w rodzinnym przedsiębiorstwie z 25 letnim doświadczeniem. Pragnienie ekscytujących wzorów i najświeższych kolorów to fundamenty Many Mornings.

manymornings.com >>


20. Jakub Żeligowski

Tylko w ArtBox Deluxe

Biżuteria

zeligowski

* * *

Jakub Żeligowski urodził się w Lublinie, poczęty w Bieszczadach. Wątek górsko bieszczadzki jest bardzo istotny w jego życiu i twórczości.
Do niedawna związany z okolicami Warszawy. Aktualnie od 2 lat mieszka na Podkarpaciu. Tutaj poświęca się pracy z drewnem, rzeźbą, malarstwem i designem w różnych formach. Wraca też czasem do projektów biżuteryjnych, lecz już nie produkcji a pojedynczych form dla wyjątkowych osób. Jak mówi nie ogranicza się żadnym materiałem, ideą czy stylem. Robi swoje i po swojemu. Sam nazywa to wszystko Wielkowiejskością. Wielkowiejskość to idea życia na wsi, i czerpania z jej tradycji rzemieślniczo artystycznych. Kuba łączy to z nowoczesną formą, miesza i przeplata.

zeligowski.pl »


21. Hagi Cosmetics

ArtBox Deluxe: Zestaw dwóch scrubów
ArtBox Klasyczny: Mydło naturalne

Naturalne scruby i mydła

hagi-scruby

hagi

* * *

Hagi to nowa marka, która zrodziła się z przenikania świata chemii i natury. Z istniejącego od 2000 roku laboratorium chemicznego wyłoniło się laboratorium kosmetyczne. Do produkcji naturalnych kosmetyków zachęciło nas bogactwo i harmonia składu surowców kosmetycznych pochodzących z natury. Nasze produkty przynoszą długotrwałe efekty poprawy nawilżenia, odżywienia i natłuszczenia. Delikatnie pielęgnują, poprawiają zdrowy wygląd i przywracają stan równowagi płaszcza ochronnego skóry.

Starannie dobieramy receptury i surowce, by powstał bezpieczny i łagodny kosmetyk właściwy dla każdej kategorii. Produkując kosmetyki naturalne przyczyniamy się do zwiększenia dbałości o zdrowie i piękno człowieka oraz ochronę jego środowiska. Nasze standardy są zgodne z wymogami firm certyfikujących kosmetyki naturalne i organiczne. Produkujemy krótkie serie kosmetyków, mydła wytwarzane są ręcznie i wyłącznie metodą tradycyjną.

W proces powstawania naszych produktów wkładamy pasję i ogromny ładunek pozytywnej energii. Od samego początku, niezmiennie wszystkie produkty wytwarzamy samodzielnie – przez koncepcję, receptury, pomysły na opakowania, aż po efekt ostateczny. W zespole Hagi pracują kosmetolodzy, chemicy, specjaliści ds. jakości, zapachów i bezpieczeństwa kosmetyków oraz kilka artystycznych dusz z głowami pełnymi pomysłów. Jesteśmy w 100% HANDMADE IN POLAND.

hagi.com.pl »


22. Sylveco

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny

Naturalne szampony

sylveco

* * *

Firma SYLVECO to polski producent kosmetyków naturalnych, powstających z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej nas przyrody. Naszą misją jest promowanie życia w zgodzie z naturą, poprzez tworzenie przyjaznych dla człowieka i środowiska naturalnych kosmetyków. Naszą pasję przekuliśmy w sukces rozwijając się z lokalnej rodzinnej manufaktury do lidera na rynku kosmetyków naturalnych, którego produkty są rozpoznawane i cenione przez klientów w całym kraju. Nasze marki – SYLVECO, SYLVECO dla dzieci, BIOLAVEN oraz VIANEK stworzone zostały z myślą o świadomych, wymagających klientach, którzy wybierając zdrową, naturalną pielęgnację wiedzą, że zapewniają swojej skórze wszystko, czego naprawdę potrzebuje.

Wizytówką SYLVECO jest zawartość naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie surowców roślinnych oraz ekstraktów z typowych dla Polski ziół, na których bazują nasze produkty. Starannie dobrane składniki i dopracowane receptury gwarantują doskonałą jakość kosmetyków, które oferujemy. Wiemy również, że doznania wizualne i zapachowe są dla klientów równie istotne, jak skuteczne działanie kosmetyku, dlatego też dbamy o to, by nasze produkty miały piękne, naturalne zapachy i proste, lecz niebanalne opakowania.

Siłą SYLVECO jest nasz zespół – młodzi, pełni pomysłów i energii do działania ludzie. Nie ma tu miejsca na stagnację, stawiamy na ciągły rozwój i doskonalenie. Jesteśmy osobiście zaangażowani w proces produkcji, nadzorując każdy jej etap. Wszystkie nowe kosmetyki testujemy sami, zanim przekażemy je w ręce naszych odbiorców. Oferując naszym klientom kolejne produkty dzień po dniu udowadniamy, że połączenie wiedzy, doświadczenia i inspiracji naturą daje najlepsze efekty. Potwierdzeniem jakości kosmetyków firmy SYLVECO są liczne nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymaliśmy podczas naszej wieloletniej działalności. Dla nas jednak największym osiągnięciem i wyrazem uznania jest zaufanie naszych klientów.

sylveco.pl »


23. Pracownia ceramiczna MRUKI

Tylko w ArtBox’ie Klasycznym: wymiennie z kubkami z Empik

Ceramiczne czarki

mruki

* * *

MRUKI-logoMruki to proste i w pełni funkcjonalne formy, o niebanalnym ale subtelnym wzornictwie.

Mogą być czarką do zielonej herbaty, słoiczkiem na koktajle, pojemnikiem na cukier bądź konfiturę. Wszystkie kubeczki zostały wykonane z gliny, wytoczone na kole garncarskim. Każdy wyjątkowy i niepowtarzalny, na spodzie sygnowany. Wypalone w temperaturze 1240 stopni C.

facebook.com/pracownia.mruki »

instagram.com/mruki.pottery »


24. Wydawnictwo PWN

ArtBox Deluxe: wymiennie Biblia w malarstwie lub Antyk w malarstwie
ArtBox Klasyczny: Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

Bożena Fabiani Antyk w malarstwie i Biblia w malarstwie

pwn-biblia

Susie Hodge Dlaczego sztuka pełna jest golasów?

pwn

* * *

Grupa PWN działa w trzech kluczowych obszarach – wydawniczym, dystrybucyjnym oraz e‑commerce. Nakładem wydawnictw Grupy ukazuje się ponad 500 tytułów rocznie i to zarówno publikacje książkowe, jak również e-booki oraz produkty multimedialne. Wydawnictwa specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin, w szczególności nauk ścisłych, ekonomii, zarządzania, informatyki, psychologii i medycyny. Czytelnikom oferują zarówno pozycje bardzo specjalistyczne, jak i publikacje o charakterze przekrojowym. W ofercie znaleźć można również przewodniki turystyczne, pozycje z literatury podróżniczej oraz literatury faktu. Dodatkowo PWN zajmuje się organizacją konferencji, sympozjów, szkoleń i warsztatów dla kadry naukowej, wykładowców i profesjonalistów w wielu różnych branżach.

ksiegarnia.pwn.pl »


25. Wydawnictwo Karakter

Tylko w ArtBox’ie Klasycznym: wymiennie Dzieci bohaterów, Jutro skończę dwadzieścia lat lub Zwierzenia jeżozwierza

Lyonel Trouillot Dzieci bohaterów

Alain Mabanckou Jutro skończę dwadzieścia lat

Alain Mabanckou Zwierzenia jeżozwierza

karakter

* * *

Wydawnictwo Karakter istnieje od 2008 roku. Dzieli się z czytelnikami tym, co je interesuje i co uważamy za ważne. Chce zrywać z kulturowymi stereotypami i uprzedzeniami, wprowadzać w obieg polskiej kultury nowe tematy, inne wrażliwości i świeżą estetykę. Wydawnictwo publikuje literaturę piękną i literaturę faktu tworzone przez autorów z Afryki, Azji i Karaibów. Wydaje także eseistykę oraz książki poświęcone projektowaniu, architekturze i sztuce. Wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie współtworzy serię „mówi muzeum”. Czerpie z tradycji i doświadczeń europejskiej sztuki książki; nazwa zobowiązuje — słowo „karakter” w szesnastowiecznej polszczyźnie oznaczało krój pisma.

karakter.pl »


26. Lente

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny

Magazyn śródziemnomorski

lente

* * *

logolenteLente to wielopoziomowy projekt kulturowo-lifestylowy, oparty na założeniu, że Śródziemnomorze to nie tylko pojęcie geograficzne, ale mentalność i styl życia. Można go przyjąć i praktykować także w głębi kontynentu, bez względu na narodowość i miejsce zamieszkania.

Projekt „Lente” prowadzi Julia Wollner przy wsparciu Marii Bulikowskiej i Natalii Olbińskiej. Obejmuje on pięknie wydane publikacje papierowe, portal internetowy, a w niedalekiej przyszłości także kawiarnię i concept-store. Za pomocą różnorodnych środków przekazu zachęcamy do wybrania świadomego stylu życia, a także nakłaniamy do refleksji nad pięknem sztuki, literatury i przyrody. Zapraszamy do poznania tradycji i obyczajów innych krajów: od Italii po południową Francję i Hiszpanię, od Bałkanów po Grecję i Turcję, od Egiptu po Izrael. Inspirujemy do zwolnienia, porzucenia pędu codzienności. Zgodnie z dewizą rzymskiego cesarza Augusta, chcemy się spieszyć, żyjąc intensywnie, ale powoli, smakując każdą chwilę. Zapraszamy do dołączenia do naszego grona, do spotkania z kolebką naszej kultury oraz z samym sobą.

lente-magazyn.com »


27. Hayka

ArtBox Deluxe: Plecaki/worki
ArtBox Klasyczny: Poszewki na poduszki

Pościel i plecaki/worki o wzorach imitujących naturę

hayka-deluxe

hayka-basic

* * *

HAYKA_najklejka auto_130x50mmWszystko zaczęło się od tęsknoty za latem i nocami spędzonymi pod gołym niebem, gdy projektanci z polskiego studia projektowego Dizeno wpadli na pomysł stworzenia pościeli imitującej stóg siana. Tak właśnie powstała marka Hayka, która obecnie w swojej ofercie posiada naturalnie inspirujące produkty wyposażenia wnętrz: pościel, poduszki wypełnione łuską gryki, tekstylia na stół, poduszki dekoracyjne. Całość produkcji odbywa się w Polsce, z najwyższej jakości lokalnych tkanin.

Flagowym produktem marki Hayka jest pościel o wzorach imitujących naturę. Na każdym z nich odnaleźć można kilka intrygujących stworzeń i zgubionych przedmiotów. Jest igła w stogu siana, kapsel na plaży i jeż przechadzający się po leśnym mchu. Elementy te sprawiają, że produkty Hayka zawsze wzbudzają tak wiele emocji i radości.

hayka.eu »


28. Lennoniada

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny: wymiennie z biżuterią od Biscuit

Biżuteria handmade

lennoniada

* * *

Lennoniada to unikatowa biżuteria tworzona hobbystycznie przez Sylwię – plastyka i magister sztuki. Każdy koralik wchodzący w skład bransoletek i wisiorków jest formowany ręcznie z masy polimerowej, dzięki czemu nie ma dwóch jednakowych egzemplarzy. Pośród oferowanych produktów znajdziesz lekką, swobodną biżuterię inspirowaną stylem boho, łączącą w sobie wielokolorowość, hippisowski luz oraz mnogość wzorów.

facebook.com/sw.lennoniada »


29. Mrs Biscuit

ArtBox Deluxe i ArtBox Klasyczny: wymiennie z biżuterią od Lennoniada

Ceramiczne zwierzaki – piny i wisiory

biscuit

* * *

nalepkaGalaktyczny kot Eugeniusz zbierający złoty gwiezdny pył, jeż Alojzy miłośnik jesiennych kolorów, melancholijna papużka Lea. Oni i wielu moich bajkowych przyjaciół pragną stać się częścią Twojego życia. Nie być tylko piękną, unikalną ozdobą, ale przy odrobinie wyobraźni być towarzyszem na dobre i złe. Chętnie zjedzą z Tobą śniadanie, dodadzą otuchy na ważnym spotkaniu, przepracują z Tobą cały dzień, a wieczorem zdrzemną się w twoim szalu. Ceramiczny świat inspirowany dziecięcą ilustracją dla wszystkich tych, którzy nadal potrafią znaleźć w sobie dziecko. Pojedyncze egzemplarze dekorowane prawdziwym złotem.

mrsbiscuit.com »


30. Artlantyda

Tylko w ArtBox’ie Klasycznym

Ceramiczne świeczniki

swieczniki

* * *

Artlantyda to miejsce, w którym powstaje ceramika inspirowana morzem. Użytkowe patery, talerze i misy, a także stoliki kawowe, które w blatach mają zatopione ceramiczne kafelki. Artlantyda zaprasza do swojego turkusowo-szmaragdowego świata.

artlantyda.pl »


31. Wooden story

Tylko w ArtBox’ie Klasycznym

Drewniane klocki

drewniane-klocki

* * *

woodenstory_logo-20cmJuż nasz Dziadek, Dziadek Borowy wiedział, że las daje radość. Nasza Firma istnieje od trzech pokoleń i tak naprawdę nikt nie pamięta, kiedy dokładnie heblowaliśmy pierwsze bale drewna. Wszyscy za to pamiętają rok 1969, kiedy to spod naszych rąk wyszły pierwsze drewniane zabawki… Dziadek uwielbiał tworzyć nowe rzeczy, które dawały radość. Jednak czasy się zmieniały. Wraz z nimi zmieniały się oczekiwania. Zapomnieliśmy o zabawkach i zajęliśmy się detalami do tworzenia mebli. Pięknymi detalami. Nie zmienił się tylko materiał. Drewno jest z nami od zawsze. Talent Dziadka i jego następców pozwolił nam na zdobywanie zagranicznych rynków i to z powodzeniem. Jednak wraz z upływem lat rosła w nas tęsknota… tęsknota za drewnianymi zabawkami.

Czasy się zmieniają… I znowu zabawki zagościły w naszej manufakturze ku radości naszej i dzieci. Stworzyliśmy Wooden Story – krainę zabawek. Mówimy, że zabawki przyszły do nas z lasu, że jeszcze pachną drzewem i słychać w nich szum wiatru buszującego w liściach lub igłach. Dziadek Borowy, bo na nazwisko mamy Borowy mówił prawdę: „tworzenie dla dzieci daje radość również dorosłym”. Wiemy to bardzo dobrze. Stworzyliśmy Wooden Story z miłości do natury i dla szczęścia dzieci.
/Gosia i Wiesiek Borowy

woodenstory.pl »


Zobacz poprzednie edycje:

ArtBox #1: unboxing »
ArtBox #2: unboxing »


Zobacz recezje:

lew-kanapowy

https://lewkanapowy.wordpress.com