Nasze projekty

Podziel się:

Zrealizowane projekty

1. Portal, który w ciągu 1,5 roku wygenerował  ponad  1 000 000  odsłon!

  • ponad 600 artykułów o sztuce
  • portfolia 250 artystów
  • 65 autorów
  • kilkanaście artykułów w wersji audio
  • portal w wersji anglojęzycznej – artophilia.com, jako platforma do promocji polskiej sztuki i zabytków za granicą

statystyki

2. Wywiady z Mistrzami, m. in.  z Andrzejem Wajdą

fot. Ulla Mróz

fot. Ulla Mróz

Wiosną 2016 roku miałyśmy okazję spotkać się z niezwykłym człowiekiem, wybitnym reżyserem, miłośnikiem malarstwa i fantastycznym rysownikiem Andrzejem Wajdą. Wynikiem tego spotkania jest arcyciekawy wywiad, w którym Pan Andrzej z blaskiem w oku opowiadał o pierwszych przygodach z filmem, o edukacji artystycznej, o życiu…Był to jeden z ważniejszych momentów z życia naszej fundacji.

Przeczytaj >>

3. Digitalizacja dzieł sztuki

digitalizacja-foto

W ramach projektu „Grant na lepszy start’’ podjęłyśmy się digitalizacji prac ośmiu łódzkich artystów. W wyniku tego projektu powstały zdjęcia doskonałej jakości, które umożliwią artystą promocję w internecie, ale przede wszystkim reprodukcje prac oraz druk katalogów. Było to niezwykłe doświadczenie, dzięki któremu rozszerzyłyśmy swoje kompetencje, ale też miałyśmy okazję spotkać wielu wspaniałych artystów.
Zobacz portfolia >>

4. QR kody w Muzeum Miasta Łodzi

Pro­jekt współ­two­rzo­ny z Muzeum Miasta Łodzi, w rama­ch któ­re­go stwo­rzy­li­śmy 10 opo­wie­ści o dzie­ła­ch sztu­ki z kolek­cji Krzysztofa Musiała z Galerii Mistrzów Polskich. Przy wybra­ny­ch dzie­ła­ch zawisły w muzeum tablicz­ki z QR koda­mi, dzię­ki któ­rym będzie moż­na na smart­fo­na­ch odsłu­chać pod­ca­stów i prze­czy­tać arty­ku­ły.

szukalski-tabliczka2

slajd_NS


Planowane projekty

1. Akademia Niezłej Sztuki

Rafael, <em>Szkoła Ateńska,</em> detal, 1509–1510

Rafael, Szkoła Ateńska, detal, 1509–1510

W tym projekcie chcemy zabrać Was w podróż po wiekach historii sztuki. W przystępnych lekcjach, znajdziecie najważniejsze fakty, smaczki o których nie wiedzieliście. Opowiemy wam o historii sztuki w sposób emocjonalny. Nawiążemy dialog z autorami dzieł, z ich miłością, pasją, rozdarciem, przyjrzymy się ich otoczeniu, czasom w których tworzyli i czynnikom, które na nich wpływały.

2. Mapa zabytków

mapa-zabytków
W Polsce jest bardzo dużo pięknych zabytków, które dobrze wyeksponowane i opisane po polsku oraz angielsku mogłyby przyciągnąć rzesze turystów. Perełki architektoniczne jak Zamek w Mosznej są często zupełnie nie znane w dalszych zakątkach Polski. Wirtualna mapa uporządkowałaby informacje o nich i dodatkowo służyła jako nawigacja ułatwiająca dojazd. Piękne zdjęcia zrobione przez zawodowych fotografów i opisy stworzone przez historyków sztuki pomogłyby zafascynować historią tych obiektów.

3. Aplikacja

Aplikacja edukacyjna do pobrania na telefon lub tablet. Zawierająca usystematyzowaną wiedzę na temat sztuki oraz moduły pozwalające w przyjemny sposób na zapamiętywanie i sprawdzanie posiadanej wiedzy. Artykuły okraszone materiałami graficznymi w dużej rozdzielczości.
nasze projekty Fundacja Niezła sztuka

4. 13 wywiadów z artystami

Jest to zapis cyklu spotkań z wybitnymi polskimi artystami, którzy inspirująco opowiadają o swojej sztuce, a także radzą młodemu pokoleniu artystów na co zwrócić uwagę na artystycznej ścieżce kariery. Pierwszy wywiad, który zrobiłyśmy z niezwykłym człowiekiem panem Andrzejem Fogttem cieszy się ogromnym zainteresowaniem, przeczytany został przez ponad 3500 osób. Każdy wywiad jest okraszony rewelacyjnymi zdjęciami.
http://www.niezlasztuka.net/o-sztuce/andrzej-fogtt-wywiad/
Pan Andrzej Fogtt malarz
Tu możecie obejrzeć wywiad w pdfie i pobrać go sobie »

5. Tłumaczenie strony na angielski

Chcemy bardzo rozwijać wersję angielską www.artophilia.com, koszt tłumaczenia tekstów jest jednak bardzo duży, dlatego robimy to mozolnie i powoli.

6. Przystosowanie strony dla słabowidzących

Chcemy przystosować stronę dla słabowidzących przez zrobienie dodatkowej wersji wysoko-kontrastowej.

7. Podcasty

Chciałybyśmy nagrać wszystkie artykuły z portalu w postaci podcastów. Co byłoby udogodnieniem zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, ale również wszystkim zabieganym dałoby dostęp do naszych materiałów w każdej wolnej chwili, na tablecie, telefonie.
podcasty


Możesz przyczynić się do rozwoju naszego portalu przez darowiznę na fundację lub robiąc zakupy w naszym sklepie.

Przejdź do sklepu:
sklep