Wydruki artystyczne

Czym jest wydruk Fine Art?
Wydruk jako forma wsparcia artysty
Dlaczego warto kupić wydruk?
Sklep z wydrukami


Jesteśmy fundacją, której misją jest edukowanie i upowszechnianie sztuki. Prowadzimy portal internetowy niezlasztuka.net. Piszemy tu o sztuce lekko i ciekawie, tak, aby przybliżyć sylwetki największych polskich i zagranicznych artystów.

Przeczytaj o nas więcej »


Czym jest wydruk Fine Art?

Wydruki artystyczne określane mianem Fine Art czy Giclée – są to wydruki pigmentowe dzieł sztuki z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Co wyróżnia wydruk Fine Art ?

1. Wysoka rozdzielczość. Do wydruków Fine Art wykorzystywane są pliki o bardzo wysokiej rozdzielczości – nie mniejszej niż 300 dpi, dzięki czemu możliwe jest dokładne odwzorowanie wszystkich detali oryginalnej pracy. W przypadku użycia plików mniejszej rozdzielczości część detali może zostać utracona.

papier-bawelniany-100

2. Specjalne papiery. Papier stosowany do wydruków Fine Art powinien być papierem o jakości archiwalnej. W większości wypadków są to w 100% bawełniane papiery bezkwasowe, które są najlepsze pod względem zachowania długowieczności oraz idealnego odwzorowania kolorów. W naszych wydrukach stosujemy w 100% bawełniany bezkwasowy papier Solution Fine Art Radiant White o gra­ma­tu­rze 270 g/m². Użycie tańszych papierów może powodować zżółknięcie podłoża i wyblaknięcie kolorów w krótkim czasie.

dlugowiecznosc-wydrukow

3. Specjalne tusze. Ostatnim elementem prawdziwego wydruku Fine Art  jest użyty rodzaj tuszu. Największą różnicą pomiędzy standardowym drukiem atramentowym i reprodukcją  Fine Art Print jest to, że wydruki Fine Art  są wykonywane przy użyciu tuszy pigmentowych a nie tuszy barwnikowych, które są wykorzystywane w tańszych wydrukach. Tusze na bazie pigmentu mają dłuższą żywotność, która może wynosić od 100 do 200 lat bez znacznego wyblaknięcia. Nasze wydruki wykonane są tuszami Epson UltraChrome HDR.

Drukarki wykorzystywane do tworzenia wydruków Fine Art są drukarkami wielkoformatowymi, dostosowanymi do wykorzystywania atramentów pigmentowych i mieszczą od 8 do 12 wkładów z atramentami o różnych kolorach. Im więcej kolorów się wykorzystuje, tym większy jest zakres kolorystyczny wydruku.


Wydruki Fine Art jako forma wsparcia artysty

Muzyk, komponując utwór, może go wielokrotnie wykorzystać, wykonując go podczas koncertów czy nagrywając płyty i otrzymując za niego tantiemy. Malarz natomiast może oryginał swojego obrazu sprzedać tylko raz.

W ramach promocji artystów, na naszym portalu niezlasztuka.net opublikowaliśmy portfolia ponad 200 polskich malarzy. Teraz postanowiliśmy pójść o krok dalej – zaoferować w  sklepie internetowym naszej fundacji wydruki artystyczne typu Fine Art  prac wybranych malarzy. 50% uzyskanego ze sprzedaży dochodu zostanie przekazana artyście, pozostała część zostanie przeznaczona na finansowanie projektów naszej Fundacji.

podzial-z-artysta-pol-na-pol

Chcemy dać Państwu możliwość obcowania ze sztuką w bardzo przystępnych cenach. Dzięki zakupowi wydruku artystycznego,  możesz wesprzeć artystę i umożliwić mu skupienie się na twórczości zamiast poszukiwania dodatkowego źródła dochodów. Wierzymy, że sprzedaż wydruków pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność artysty i przyczyni się do promocji jego twórczości


Dlaczego warto kupić?

wydruki-artystyczne-przyklad-550x775Mimo najwyższej jakości, wydruki najczęściej są  min. 5-10-krotnie tańsze od oryginalnego obrazu. Idąc do galerii, nie zawsze znajdziemy to, co nam odpowiada, bo ładniejsze obrazy sprzedają się szybciej. My oferujemy Państwu w formie wydruków tylko prace o bardzo wysokiej wartości estetycznej wybranych przez nas artystów.

Wydruki te sprawią, że we wnętrzach Państwa domów i biur zagości sztuka o najwyższej jakości i wartości estetycznej, którą mogą Państwo nabyć w bardzo rozsądnej cenie.

Przejdź do sklepu Fundacji z wydrukami Fine Art »