ArtBox #1: unboxing!

Kochani!
Dziękujemy za wsparcie naszej akcji ArtBox! Nadszedł czas na unboxing! Zobaczcie co zawierała pierwsza edycja ArtBoxów, czyli paczek-niespodzianek 🙂 Z radością przedstawiamy Wam wspa­nia­łe wydaw­nic­twa, firmy, skle­py i mniej rozpowszechnione warsz­ta­ty ręko­dzie­ła oraz dwóch naszych wiernych mecenasów (dr Irena Eris i Grupa Arche), które zaangażowały się w nasz projekt, za co pięknie dziękujemy! 🙂 W pacz­ce znalazły się pro­duk­ty war­to­ścio­wy­ch polskich marek, często bliskich nam, ze względu na lokalny patriotyzm,  któ­re warto pro­mo­wać! Reko­men­du­je­my je ponie­waż pro­du­ku­ją rze­czy na naj­wyż­szym pozio­mie! 13 takich paczuszek powędrowało do osób, które zrobiły sobie super-niespodziankę, ale przede wszystkim wsparły Fundację. Za co im z ogromnie dziękujemy.

paka-spakowana


1.  Otwieracz „Bardzo rozsądnie”

rozsadnie-bardzo-otwieracz-m

Metalowy otwieracz marki Bardzo rozsądnie. Otwiera butelki 🙂

*   *   *

Sklep Bardzo rozsądnie to miejsce, które gromadzi sztukę użytkową w rozsądniej cenie. Znaczącą część asortymentu stanowią plakaty polskich grafików i ilustratorów, ręcznie wykonana porcelana, dobrze zaprojektowane artykuły piśmiennicze, piękne zabawki, książki poświęcone tematyce skoncentrowanej wokół sztuki i innych pokrewnych dziedzin. Asortyment sklepu to zbiór najważniejszych, głównie rodzimych marek działających w kręgu wzornictwa.

bardzorozsadnie.com »


2.  Świąteczne ozdoby szklane

maku-pracownia-szkla

*   *   *

KOLOR

MAKU Pracownia szkła. Autorskie zawieszki na choinkę wykonane ze szkła metodą fusingu. Ozdoby wykonane są ze szkła bezbarwnego z ręcznie malowanym i wypalanym wzorem na powierzchni. Spód szkła posiada delikatną fakturę ciekawie odbijającą światło.

maku-pracownia.pl »


 3.  Kartki świąteczne z pięknymi ilustracjami polskich ilustratorów

pies-kot

*   *   *

Pieskot_LogoPieskot powstał trochę na przekór. Przede wszystkim na przekór e-światu, który obywa się bez papieru. Można by zapytać: komu dziś potrzebne papierowe kartki w dobie maili, SMSów, Skype’a, Whatsupa i innych messengerów. A jednak znajdują się amatorzy, którzy tęsknią za papierem. Podarowana komuś kartka zatrzymuje czas, utrwala emocje i chwile, które warto zapamiętać. Jest przez to trochę niepraktyczna, luksusowa. Gdy jest ładna, przyjemnie ilustrowana, zostaje na pamiątkę miłych i ważnych chwil. Uważamy, że powinna być ładna, i to jest nasz drugi sprzeciw – wobec tego, co zastaliśmy na półkach z polskimi kartkami. Stwierdziliśmy, że stać nas na więcej, nas twórców, i was, użytkowników kartek. Wiedzieliśmy to, ponieważ osobiście znaliśmy fantastycznych polskich rysowników, którym wystarczyło dać pole do popisu. I tak się stało, to oni stworzyli Pieskota. Udało nam się namówić do współpracy artystów bardzo różnych, wyrazistych, ale każdy z nich znajduje fanów wśród naszych klientów. Od momentu powstania Pieskota spotykamy kolejnych zdolnych twórców, którzy zachwycają nas pomysłami i talentem. Mamy nadzieję, że dla naszych artystów to także okazja na bardziej demokratyczny kontakt z odbiorcami ich twórczości.

pies-kot.com »


4.  Podkładki filcowe w kształcie puzzli

felt-label-puzzle-m

Filcowe podkładki pod kubki to nie tylko oryginalny dodatek, ale i funkcjonalny element wystroju wnętrz. Puzzle składają się w kwadrat, który tworzy jedną większą podkładkę, dwie średnie lub cztery mniejsze, a każda idealna na kubek z gorącą kawą, czy herbatą. Dostępne w 20 kolorach i wielu innych kształtach. Prać można je w pralce, a suszyć leżąc na płasko. Idealnie ochronią blat stołu przed zabrudzeniami. czy zarysowaniami.

*   *   *

feltlabelFelt Label jest marką powstałą w 2010 roku z potrzeby tworzenia i fascynacji filcem, ogromnymi możliwościami jakie daje w pracy zarówno nad małymi jak i dużymi formami użytkowymi, czy biżuteryjnymi. Nazywam się Martyna Zakrzewska i jestem magistrem sztuki, a Felt Label jest moją pasją, która z czasem przerodziła się w pracę. Moje projekty skierowane są do kobiet ceniących sobie oryginalność połączoną z wysoką jakością, wszystkie wyroby powstają w myśl zasady: „mniej znaczy więcej”.

feltlabel.pl »


5.  Foto SOXy klawe że hej! & Kit-Ray

cup of sox

*   *   *

CupofsoxCup of Sox to kolaż osób relatywnie młodych, potencjalnie kreatywnych i zdecydowanie zdecydowanych na działanie. Od samego początku idea, wokół której skupili swoją aktywność sprawia problemy przy próbie wsadzenia jej w sztywne ramy co/jak/dlaczego. Jak bowiem można opisać projekt, który w dużym uproszczeniu polega na zapakowaniu w kubek od kawy pary skarpet tak kolorowych, że próba dopasowania ich do ubioru powinna być zadaniem egzaminacyjnym dla początkujących stylistów?

cupofsox.com »


6.  2017 Cloud Calendar

studio of basic design

*   *   *

LOGO-SOBDProjektanci ze Studio of Basic Design stworzyli minimalistyczny kalendarz na 2017 rok- Cloud Calendar. Ma w sobie wszystko to, czego oczekujemy od kalendarza – nie mniej, nie więcej.

Mimo, że co raz więcej osób korzysta z elektronicznych wersji kalendarzy i organizerów, wciąż wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez jego papierowej wersji. Co roku rynek w okresie przedświątecznym jest zasypywany kolorowymi kalendarzami, które błagają nas z półek abyśmy zwrócili na nie uwagę dumnie eksponując swoje futrzane i brokatowe okładki. Dla tych, którzy prawie stracili nadzieję na znalezienie prostego i estetycznego kalendarza powstał Cloud Calendar. Ma w sobie praktyczne rozkłady: roczny, miesięczny i tygodniowy, zamknięte w poręcznym formacie 11,5x17cm. Esencją projektu jest super gładki papier w kolorze kremowym, po którym pisanie to czysta przyjemność.

studioofbasicdesign.com »


7. Kalendarze,  notesy od Wydawnictwa Lucrum

lucrum-kalendarze

lucrum1

*   *   *

lucrum-logoWydawnictwo Lucrum jest czołowym polskim wydawcą kalendarzy ściennych i biurowych, produkuje również kalendarze książkowe. W swoich publikacjach kalendarzowych prezentuje fotografie najlepszych krajowych i zagranicznych fotografików, a także obrazy uznanych artystów. Projektując kalendarze 2017, wykorzystali światowe trendy wzornicze oraz najnowocześniejsze technologie. W trosce o jakość oferowanego towaru cały proces produkcyjny odbywa się w Polsce, na bazie sprawdzonych, profesjonalnych materiałów. Dzięki szerokiemu asortymentowi każdy Klient znajdzie kalendarz dostosowany do swojego gustu oraz potrzeb prywatnych i zawodowych.

www.lucrum.pl »


8.  Wonder Taste: Przepiśnik + 10% rabat na Wonder Planner!

wonder-taste-m

*   *   *

Wonder Taste to wygodne narzędzie do zebrania wszystkich ulubionych przepisów w jednym miejscu. Otwiera je przydatne zestawienie z przelicznikami miar i wag. Całość podzielona jest kolorowymi kartami na 6 części: przekąski, sałatki, zupy, dania główne, desery oraz inne, gdzie mogą znaleźć się receptury przetworów, napojów czy innych pyszności. Każda kategoria mieści 40 wyjątkowych przepisów. Na poszczególnych stronach znajduje się miejsce na wskazanie liczby porcji, czasu przygotowania i poziomu trudności, a także wypisanie wszystkich składników, szczegółów przygotowania oraz dodatkowe uwagi czy modyfikacje sprawdzonych już przepisów.

wondermarket.pl »


9.  Gra Witkacy

gra-witkacy

Gracze wcielają się w konserwatorów obrazów, którzy poszukują w różnych miejscach reprodukcji obrazów Witkacego, starając się odtworzyć jak najwięcej z nich. Aby odtworzyć kopie dzieł gracze będą musieli szukać odpowiednich fragmentów obrazów i układać je w całość. Na końcu gry, kiedy wszystkie możliwe źródła zostaną już przeszukane, zwycięzcą zostanie gracz, któremu udało się odtworzyć najwięcej najpopularniejszych reprodukcji.

*   *   *

logo_bomba_gamesPolskim wydawca gier planszowych, który zadebiutował takimi tytułami jak Amber Route czy Black & White. Ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży, a jego działaniom zawsze towarzyszyła chęć rozwoju i pionierstwa. Bomba Games nie boi się wkraczać w to, co jeszcze nieodkryte i nieznane, bo wciąż szuka nowych pokładów inspiracji. Twórcy Bomba Games wierzą, że łącząc profesjonalizm, pasję i… zwyczajną frajdę, są w stanie stworzyć nowy wymiar doświadczania gier planszowych. Chcą kreować dla swoich graczy przestrzeń, w której przygoda będzie czymś jeszcze bardziej magicznym, a zarazem realnym jak nigdy przedtem.

bombagames.pl »


10.  Kolekcja wielcy malarze

edipresse

Kolekcja Wielcy Malarze. Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu tomów do czytania, przeglądania, podziwiania i zbierania. Seria oferuje czytelnikom niezwykłą podróż w towarzystwie wielkich artystów. Ich życie przedstawione jest w sposób jasny, bezpośredni – opisuje ich wielkie talenty i codzienne słabości. Wspaniałe obrazy i omówienie wszystkich głównych prac każdego artysty tworzą prywatną bibliotekę i galerię sztuki zawierającą wszystkie arcydzieła historii sztuki.

*   *   *

EDIPRESSEpolska2_logo_CMYKJedno z czołowych wydawnictw na polskim rynku magazynów. W kręgu zainteresowań wydawniczych Edipresse Polska znajdują się magazyny kobiece, w tym tytuły z tradycjami, jak dwutygodnik „Przyjaciółka” oraz czasopisma o charakterze rodzinnym (np. istniejący od 1961 roku miesięcznik „Twoje Dziecko”), a także lifestylowym. Dodatkowo wydawnictwo wydaje również serie książkowe.

edipresse.pl »


11. Zachęta do sztuki & Historie Mona Lizy

muchomor-monaliza

*   *   *

MUCHOMOR logo (czerwone)

Wydawnictwo Muchomor od 13 lat wydaje książki dla dzieci dbając o wysoki poziom artystyczny, literacki i edytorski. Współpracuje z najlepszymi autorami, ilustratorami i grafikami, a ich książki otrzymują najwyższe wyróżnienia (Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Książka Roku IBBY). Dziewczyny jako pierwsze wprowadziły na rynek książki dla dzieci o filozofii. Od 10 lat niezmiennie proponują wysmakowane bajki dla dzieci w każdym wieku. Wiele z nich otrzymało prestiżowe nagrody. „Historyjki o Alicji która zawsze wpadała w kłopoty” Gianniego Rodariego z z ilustracjami Pawła Pawlaka (Książka roku 2003 w konkursie IBBY) przetłumaczył znakomity tłumacz poeta i dziennikarz Jarosław Mikołajewski, a tłumaczenie zostało wpisane na listę im. Jana Chrystiana Andersena. „Jajuńciek” Pawła Pawlaka zyskał uznanie jury podczas Biennale Ilustracji w Bratysławie i zdobył Złote Jabłko. Słoniątko Adama Jaromira z ilustracjami Gabrieli Cichowskiej otrzymało wyróżnienie na Bologna Ragazzi Award. Kilka naszych tytułów doczekało się edycji we Francji, Austrii Niemczech a nawet w RPA.

Zachęta do sztuki, Zofia Dubowska-Grynberg
Pierwsza książka dla dzieci o polskiej sztuce współczesnej! Przygotowana we współpracy z Zachętą Narodowa Galeria Sztuki. Na przykładzie 25 dzieł polskich artystów współczesnych, m. in. Henryka Stażewskiego, Jerzego Nowosielskiego, Edwarda Dwurnika, Katarzyny Kozyry, Wilhelma Sasnala pokazujemy dzieciom, czym jest sztuka współczesna i jaką zabawą może być jej poznawanie!

Historie Mona Lizy, Piotr Barsony
Piotr Barsony w Historiach Mona Lizy zaprasza nas do niezwykłego muzeum: Monet, Gauguin, Cèzanne, Picasso, Dali, Bacon, Pollock, Warhol, Basquiat…Wszyscy tu są ze swoimi portretami Mona Lizy! Barsony jest naszym przewodnikiem. W prosty sposób opowiada, kim byli wielcy malarze i na czym polegał ich styl. To właśnie Barsony namalował te obrazy tak, jakby to zrobili artyści, o których opowiada. Efekt jest niezwykły! Historie Mona Lizy to świetne wprowadzenie do sztuki współczesnej i nowoczesnej.

muchomor.pl »


12.  Bożena Fabiani „Stary Testament w malarstwie’’

fabiani-ksiazka-opt

 *   *   *

pwn

Grupa PWN działa w trzech kluczowych obszarach – wydawniczym, dystrybucyjnym oraz ecommerce. Nakładem wydawnictw Grupy ukazuje się ponad 500 tytułów rocznie i to zarówno publikacje książkowe, jak również e-booki oraz produkty multimedialne. Wydawnictwa specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin, w szczególności nauk ścisłych, ekonomii, zarządzania, informatyki, psychologii i medycyny. Czytelnikom oferują zarówno pozycje bardzo specjalistyczne, jak i publikacje o charakterze przekrojowym. W ofercie znaleźć można również przewodniki turystyczne, pozycje z literatury podróżniczej oraz literatury faktu. Dodatkowo PWN zajmuje się organizacją konferencji, sympozjów, szkoleń i warsztatów dla kadry naukowej, wykładowców i profesjonalistów w wielu różnych branżach.

ksiegarnia.pwn.pl »


13.  Voucher do Multikina

multikino

 *   *   *

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Multikino jest operatorem 33 kin w 27 miastach Polski z łączną liczbą 268 ekranów i 55 559 miejscami. Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory firmy BARCO i systemy do projekcji trójwymiarowej Dolby 3D. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet. Multikino jest liderem cyfryzacji w Europie czyli technologicznego i jakościowego przełomu w branży kinowej.

multikino.pl »


14.  Audiobook:  Magdalena Grzebałkowska „Beksińscy. Portret podwójny’’, czyta: Jacek Rozenek

beksinscy

*   *   *

audioteka claim PL black-1Audioteka to serwis z największym w Polsce wyborem audiobooków.W swojej kolekcji ma ponad 6000 tytułów, w tym wersje audio głośnych książkowych premier i bestsellerów.  Znajdziesz nas w AppStore, Google Play i na naszym serwisie www.audioteka.pl. Dzięki dostępnym aplikacjom, audiobooków można wygodnie słuchać audiobooków na smartphonach, komputerze, tablecie, w samochodzie oraz na odtwarzaczach mp3. Już od 2008 roku Audioteka tworzy nową jakość audiobooków w Polsce i w ponad 20 krajach na całym świecie.

audioteka.com/pl »


15.  Kosmetyki Dr Ireny Eris

eris2

*   *   *

eris-smallDr Irena Eris to marka zbudowana przez Irenę Eris – doktor farmacji. Od lat jest ceniona przez Polki i kojarzona z kwintesencją dobrego smaku i stylu. Dzięki realizacji idei holistycznego piękna, prezentuje całościowe podejście do pielęgnacji ciała i ducha. Świat marki tworzą nie tylko doskonałej jakości, innowacyjne, skuteczne i bezpieczne luksusowe kosmetyki, ale także dopasowana do indywidualnych potrzeb profesjonalna pielęgnacja, którą uosabiają Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris oraz dbałość o zrównoważony wypoczynek w postaci luksusowych Hoteli SPA na Wzgórzach Dylewskich, w Krynicy-Zdroju oraz Polanicy-Zdroju.

drirenaeris.com »


16.  Wydruki artystyczne

wydruki-niezla-sztuka-m

*   *   *

W pierwszej edycji ArtBoxa znalazły się również nasze wydruki artystyczne wyselekcjonowanych prac artystów, których portfolia pokazaliśmy na naszym portalu. To kolejny projekt Fundacji, wspierający artystów oraz naszą działalność. Prace artystów drukowane są tuszami pigmentowymi na świetnym jakościowo, bezkwasowym papierze Hahnemühle Photo Rag. Wydruki w szerokim wyborze rozmiarów znajdziesz w sklepie Fundacji »

Więcej o wydrukach artystycznych przeczytasz tutaj »


17. Factor X!  Voucher na weekendowy pobyt dla 2 osób w hotelu Zamek Biskupi Janów Podlaski****

W losowo wybranej paczce znalazł się Factor X, czyli Voucher na weekendowy pobyt dla 2 osób w hotelu Zamek Biskupi Janów Podlaski****!

*   *   *

Janów Podlaski w czasach swojej świetności stał na styku cywilizacji zachodu i wschodu, stanowił tygiel kultur i przykład na harmonijne współistnienie wielu tradycji i religii. Doskonała lokalizacja przyczyniła się zarówno do jego wielkiego rozkwitu, jak i do jego upadków. Rozwijające się prężnie w XVI w. miasto było doskonałym łupem dla kolejnych prześladowców, a burzliwe losy Polski odbiły na nim swoje piętno. Dziś gości­niec pro­wa­dzą­cy do Janowa Podlaskiego jest znów uczęsz­cza­ny. Osada prze­pięk­nie poło­żo­na na wznie­sie­niu, w doli­nie rze­ki Bug, na chro­nio­ny­ch tere­na­ch Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu, przy­cią­ga pasjo­na­tów histo­rii, miło­śni­ków koni, ama­to­rów pięk­ny­ch kra­jo­bra­zów, uro­czy­ch zakąt­ków i malow­ni­czo poło­żo­ny­ch wsi. Tu wciąż żywa jest ludo­wa tra­dy­cja, licz­ne zabyt­ki są świad­ka­mi burz­li­wej i cie­ka­wej histo­rii regio­nu, a pięk­no przy­ro­dy daje wytchnie­nie i odpo­czy­nek.

zamekjanowpodlaski.pl »


ArtBox’a polecają! 🙂

natalia sławek jest rudo

„ArtBox to paczka z misją. Dzięki niej jesteś bliżej kultury, wspierasz rękodzielników i polskie firmy z duszą. Dopóki kurier nie zapuka do Twoich drzwi, nie dowiesz się, co jest w środku, to niespodzianka! 😉 Cieszę się, że mogłam wesprzeć tak ciekawy i wartościowy projekt. Przyjemnie było czytać to „made in Poland” na metkach. Dziękuję Wam! To co robicie, jest super, nie przestawajcie!”
// Natalia Sławek, jestrudo.pl

inne życie antonina radek

„Grudniowy ArtBox był dla nas ogromną niespodzianką! Po pierwsze nie spodziewaliśmy się tak wielkiego pudła, a po drugie, że to pudło będzie zawierało tak wspaniałe rzeczy. Zaproszenia do Multikina, przepiękne notesy i gadżety i wspaniałe książki. Cud miód i orzeszki. Trzymamy kciuki za niezlasztuka.net! Robicie wspaniałą robotę!” >> facebook
// Antonina i Radek, innezycie.com

katarzyna-kedzierska-simplicite

„Picasso mawiał, że sztuka zmywa z duszy kurz codzienności. Minimalistyczne obcowanie z niewielką liczbą posiadanych rzeczy nie oznacza, że nie powinny być to rzeczy piękne i wyjątkowe. Bo sztuka uwrażliwia i inspiruje. Dlatego z przyjemnością wspieram działalność fundacji Niezła Sztuka i projektu ArtBox.”
// Katarzyna Kędzierska,  simplicite.pl
Autorka SIMPLICITE –
największego polskiego bloga o minimalizmie i
bestsellerowej książki CHCIEĆ MNIEJ.
Minimalizm w praktyce.