ArtBox #2: unboxing!

Drodzy!
To już druga odsłona naszego projektu ArtBox! Tak jak i w poprzedniej edycji, w tej pace znalazły się same wspaniałości, które z radością Wam pokażemy 🙂 Dziękujemy wszystkim markom, które zechciały podarować do ArtBox’ów swoje piękne przedmioty! W tej edycji przygotowaliśmy dla Was dwa rodzaje paczek: Klasyczne i Deluxe. Zajrzyjmy co było w środku!


artbox-deluxe


artbox-klasyczny


artbox-blogerski


artbox-dolaczJeśli sami tworzycie i chcielibyście pokazać swoje produkty w ArtBox’ie – dajcie nam znać koniecznie! A może znacie kogoś kto tworzy piękne rzeczy? Szepnijcie mu słówko, że z centrum Polski wyfruwają takie paki 😉
Piszcie do nas: wspolpraca[a]niezlasztuka.net


1. Niemapa + niemapowy notes

niemapa-ladne-halo

niemapa-notes-ladnehalo

*   *   *

Z podwójną radością przedstawiamy Wam Niemapy, bo to łódzkie działania 🙂

Nładne halo niemapaiemapa? Raczej wyjątkowo zaprojektowana seria ilustrowanych przewodników po mieście. NIEMAPA pomaga na nowo odkryć miasto: opisuje ciekawe i nieznane miejsca, a piękne ilustracje i kreatywne zadania zachęcają do wyjścia na rodzinny spacer. NIEMAPĘ tworzy ekipa w składzie Mamy i Ładnego Halo z pomocą Partnerów i mieszkańców z każdego miasta. Niemapy tworzą dwie cudowne kobiety:

Asia Studzińska. Człowiek od komunikacji, promocji i techniki. Śpiewająca nauczycielka języka angielskiego, a w porywach serca tłumaczka języka hiszpańskiego. Odkąd została Mamą Poli, tworzy NIEMAPĘ i wspólnie z przyjaciółmi rozwija knajpkę oraz hotelik w Andaluzji. W NIEMAPIE czyta, pisze, słucha i ustawia na ziemi.

Małgosia Żmijska. Kuratorka wystaw związanych z designem i techniką oraz praktyk pracy projektowej w obszarze organizacji wydarzeń kulturalnych zlokalizowanych na pograniczu sztuki i biznesu, dodatkowo licencjonowany przewodnik turystyczny. Odkąd została Mamą Eustachego tworzy NIEMAPĘ i realizuje autorskie projekty, m.in. szkolenia z metod Design Thinking i Akademię Pana Technika. W NIEMAPIE podbija nowe lądy, przekonuje nieprzekonanych i sięga gwiazd.

&

Ładne Halo. Joanna Guszta i Maciek Blaźniak tworzą duet Ładne Halo. To niezależne wydawnictwo książek dla dzieci, a jednocześnie studio graficzne działające od 2011 roku w Łodzi. Specjalizują się w ilustracji książkowej i reklamowej, projektują aplikacje, infografiki oraz identyfikacje wizualne. Z zamiłowania wydają autorskie książki obrazkowe młodych polskich twórców. W NIEMAPIE odpowiadają za ilustracje i projekt graficzny.

niemapa.pl»


2. Gadżety od Pan Tu Nie Stał

pan-tu-nie-stal-sprawunki

*   *   *

pan tu nie stał sklep odzież prl łódźNasi „krajanie” 🙂
W 100% łódzka firma!

Pan tu nie stał to przedsiębiorstwo rodzinne. Kiedyś to się nazywało fachowo: spółka małżeńska. Justyna (1979) i Maciek (1982). Justyna skończyła socjologię, z której niewiele już pamięta. Maciek również skończył studia, ale nie te które powinien. Zajmuje się projektowaniem grafiki użytkowej, na wsi na to mówią: grafik komputerowy.

Siedem lat temu właściciele PPHU Pan tu nie stał – Justyna Burzyńska i Maciek Lebiedowicz zdecydowali się stworzyć blog i udokumentować posiadany zbiór artykułów z minionych dekad.

Rychło okazało się, że amatorów dobrego polskiego wzornictwa jest więcej, a zdobyte eksponaty nie są już wystarczające. Dołożyli więc wszelkich starań, by stworzyć towar na miarę potrzeb czytelników – dobrej jakości, przywodzący na myśl zgrzebną estetykę czasów minionych. Smak mleka w proszku, herbaty Assam pitej ze szklanki z koszyczkiem, urok szarego kartonu i wyblakłych kolorów. Przypomnijcie sobie. Wyjątkowy humor w nowoczesnym, lekko kpiącym wydaniu, wspomnienia przeniesione na odzież i akcesoria produkowane lokalnie. Dla zdrowych i chorych.

pantuniestal.com »


3. Cudne pierniczki od Będzie słodko

bedzie-slodko-pierniczki-ciastka

*   *   *

bedzie-slodko-ciasteczkaBędzie Słodko to 300% cukru w cukrze! Firma robi naturalne, ręcznie dekorowane ciasteczka na każdą okazję, a zakupy robi u nich sama Kancelaria Prezydenta RP. Będzie słodko to fajny pomysłu na wyjątkowy i miły prezent 🙂

 

bedzieslodko.net »


4. Notatniki Spod Lady

spod-lady-retro-notes

*   *   *

Spod Lady sklep retro gadżety prl

Spod Lady czyli retro prezenty! Marka Spod Lady powstała w 2009 roku i przez cały czas działalności wypracowała swój niebanalny i naturalny retro klimat. Każdy produkt tworzony jest z sercem przez brygadę pod czujnym okiem Pani Kierowniczki. Upominki Spod Lady są polskiej produkcji, z polskim kontekstem, nawiązują do naszego języka i kultury. Czasem z nutą nostalgii, czasem bardziej humorystyczne, ale zawsze niepowtarzalne i w rozsądnej cenie.

spodlady.com »


5. Piny od Vander Jewelry

vande-jewelry-pin-kaktus

*   *   *

vander jewelry biżuteriaVander Jewelry to ręcznie robiona biżuteria. Minimalistyczna z nutką boho, w niewymuszonym i niebanalnym stylu, przyciągająca spojrzenia. Vander Girls, czyli dziewczyny utożsamiające ducha marki, odrzucają sztuczność na rzecz naturalności i prostoty. Ubierają się klasycznie, ale w nonszalancki, ponadczasowy sposób, a ich biżuteria staje się integralną częścią osobowości. Inspirują innych, nie tylko wizerunkiem, ale i pewnością siebie, ponieważ styl to uzewnętrznienie charakteru i estetyki, którą się kierujemy.

Inspiracją do stworzenia marki był świat natury i jego faktury, kształty i kolory. Otaczający nas świat pobudza do aktywności twórczej i jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. Naszym priorytetem jest minimalizm formy, ale nie zapominamy o naszym zamiłowaniu do akcentów w stylu boho.

instagram.com/vander_jewelry »


6. Biżuteria od Lilu2Art

lilu2art-bizuteria

*   *   *

lilu2art haft biżuteria ręcznie robiona handmadeTechniką, która zdominowała działania Lilu jest haft. Tworzy biżuterię i dodatki w postaci, okładek na notesy, torebki i nerki, które są inspirowane przede wszystkim naturą: dzikie łąki, mchy, paprocie, grzyby, ptaki i zwierzęta leśne. Przez swoją twórczość opowiada historie, które powinny być bliskie każdemu z nas, bo nie chodzi tu tylko o kwiatki, drzewa czy jej umiejętności, ale o to czym ta natura dla nas jest. To, co robi dedykuje kobietom (choć nie tylko), które – podobnie jak ona – odnajdują się w tej naturze, czują kontakt z nią i wiedzą, że jesteśmy jej integralną częścią, jednym z elementów.

Biżuteria ma też jeszcze inne znaczenie – jest to swego rodzaju talizman, który ktoś może zatrzymać dla siebie, by był zawsze blisko i w gorszych chwilach przypominał o tym, że będzie lepiej. Albo obdarowujemy bliskich i ważnych ludzi. Lilu realizuje indywidualne projekty na specjalne zamówienia. Haftuje marzenia 🙂

fb.com/Lilu2art »


7. Pracownia Bro.Kat – biżuteria z węgla

pracownia-bro.kat-bizuteria-z-wegla

*   *   *

pracownia-bro-katBogna, Roma i Katowice tworzą słowo bro.Kat – mieniące się i ozdobne nawiązanie do „czarnego złota”. Stosujemy prawdziwy węgiel i czerpiemy wzory z industrialnego krajobrazu. Projektując architekturę, przedmioty, scenografię oraz wystawy, wykorzystujemy śląskie motywy. Rodzinny region jest dla nas najlepszym źródłem inspiracji. Projektowanie to dla nas szczerość, otwartość na eksperymenty, brak utartych schematów, przy jednoczesnym szacunku do materiału, przeszłości i własnej tożsamości.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia:
– nagroda w kategorii MAŁA FORMA w 18. edycji konkursu ARCHITEKTURA ROKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w 2012 roku,
– I miejsce w konkursie „Dobry Produkt dla Śląska” organizowany przez ASP w Katowicach w ramach projektu„Design Silesia II” projekt – ŚLĄSKIE DONICZKI w 2012 roku
– wyróżnienie biżuterii Hochglance w plebiscycie must have! organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Designu w Łodzi w 2013 roku
– wyróżnienie w kategorii WNĘTRZE ROKU za realizację projektu B&T Skyrise w 20. edycji konkursu ARCHITEKTURA ROKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w 2014 roku
– wyróżnienie w kategorii MŁODY TWÓRCA w 20tej edycji konkursu ARCHITEKTURA ROKU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO w 2014 roku

pracowniabrokat.pl »


8. Kosmetyki naturalne od Resibo

resibo-kosmetyki-naturalne

*   *   *

resibo kosmetyki naturalne świdnicaResibo to polska marka kosmetyków, które powstają na bazie naturalnych, specjalnie wyselekcjonowanych surowców. Specjalizuje się w produktach, które są stworzone z myślą o bezpieczeństwie dla skóry oraz szacunku wobec środowiska. Są one wegańskie, biodegradowalne i wszechstronne. Minimalizm przy maksymalnej efektywności oraz zachowaniu dostępnej polityki cenowej, biorąc pod uwagę stosunek kosztu zakupu do jakości wyrobu. Lepsze bywa wrogiem dobrego. Dlatego produkty Resibo są naturalne w ponad 96%. A do tego wszystkie kosmetyki dostępne są w pięknych, kwietnych opakowaniach!

resibo.pl »


9. Naturalne kosmetyki od Miodowej mydlarni

miodowa-mydlarnia-kosmetyki-naturalne

*   *   *

miodowa-mydlarniaMiodowa Mydlarnia wytwarza unikatowe kosmetyki naturalne z woskiem, miodem i pyłkiem pszczelim 🙂

W ofercie posiadamy ręcznie wykonane mydła naturalne, odżywcze masła do twarzy i ciała, aromatyczne, pełne minerałów sole do kąpieli, musujące mleczne pudry do kąpieli, peelingi, balsamy do ust i dłoni oraz maseczki do twarzy i dekoltu. Produkty pszczele mają wyjątkowo pozytywne oddziaływanie na skórę człowieka. Pozyskujemy je z naszej własnej Markowej Pasieki, zlokalizowanej na skraju Puszczy Knyszyńskiej, wśród łąk pełnych dzikich kwiatów i ziół, z dala od pól uprawnych rolnictwa wielkoobszarowego.

W Miodowej Mydlarni, cały proces wytwarzania kosmetyków odbywa się ręcznie, według zasad tradycyjnego rzemiosła kosmetycznego, przy zachowaniu absolutnej staranności na każdym etapie produkcji, począwszy od sporządzenia receptury, poprzez przygotowanie i kreowanie kosmetyku, na opakowaniu kończąc.

miodowamydlarnia.pl »


10. Ministerstwo Dobrego Mydła

ministerstwo-dobrego-mydla

*   *   *

ministerstwo-dobrego-mydla mydło ręcznie robione manufaktura mydlarskaMinisterstwo Dobrego Mydła to mała rodzinna manufaktura mydlarska, założona przez siostry Anię i Ulę Bieluń, w położonym na północnym – zachodzie kraju Kamieniu Pomorskim.

Mówiąc, że robimy mydło nie mamy na myśli przetapiania gotowej bazy i dosypywania do niej lawendowych kwiatków. Myślimy o godzinach spędzonych przy biurku nad stosem książek, notatek i cyferek, o kalkulatorze liczącym wartości zmydlania poszczególnych olejów i maseł. Układamy receptury mydeł naturalnych co porządnie umyją, przyjemnie się zapienią, zapachną i nie wysuszą skóry. Mydeł delikatnych ale o twardej kostce, trwałych ale bogatych w to, co odżywcze. Potem przesiadujemy w mydlarni. Mamy tam milion naturalnych barwników, mnóstwo olejów i maseł, glinek i olejków eterycznych a nawet trochę garnków, drewniane formy, zioła. Powstają z tego bardzo różne mydła. Monochromatyczne, ascetyczne kostki i barwione naturalnymi pigmentami szaleństwa podobne do ciastek, mydła dedykowane dla kobiet, dla mężczyzn i dzieci, mydła do mycia psów i mydła kuchenne. Są to mydła w kostce, w płynie, w kremie i w musie a jak nam się nudzi robimy też scruby do ciała, kremy, balsamy w kostce, musujące kule kąpielowe, masełka do ust i różne inne cwane rzeczy. Całą tę wesołą twórczość łączy porządna robota.

ministerstwodobregomydla.pl »


11. Mydła Naturalnie ŻE ĄĘ

naturalnie-ze-ae-mydla

*   *   *

mydlo-naturalne-ze-aeMydła Naturalnie ŻE ĄĘ, powstają z zachwytu nad niezwykłymi właściwościami tego co oferuje nam Natura. Podstawę Mydeł ŻE ĄĘ stanowią oliwa z oliwek, olej kokosowy, masło shea oraz kakaowe. Ze względów etycznych nie używamy oleju palmowego. Produkcja tego oleju wiąże się z niszczeniem niezwykłego bogactwa Ziemi – lasów tropikalnych i zamieszkujących je zwierząt. Częstym dodatkiem są hydrolaty oraz maceraty ziołowe. Skład receptur wzbogacamy o glinki mineralne, węgiel aktywny, algi oraz inne składniki naturalne, wspaniale pielęgnujące skórę. W naszych mydłach nie ma sztucznych barwników, chemicznych esencji zapachowych ani żadnych innych „ulepszaczy i wypełniaczy”. Rzadko też sięgamy po olejki eteryczne ponieważ lubimy jak mydło pachnie mydłem lub użytymi do jego wytworzenia ziołami lub innymi dodatkami.

fb.com/naturalniezeae »


12. Filiżanki do espresso od IMKAdesign

imka-design-filizanka-ceramika

*   *   *

imkadesign cermika filiżanki kubkiIMKAdesign to produkty użytkowe, dekoracyjne oraz biżuteria o unikatowym charakterze. Produkty wytwarzane są we Wrocławiu, każdy z ażurowych motywów wycinany jest ręcznie w precyzyjny sposób, kolorowe wzory powstają w unikatowej technice barwienia masy lejnej, oznacza to że kolory, nie są uzyskiwane w tradycyjny sposób, w procesie szkliwienia, a już w początkowej fazie pracy, poprzez ręczne barwienie masy z użyciem różnego rodzaju mieszanek pigmentowych, oraz tlenków. Każda z form zalewana jest kilkukrotnie barwioną masą, a wzory powstające na powierzchni są wynikiem ręcznego szlifowania zewnętrznej warstwy, dzięki czemu każdy wyrób jest unikatowy. Produkty wykonywane są z porcelany, oraz kamionki, wypalane w temperaturze 1260 stopni C dzięki czemu są w pełni funkcjonalne, i dopuszczone do kontaktu z żywnością.

imkadesign.pl »


13. Porcelana od Barbary Śnieguli

barbara-sniegula-ceramika-kubek

*   *   *

Smukłe kubki z porcelany z kopytami pokrytymi prawdziwym złotem w podwójnym galopie. Gratka dla miłośników koni i fanów niezwykłych uchwytów. Surrealistyczna uczta na co dzień. Kubki 100% hand made, odlewane z polskiej porcelany, malowane szlachetnym złotem z polskiej mennicy utrwalonym w temp. 830st C. W pełni użytkowe na zimne i gorące napoje! 🙂

barbara śniegula ceramika porcelanaBarbara Śniegula – projektant i rzemieślnik w jednym, absolwentka Wydziału Ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W tym mieście mieszka i tworzy. Projektuje ceramikę użytkową i unikatową. Prowadzi autorską galerię i pracownię ceramiki Nado we Wrocławiu.

 

sniegula.pl »


14. Kubki Trees od Make My Wonderland

make-my-wonderland-kubeczki

*   *   *

Porcelanowy kubek ręcznie malowany, w sam raz dla miłośników natury. Do kubeczków dołączona jest owocowa herbatka. Handmade spod podnóża Karkonoszy 🙂

make_my_wonderlandOdkryłam kiedyś wspaniałą krainę… Magiczną, niezwykłą – spokojną i dziką zarazem. Mam klucz do jej bram, istnieje bowiem w moim sercu i w moich myślach. Mogę być w niej dzika i wolna jak wilk. Mogę być spokojna i delikatna jak motyl. Mogę urzeczywistniać swoje fantazje i tworzyć… Tworzyć dla Was.

Wonderland to miejsce, gdzie wszystko tworzone jest z pasją i miłością. Przedmioty rodzące się w moich dłoniach, jak i te, którym daję drugie życie, mają w sobie zaklęty magiczny pierwiastek… Z myślą o Was i specjalnie dla Was.

Kim jestem? Niepoprawną optymistką, nieco oderwaną od rzeczywistości. Zakochaną w dzikiej naturze i w życiu.

makemywonderland.pl »


15. Ceramiczne Azorki od Lamabo

lamabo-design-azorek-kubek-ceramika

lamabo-design-azorek-kubek-ceramika

*   *   *

Lamabo-ceramika-azorkiCeramiczne kubki Azorki od Lamabo wykonywane są od początku do końca ręcznie, bez użycia koła garncarskiego, przez co każdy z nich posiada nieco nieregularną formę i jest niepowtarzalny w swoich detalach. Do ich wytworzenia stosowane są jedynie wysokiej jakości materiały oraz szkliwa nadające się do kontaktu z żywnością. Azorki dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: różowym, szarym i brązowym. Wymarzony Azorek może mieć oczy szeroko otwarte lub leniwie-śpiące. Każdy kubek jest sygnowany na spodzie 🙂

fb.com/lamaboceramics »


16. Piękne albumy o sztuce od Wydawnictwa REBIS

wydawnictwo-rebis-umberto-eco-historia-piekna-oblicza-kobiet

*   *   *

wydawnictwo rebis książki o sztuce album o sztuceWydawnictwo REBIS powstało w 1990 roku. W bogatej ofercie ma zarówno książki z literatury pięknej, biografie i powieści biograficzne, powieści historyczne, sensacyjne, thrillery i horrory, jak i popularnonaukowe oraz naukowe. Niesłabnące zainteresowanie czytelników towarzyszy także poradnikom dla rodziców, poradnikom psychologicznym i biznesowym. W roku 2012 wydawnictwo rozpoczęło też wydawanie podręczników akademickich oraz książek w wersji e-book. W swojej ofercie ma też wspaniałe albumy o sztuce!

rebis.com.pl »


17. Justyna Dybala – Mama 1980

justyna-dybala-mama-1980-ksiazka-ilustracja

*   *   *

justyna-dybala-ilustracja

Mama 1980 – to obrazkowa książka o mamie żyjącej w latach 80.
Zwykłe życie, zwykłej mamy.
Ślub, wesele, narodziny dzieci, nowe mieszkanie,
kolejki w sklepach i puste półki.
Dla małych i dużych.

* * *

Wydanie autorskie, 150 sztuk.
wymiary 15 x 17 cm
12 stron
druk cyfrowy
papier 300 g
Wymyśliła i narysowała Justyna Dybala

Justyna Dybala, ilustratorka, projektantka, urodzona w 1986 r w Lublinie. Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym i szyldziarstwem.

fb.com/justynadybalaillustration »
jadybala.blogspot.com »
behance.net/justynadybala »


18. Książki od Wydawnictwa Czarna Owca

wydawnictwo-czarna-owca-hygge-lucz-do-szczescia

wydawnictwo-czarna-owca-dzien-dobry-polnocy

*   *   *

wydawnictwo-czarna-owcaWydawnictwo Czarna Owca jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku (wcześniej jako Jacek Santorski & Co). W ofercie wydawnictwa:
– bestsellerowa Czarna Seria, w której wydajemy najlepsze kryminały (m.in. Stiega Larssona, Camilli Läckberg, Lizy Marklund, Häkana Nesser, Vincenta V. Severskiego);
– literatura polska i obca (m.in. powieści Anny Boleckiej, Josteina Gaardera, Simone de Beauvoir);
– literatura faktu (m.in. S. Latkowski i P. Pytlakowski);
– literatura dla dzieci i młodzieży (m.in. książki Małgorzaty Strzałkowskiej);
– poradniki psychologiczne (m.in. seria Porozumienie Bez Przemocy);
– przewodniki duchowe (m.in. Kena Wilbera, Berta Hellingera, Thich Nhat Hanha).

Ważne miejsce wśród naszych tytułów stanowią teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne ukazujące różne oblicza ateizmu oraz seria Bez tabu, w której poruszamy tematy trudne i uznawane za kontrowersyjne. Idziemy pod prąd!

czarnaowca.pl »


19. Audiobook „Małe życie” (H. Yanagihara) od Virtualo.pl

virtualo-pl-male-zycie-audiobook

*   *   *

„Małe życie” to jedna z tych powieści, która zostaje w czytelniku na bardzo długi czas. To opowieść o przeszłości, którą chciałoby się wymazać; o niewyobrażalnym bólu, który nie pozwala zapomnieć i jednocześnie przynosi chwilowe ukojenie; to studium zła, do jakiego zdolny jest drugi człowiek i próba odpowiedzi na pytanie czy można sobie z takim ogromem zła poradzić. To piękna proza o granicach ludzkiej wytrzymałości i przekleństwie pamięci.

virtualo.pl ebook audiobookVirtualo to największy na polskim rynku dystrybutor treści cyfrowych. Dostarczamy ebooki i audiobooki do głównych księgarni internetowych w Polsce. Posiadamy również własny biblioteka-akustycznasklep: www.virtualo.pl, w ofercie którego dostępnych jest ponad 48 000 książek elektronicznych. Pod koniec 2016 r. połączyliśmy się z Biblioteką Akustyczną, jednym z wiodących wydawców audiobooków (audiobookiba.pl), dzięki czemu powiększyliśmy naszą ofertę o książki audio dostępne na płytach CD. Wierzymy, że książka to przede wszystkim treść nie forma(t) i już od 10 lat z wieloma sukcesami zachęcamy do odkrywania z nami nowoczesnej strony czytania.

virtualo.pl »
bibliotekaakustyczna.pl »


20. Drewniane klocki magnetyczne od B-toms

b-toms-klocki-magnetyczne-polski-design

*   *   *

b-toms-klocki-magnetyczneB-toms jest marką rodzimą oraz rodzinną, tworzoną przez dwuosobowy zespół – artystę Antka Olejnickiego, który projektuje i tworzy produkt oraz jego siostrę Anię, promotora marki 🙂

Klocki B-toms to nie tylko designerska zabawka, ale też gadżet do zbierania i kolekcjonowania. Występują w trzech seriach, m.in. B-toms Magnetic: drewniane klocki zawierające ukryte siły magnetyczne w każdej ściance, co umożliwia łączenie sześcianów w konstrukcje zarówno pionowe i poziome. W każdym opakowaniu liczącym 9 klocków ukryto jeden specjalny B-toms niespodziankę, tzw. „Art”, pokryty różnymi szlachetnymi i fikuśnymi materiałami: filc, drzewo egzotyczne, tablica kredowa, aluminium itp. Nie sposób jednak odgadnąć co nam się trafi w pudełku, jest ono bowiem zaplombowane. Klocki przyczepią się do lodówki oraz innych metalowych powierzchni, tworząc piękny element architektury wnętrza.

fb.com/btoms.magnetic »


21. Kolorowe muchy od Muchmore

muchmore-mucha

*   *   *

muchmore muchyMarka Muchmore powstała jako efekt uboczny wieloletniej pracy w bankowości. Sfera zapiętych koszul i elegancji została uzupełniona o kolorowy dodatek garderoby czyli muchę męską w niecodziennej odsłonie. Ania z Muchmore postawiła na kreatywność, kolor i maszynę do szycia. Każdy projekt jest dopracowany w najmniejszych szczegółach, a wszystkie muchy tworzone są ręcznie z pasją i dużą dozą humoru. Każda mucha podkreśla wyjątkowy charakter i odwagę noszącego ją właściciela 🙂

fb.com/Muchmore >>


22. Jedwabne poszetki od MILER Menswear

Miler-Menswear-poszetki-recznie-malowane

*   *   *

Poszetka, biała czy kolorowa, jest od niedawna jednym z najpopularniejszych dodatków wśród akcesoriów męskich. Stanowi świetne dopełnienie każdej stylizacji i pokazuje, że mężczyzna nosi eleganckie rzeczy z przyjemnością, nie tylko na studniówkę czy ślub. Poszetki z ręcznie obszytymi brzegami, wykonane z jedwabiu, wełny lub lnu, wyglądają zjawiskowo w brustaszy każdej marynarki, nawet bez krawata. Łączenie tych akcesoriów na szczęście wcale nie jest takie trudne, a może stać się wyznacznikiem własnego, osobistego stylu.

tomasz miler ekskluzywne akcesoria moda męska poszetka miler szyjeMILER Menswear to polska marka specjalizująca się w projektowaniu i sprzedaży luksusowej odzieży męskiej. Tworzymy produkty z pasji do klasycznej męskiej elegancji, a sukces na rynku odzieży konfekcyjnej zawdzięczamy tradycjom i doświadczeniu w krawiectwie miarowym. Nasz zespół tworzą osoby pasjonujące się modą i praktykujące ją na co dzień. Ponad wszystko zależy nam na tworzeniu produktów klasycznych i ponadczasowych dlatego materiały i kroje naszych koszul, garniturów i innych produktów przykuwają uwagę harmonią proporcji i klasyczną formą, a nie ślepym podążaniem za trendami, które szybko przemijają. Stawiamy również na limitowane projekty współpracując z polskimi artystami czego efektem jest limitowana linia poszetek przedstawiająca zwierzęta z polskich lasów, które zinterpretował znany ilustrator Alek Morawski.

shopmiler.com »


23. Spinki do mankietów z obrazami polskich artystów od DESA Modern

desa-modern-spinki-do-mankietow-nowosielski-deluxe

desa-modern-spinki-do-mankietow-nowosielski-deluxe

*   *   *

Spinki do mankietów stworzone na bazie obrazów polskich artystów. Wykonane ze stali szlachetnej, w limitowanym nakładzie 100 kompletów.

Desa Modern sztuka gadżety ze sztukąMarka DESA Modern do współpracy zaprasza wyjątkowych twórców. Ich dzieła były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Edward Dwurnik znany jest przede wszystkim z niepowtarzalnych wedut — cyklu „Podróże autostopem”, w którym maluje miasta z lotu ptaka, nadając im niezwykły charakter. Plakaty i ilustracje Rafała Olbińskiego regularnie ukazują się na łamach takich magazynów jak „New York Times”, „New Yorker” czy „Time”. Jerzy Nowosielski jest jednym z najwybitniejszych współczesnych twórców ikon i autorem charakterystycznych aktów.

DESA Modern oferuje wyjątkowe przedmioty, na które naniesiono prace wybitnych artystów. Porcelanowe kubki, eleganckie notesy, jedwabne apaszki, szykowne poszetki, stylowe spinki do mankietów to tylko niektóre propozycje. Przedmioty te są wykonywane z dbałością o najdrobniejszy detal. Każda rzecz jest opatrzona certyfikatem i numerem, gdyż serie powstają w limitowanych nakładach. To idealny prezent dla wymagającej Walentynki: piękny, wytworny i ekskluzywny.

desamodern.pl »


24. Album Drugie pół zespołu Zakopower z autografem!

zespol-zakopower-plyta-drugie-pol

*   *   *

wytwórnia płytowa kayax zakopower drugie półDzięki uprzejmości wytwórni płytowej Kayax Music, w ArtBox’ie deluxe znalazł się prawdziwy rarytas – płyta zespołu Zakopower Drugie pół z autografem Sebastiana Karpiela-Bułecki! 🙂

„Drugie pół” to czwarty studyjny album Zakopower i czwarty nagrany wspólnie z producentem i kompozytorem Mateuszem Pospieszalskim. Zawsze u podstaw twórczości zespołu były ich góralskie korzenie. nie inaczej jest w przypadku najnowszej płyty. Tym razem oprócz podhalańskiej kultury dużą inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki. W utworach takich jak „Drugie pół“, „Rejna“, czy „Pomnik Nieznanego“ słychać echa przebojów sprzed lat, evergreenów, które królowały na festiwalach w Opolu czy w Sopocie latach 60. I 70. Ta płyta to hołd dla tych, nie tak znowu odległych, czasów, gdy Artystom na scenie towarzyszyła orkiestra, kompozycje oparte były na pięknych melodiach a aranżacje miały rzadko spotykany dzisiaj rozmach.

zakopower drugie pół kayax płyta

Muzyka Podhala miała ogromny wpływ zarówno na twórców muzyki poważnej (Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar) jak i artystów popowych (bracia Zielińscy), piosenki Zakopower to dowód na to, że ta inspiracja jest wciąż żywa…

Pierwsze dźwięki zdradzają, że do nagrania nowego materiału zespół Zakopower nie ograniczył się jedynie do swojego stałego składu (kwartet góralski, perkusja, gitara, bas, trąbka, klawisz). Sebastian Karpiel-Bułecka zaprosił do współpracy swoich kolegów z Atom String Quartet. Do studia weszli w poszerzonym składzie jako Atom String Orchestra. To oni odpowiedzialni są za piękne, szerokie, budujące nastrój brzmienie klasycznych smyków.

Album jest też bardzo ciekawie i ekologicznie wydany. Opakowanie to zwykły karton makulaturowy uszlachetniony odciśniętą złotą folią na froncie i tyle okładki. Płytę Drugie Pół można kupić tu: sklepzmuzyka.pl

zakopower.pl »


25. Płyta Krzysztofa Napiórkowskiego z autografem!

krzysztofnapiorkowski-drugi-oddech-ziemie-obiecane

*   *   *

Krzysztof Napiórkowski – wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów. Swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata poetyckie teksty piosenek.

Autor czterech albumów solowych: Introspekcja (2008), Drugi oddech (2012) i Ziemie obiecane (2014), 10 X Twardowski (2016) prezentowanych w plebiscytach najlepszych płyt i utworów oraz list przebojów. Współtwórca i solista płyty Granie Herberta (2008). Twórczość Krzysztofa Napiórkowskiego wykorzystano m.in w filmie „Prezent” (reż. Dominika Długokęcka) oraz w serialu „Prawo Agaty” (TVN).

Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Jego utwory wykonują m.in. Krzysztof Kiljański, Joanna Kondrat, Hanna Banaszak.

Zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m. in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie (2005), Poetyckiej Dolinie w Warszawie (2006), OPPP w Oleśnie Śląskim (2006), Bazuna w Elblągu (2006), Wieczorne Nastroje (2006) i wielu innych.

krzysztofnapiorkowski.pl »


26. Wydruki artystyczne

wydruki-niezla-sztuka

W tej edycji ArtBoxów (tak jak i w pierwszej 😉 ) znalazły się nasze wydruki – prace wybranych przez nas artystów, których portfolia pokazywaliśmy na naszym portalu. To kolejny projekt Fundacji, wspierający artystów oraz naszą działalność. Prace artystów drukowane są tuszami pigmentowymi na świetnym jakościowo, bezkwasowym papierze Hahnemühle Photo Rag. Wydruki w szerokim wyborze rozmiarów znajdziesz w sklepie Fundacji »

Więcej o wydrukach artystycznych przeczytasz tutaj »


ArtBox’a polecają! 🙂

anita-rusin-anita-sie-nudzi„ArtBox to doskonały pomysł na prezent, dla siebie lub kogoś bliskiego, zwłaszcza jeśli ceni sobie najwyższej jakości polskie rękodzieło i dobry design. Zachwycił mnie pomysł „pudła pełnego sztuki”, jako cegiełki do pozyskiwania środków na działalność Fundacji „Niezła Sztuka”. Kibicuję bardzo temu przedsięwzięciu i namawiam moje koleżanki rękodzielniczki do czynnego udziału, do rozpowszechniania sztuki, dobrego designu i estetycznej wrażliwości. Polecam również blog, który w bardzo przystępny, lekki i przyjazny sposób traktuje o sztukach wszelakich, nie onieśmielając odbiorcy. Dla mnie to najlepsze odkrycie, przyjemność w pigułce. Polecam.”