Wydruki artystyczne

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Fundacją, której celem jest promocja i edukacja w dziedzinie sztuki. W ciągu ostatniego roku nasz portal odwiedziło około 500 000 czytelników. Opublikowaliśmy już przeszło 600 artykułów o sztuce, pokazaliśmy portfolia kilkuset znakomitych artystów. Polecają nas m. in. Krystyna Janda, Lech Majewski… Przeczytaj o nas więcej >>

Krystyna Janda
Krystyna Janda

Lech Majewski

Czym jest wydruk Fine Art?

Czym jest wydruk Fine Art?

Wydruki artystyczne określane mianem Fine Art czy Giclée – są to wydruki pigmentowe dzieł sztuki z zastosowaniem najwyższej jakości materiałów. Czym wyróżnia się Fine Art Print od innych wydruków?

wysoka-jakosc-druku

1. Wysoka rozdzielczość. Do wydruków Fine Art wykorzystywane są pliki o bardzo wysokiej rozdzielczości – nie mniejszej niż 300 dpi, dzięki czemu możliwe jest dokładne odwzorowanie wszystkich detali oryginalnej pracy. W przypadku użycia plików mniejszej rozdzielczości część detali zostanie utracona.

papier-bawelniany-100

2. Specjalne papiery. Papier stosowany do wydruków Fine Art powinien być papierem o jakości archiwalnej. W większości wypadków są to w 100% bawełniane papiery bezkwasowe, które są najlepsze pod względem zachowania długowieczności oraz idealnego odwzorowania kolorów. W naszych wydrukach stosujemy w 100% bawełniany bezkwasowy papier Solution Fine Art Radiant White o gra­ma­tu­rze 270 g/m². Użycie tańszych papierów może powodować zżółknięcie podłoża i wyblaknięcie kolorów w krótkim czasie.

dlugowiecznosc-wydrukow

3. Specjalne tusze. 
Ostatnim elementem prawdziwego wydruku Fine Art  jest użyty rodzaj tuszu. Największą różnicą pomiędzy standardowym drukiem atramentowym i reprodukcją  Fine Art Print jest to, że wydruki Fine Art  są wykonywane przy użyciu tuszy pigmentowych a nie tuszy barwnikowych, które są wykorzystywane w tańszych wydrukach. Tusze na bazie pigmentu mają dłuższą żywotność, która może wynosić od 100 do 200 lat bez znacznego wyblaknięcia. Nasze wydruki wykonane są tuszami Epson UltraChrome HDR.

Drukarki wykorzystywane do tworzenia wydruków Fine Art są drukarkami wielkoformatowymi, dostosowanymi do wykorzystywania atramentów pigmentowych i mieszczą od 8 do 12 wkładów z atramentami o różnych kolorach. Im więcej kolorów się wykorzystuje, tym większy jest zakres kolorystyczny wydruku.


Kupując wydruk Fine Art  sprawdź koniecznie, jaki rodzaj papieru i tuszy został użyty przy wydruku. Przy zastosowaniu materiałów najwyższej jakości i dbałym użytkowaniu, żywotność wydruku może wynosić 100 i więcej lat.

Wydruki Fine Art jako forma wsparcia współczesnych artystów.

Wydruki Fine Art jako forma wsparcia artysty.

Muzyk, komponując utwór, może go wielokrotnie wykorzystać, wykonując go podczas koncertów czy nagrywając płyty i otrzymując za niego tantiemy. Malarz natomiast może oryginał swojego obrazu sprzedać tylko raz.

W ramach promocji artystów, na naszym portalu niezlasztuka.net opublikowaliśmy portfolia ponad 200 polskich malarzy.  Teraz postanowiliśmy pójść o krok dalej – zaoferować w  sklepie internetowym naszej fundacji wydruki artystyczne typu Fine Art  prac wybranych malarzy. 50% uzyskanego ze sprzedaży dochodu zostanie przekazana artyście, pozostała część zostanie przeznaczona na finansowanie projektów naszej Fundacji.

podzial-z-artysta-pol-na-pol

Chcemy dać Państwu możliwość obcowania ze sztuką w bardzo przystępnych cenach. Dzięki zakupowi wydruku artystycznego,  możesz wesprzeć artystę i umożliwić mu skupienie się na twórczości zamiast poszukiwania dodatkowego źródła dochodów. Wierzymy, że sprzedaż wydruków pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność artysty i przyczyni się do promocji jego twórczości

Dlaczego warto kupić wydruk Fine Art?

Dlaczego warto kupić?

wydruki-artystyczne-przykladJeśli chcesz kolekcjonować sztukę, warto inwestować w oryginały obrazów. Mimo iż sygnowane przez artystę wydruki artystyczne w limitowanych seriach mogą również stanowić wartość kolekcjonerską – tak samo, jak odbitki fotograficzne czy też takie techniki graficzne jak litografia. Wysokiej jakości druki spełniają natomiast funkcje dekoracyjno-estetyczne prawie tak samo dobrze, jak oryginały. Przy użyciu wysokiej jakości materiałów trudno bowiem, nawet z bliska, odróżnić jakościowy wydruk artystyczny od, na przykład, oryginalnej akwareli.

Doskonałe odwzorowanie wszystkich detali oryginału, wysoka jakość i trwałość to jest to, co odróżnia wydruki Fine Art od tanich reprodukcji, dostępnych  w działach z artykułami do wyposażenia wnętrz w marketach. Najwyższej jakości materiały, użyte przy wydrukach pozwalają zachować trwały obraz nawet przez 100 i więcej lat.

Mimo najwyższej jakości, wydruki najczęściej są  min. 5-10 krotnie tańsze od oryginalnego obrazu. Idąc do galerii, nie zawsze znajdziemy to, co nam odpowiada, bo ładniejsze obrazy sprzedają się szybciej. My oferujemy Państwu w formie wydruków tylko prace o bardzo wysokiej wartości estetycznej wybranych przez nas artystów.

Wydruki te sprawią, że we wnętrzach Państwa domów i biur zagości sztuka o najwyższej jakości i wartości estetycznej, którą mogą Państwo nabyć w bardzo rozsądnej cenie.

Przejdź do sklepu Fundacji z wydrukami Fine Art >>