Bruno Schulz urodził się 12 lipca 1892 roku w Drohobyczu, zmarł 19 listopada 1942 tamże. Był polskim pisarzem, grafikiem, rysownikiem i malarzem żydowskiego pochodzenia. Najbardziej znany dzięki zbiorom opowiadań Sklepy cynamonowe oraz Sanatorium pod Klepsydrą.
Po maturze, za namową rodziny, rozpoczął studia architektoniczne na politechnice lwowskiej. Naukę przerwał jednak po pierwszym roku. Wrócił do Drohobycza, gdzie ciężko chorował. Na rekonwalescencję pojechał do pobliskiego uzdrowiska w Truskawcu. W 1913 wznowił studia we Lwowie, jednak naukę przerwał wybuch I wojny światowej. W 1917 wyjechał z rodziną do Wiednia, gdzie planował kontynuować studia architektoniczne. Jednak wkrótce wrócił do Drohobycza. Na początku lat 20. zaczął pracę nad cyklem grafik do Xięgi bałwochwalczej, jego dzieła pojawiały się też na pierwszych wystawach, a Schulz dostał stanowisko nauczyciela w gimnazjum w Drohobyczu. Pracował już wtedy nad Sklepami Cynamonowymi. W 1933 Starał się też wtedy o wydanie swoich opowiadań. Lata 30. przyniosły kolejne wystawy oraz publikacje. Mimo to w 1938 Schulz zaczął borykać się z problemami psychicznymi.
Schulz zginął w 1942 w getcie podczas strzelaniny. Jego przyjaciel Izydor Friedman pochował go potajemnie na cmentarzu żydowskim, który po wojnie został zlikwidowany.