ArtBox #4: unboxing!

ArtBox Klasyczny ArtBox Deluxe Dołącz do ArtBoxa
Więcej o ArtBoxie »

Drodzy!
To już czwarta odsłona naszego projektu ArtBox!
Tak jak i w poprzednich edycjach, w tej pace znalazły się same wspaniałości, które z radością Wam pokażemy 🙂 Dziękujemy wszystkim markom, które zechciały podarować do ArtBoxów swoje wspaniałe produkty! W tej edycji przygotowaliśmy dla Was dwa rodzaje paczek: Klasyczne i Deluxe. Zajrzyjmy co było w środku!


1. Bożka Rydlewska – print

www | facebook | instagram

Bożka Rydlewska  – artystkailustratorkaabsolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. W swoich pracach czerpie z bogactwa form natury by kreować światy niemożliwe, pełne roślinnych hybryd, nowych gatunków ptaków i owadów. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up.

Bożka ma w swoim dorobku projekty artystyczne prezentowane w galeriach na całym świecie, w tym w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, na Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu, jak i projekty z dziedziny sztuki użytkowej, tworzy m.in wzory na opakowania, porcelanę, tapety oraz tkaniny.

Autorskie grafiki, które znalazły się w boxach to wydruki artystyczne tuszami pigmentowymi na papierze 270 gsm Fine Art Solution Photo White – to gwarantuje niezwykłą skalę barw, jakość i trwałość kolorów. 


2. Wall-being – print Igi Kosickiej

www | facebook | instagram

Wall-being to sklep internetowy z kolekcją autorskich plakatów. Założycielką marki jest Kasia Głogowska, która pochodzi z Poznania, gdzie ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza. Przez wiele lat zajmowała się produkcją wydarzeń kulturalnych i wydawnictw. Pomysł na wall-being zrodził się z pasji do polskiej animacji – prac Lenicy, Borowczyka czy Antonisza. Marzeniem Kasi było stworzenie miejsca z wyselekcjonowanymi pracami artystów w przystępnych cenach. Kasia jest typem osoby, która wypełnia swoje wnętrza wyszukanymi grafikami, meblami vintage i roślinami. Ma słabość do wazonów i nietypowych dekoracji.

Wydrukowane z najwyższą starannością plakaty potrafią odmienić charakter wnętrz oraz wydobyć i podkreślić osobowość ich mieszkańców. W kolekcji Wall-being znajdują się wyselekcjonowane prace polskich artystów – nagradzanych i utytułowanych twórców plakatów, ilustracji książkowych i prasowych, których łączą kreatywność i wyrazisty styl.


3. Edyta Draus – pocztówki

www | facebook | instagram

Edyta Draus to absolwentka grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, z wyboru – rysowniczka. Jej znakiem rozpoznawczym jest oszczędność formy, mocna kreska i zdawkowy, refleksyjny komentarz. Interesują ją emocje. Na pytanie, co powstaje pierwsze, odpowiada, że tekst. Swoje ilustracje najchętniej drukuje w postaci plakatów, ale ostatnio wykorzystuje je również na zakładkach do książek, pocztówkach i w ręcznie szytych notesach. Kiedy świat pędzi, z przyjemnością celebruje małe kroki i codzienność.


4. Biżuteria z talerzy – przypinka ceramiczna

www | facebook | instagram

Biżuteria z talerzy autorstwa Magdaleny Ziółkowskiej opiera się na autorskiej technice – wykorzystaniu porcelany z recyklingu – fragmentom stłuczonych talerzy i filiżanek artystka nadaje funkcję broszek, kolczyków, czy spinek do mankietów poprzez szlifowanie w dowolne kształty. Wykorzystuje przede wszystkim polskie wzory, takie jak Włocławek, Bolesławiec lub motywy z barów i stołówek, a każdy wyrób (wykonany ręcznie) jest inny i występuje w jednym egzemplarzu!


5. Pieskot – kartki okolicznościowe

www | facebook | instagram

Pieskot powstał trochę na przekór. Przede wszystkim na przekór e-światu, który obywa się bez papieru. Można by zapytać: komu dziś potrzebne papierowe kartki w dobie maili, SMSów, Skype’a, Whatsupa i innych messengerów. A jednak znajdują się amatorzy, którzy tęsknią za papierem. Podarowana komuś kartka zatrzymuje czas, utrwala emocje i chwile, które warto zapamiętać. Jest przez to trochę niepraktyczna, luksusowa. Gdy jest ładna, przyjemnie ilustrowana, zostaje na pamiątkę miłych i ważnych chwil.

Pieskot współpracuje z ilustratorami należącymi do czołówki współczesnej polskiej ilustracji. Stworzyli kolekcję ponad 300 prac polskich artystów. Każda kartka Pieskota jest sygnowana nazwiskiem autora. Już za kilkanaście złotych można kupić takie dzieło sztuki i wysłać do kogoś bliskiego. Każdy twórca ma swój wyrazisty styl, ale wszystkie kartki Pieskota poznacie po oryginalnych ilustracjach starannie drukowanych na świetnym papierze.


6. Anita się nudzi – skórzany brelok

www | facebook | instagram

Właścicielką marki „An.Akcesoria” jest Anita Rusin. Zajmuje się szyciem toreb, torbo plecaków, fartuchów do celów kulinarnych, ale nie tylko. Wszystko to powstaje w niewielkiej pracowni, na Śląsku, w niewielkich ilościach, za to z sercem i najwyższej jakości.

Anita jest miłośniczką natury, slow life i wsi. Coraz częściej stara się oferować klientom wersje swoich projektów bardziej przyjazne naturze, jak również wegańskie. Stosuje wysokiej jakości materiały, oraz półfabrykaty. Wykonane przeze nią przedmioty są trwałe, funkcjonalne i pięknie się starzeją. Dobre pomysły na prezenty na lata!


7. shoutMe! – bransoletka z alfabetem Morse’a

www | facebook | instagram

Bransoletki ze znaków z alfabetu Morse’a – to znak rozpoznawczy marki spod Warszawy – shoutMeHandMade.
Za pomocą kropek (złote koraliki) i kresek (białe koraliki) tworzone są napisy jakie tylko chcecie – nie ma ograniczeń. Możecie wybierać także z już gotowych propozycji – spośród słów w języku polskim jak i angielskim. Bransoletki pakowane są w kopertę-pudełko origami z papieru z recyklingu. A jeśli lubicie minimalizm, shoutMe! tworzy także inne małe piękności zarówno ze sznurków jak i ze stali chirurgicznej.


8. Wydawnictwo Książki Malki – Tajemnica babci Teimy

www | facebook | instagram

Książki Malki to wydawnictwo rodzinne, które powstało pod koniec 2019 roku. Książki tworzone są z miłości do dzieci i dobrych wartości, sztuki i muzyki.

Tajemnica babci Teimy to książka, która rozpoczyna serię książek dla dzieci „Miri Mała Artystka”. Miri jest uroczą, kilkuletnią dziewczynką, która uwielbia rysować. Ma na poddaszu małą pracownię. Wtajemnicza dzieci w technikę pasteli i impresjonizmu. W przystępny sposób opowiada najmłodszym o swoich nowych kredkach. Wszystkie ilustracje w książce wykonała Monika Urbaniak. Ciekawa historia, obcowanie ze sztuką od najmłodszych lat oraz wiedza o świecie zostały zamknięte w małej książce. Teksty Michała Targosza są bardzo uniwersalne, dlatego książka nadaje się również dla dorosłych uczących się języka angielskiego lub hebrajskiego (książka jest w trzech językach).


9. Szmaragdowe Żuki – owocowe serum antyoksydacyjne

www | facebook | instagram

Szmaragdowe Żuki to polska marka kosmetyków botanicznych. Marka, w której przede wszystkim wierzymy w biozgodność pomiędzy nami, a otaczającym nas środowiskiem. Dlatego w naszych produktach można znaleźć to, co rośnie wokół nas, w naszej szerokości geograficznej. Nie korzystamy z egzotyki, nie ściągamy wyszukanych surowców z końca świata. A zwykłą wodę zastąpiliśmy esencjonalnymi naparami roślinnymi, aby turbodoładować kosmetyki substancjami aktywnymi. Odpowiedzialnie wobec człowieka dobieramy składniki, a odpowiedzialny dobór składników to także świadomość ich jakości – stąd nacisk na jak największy udział w formulacjach surowców z certyfikatem organic, a także surowców wild crafted.

Produkujemy krótkie serie, aby w sprzedaży były stale najświeższe produkty. Kochamy aromaterapię – dlatego zapachy naszych kosmetyków nie są przypadkowe, a każdy olejek eteryczny to starannie dobrana substancja czynna. Przykładamy ogromną wagę, aby nasze produkty były etyczne: nie korzystamy z żadnych substancji odzwierzęcych, nie używamy surowców z gatunków roślin, które są nadmiernie eksploatowane, ani nie używamy surowców z roślin, których produkcja przyczynia się do degradacji środowiska. Ponadto nieustanie zachwycamy się naturą i bardzo chcemy ją chronić, stąd szereg działań proekologicznych, które podejmujemy, w tym: szerzymy ideę less waste wśród naszych dostawców oraz Klientów, wspieramy organizacje pozarządowe chroniące środowisko, szeroko edukujemy. I uskrzydla nas to, że nasza pełna pasji praca jest szeroko doceniana, czego dowodem są liczne nagrody (Glammies, Qltowy Kosmetyk, Love Cosmetics Award, KukBuk Poleca).


10. Dwa pieski – betonowe podstawki

www | facebook | instagram

Dwa pieski to mała, dwuosobowa pracownia ulokowaną na warszawskim Gocławku. Iza z wykształcenia jest psycholożką i seksuolożką w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego, a Ania doktorem literaturoznawstwa i wykładowczynią. W ich artystyczno-rzemieślniczym projekcie wspierają je dwa adoptowane kundelki, Bożenka i Sasanka. A wszystko zaczęło się od drobnego, hobbystycznego projektu (dwie doniczki Betoń) – potem nie mogły już przestać. Zależy im na tym, by tworzone przez nie przedmioty dawały jak najwięcej radości miłym osobom.

Na stronie dziewczyny prezentują prototypy swoich wyrobów, ich kolejne egzemplarze wykonują natomiast na zamówienie. Każdy przedmiot, nawet wylany do podobnej lub tej samej formy bywa niespodzianką – może różnić się od poprzedniego kolorem, fakturą, układem rys czy ilością bąbli, jednym słowem jest unikatowy.


11. poLEPIONE – ceramika artystyczna 1 sztuka

www | facebook | instagram

poLEPIONE to wrocławska marka, która powstała z zamiłowania do tworzenia wyjątkowych przedmiotów. Oryginalna, ręcznie wykonana ceramika artystyczna i użytkowa inspirowana naturą. Autorskie, unikatowe projekty sprawiają, że każde wnętrze nabiera niepowtarzalnego charakteru. Założycielką i pomysłodawczynią projektu jest Agnieszka Szczygłowska, która własnoręcznie tworzy wyroby ceramiki artystycznej. Są to oryginalne i unikatowe przedmioty, dzięki którym każdy ma możliwość posiadania kawałka sztuki w swoich wnętrzach.


12. Wydawnictwo Iskry – książka

www | facebook | instagram

Wydawnictwo Iskry istnieje od 1952 roku, a od 1992 jest oficyną prywatną. W ostatnich latach punkt ciężkości wydawnictwo przeniosło z literatury pięknej, w tym także dziecięcej i młodzieżowej, na szeroko rozumianą literaturę faktu: biografie, wspomnienia, dzienniki, eseje i opracowania historyczne, monografie oraz książki popularnonaukowe.

Jego ambicją jest zaspokajanie wysokich wymagań czytelników i to aby książki służyły nie tylko intelektualnej rozrywce, ale odpowiadały także ich potrzebom estetycznym. Wydawnictwo łączy lata doświadczeń z nowatorskimi pomysłami, dąży do jak najwyższego poziomu edytorskiego publikacji.

Siedzibą Iskier w latach 1952–2014 było dawne mieszkanie Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Aby to upamiętnić, Wydawnictwo stworzyło Salon Boya, w którym przechowywało pamiątki po słynnym tłumaczu, krytyku i pisarzu. Był on wizytówką Iskier, a organizowane w nim spotkania cieszyły się dużym powodzeniem. Obecnie Salon, w związku z przeprowadzką, już nie istnieje.


13. Milin – drewniana zabawka

www | facebook | instagram

Milin to polska firma tworzącą drewniane zabawki przeplotki, które bawią i uczą dzieci i w tym zawiera się cała filozofia firmy. Przeplotki rozwijają kreatywność, wyobraźnię oraz zdolności motoryki małej. Przeplatanie zwierzątek sznurówką będzie radosnym czasem zabawy, poznawania zwierząt oraz kolorów.

Trafiając sznurówką do dziurki muszą go skupić, co sprawia z czasem zabawa może wpływać na jego poprawę. Dodatkowo sposobów zaplecenia sznurka jest wiele, więc zabawa się nie nudzi. Dzieci opowiadają różne historie za pomocą rysunku. Rysując ćwiczą wyrażanie się symbolami, dlatego Milin tworzy też tabliczki kredowe w kształcie zwierzaków, które są świetnym narzędziem do nauki rysunku, barw oraz rozwijania zdolności manualnych.


16.  Marta Misiuro – laleczka ze szkła

www | facebook | instagram

Marta Misiuro jest plastykiem i od 10 lat zajmuje się artystycznym wytapianiem szkła. Pracuje nad palnikiem, szkło topi się w temperaturze 1500 st. C. Przetapia szkło bardzo czyste, kwarcowe, z domieszką borowego, daje ono niezwykłą przejrzystość. Wykonuje ilustracje… różne, bajkowe, każda z nich opowiada jakąś historię, występują w niej postaci, trochę mroczne, trochę czarodziejskie, z innego, minionego już świata. Artystka umieszcza je pod szkłem. Czasem pryzmat soczewki zniekształca im spojrzenia, powiększa oczy… robią więc miny i ożywają czasem.
Te małe szklane cudeńka stają się biżuterią, broszkami, naszyjnikami…


17. Jagoda Stączek – Blueberrythings  – plakat

www | facebook | instagram

Urodziła się w 1990 roku, w pełnym skrajności, ale bardzo inspirującym, byłym górniczym mieście, Wałbrzychu. Jest absolwentką ASP w Krakowie. Zajmuje się plakatem, głównie kolażem, ilustracją prasową, grafiką, rysunkiem, amatorsko fotografią analogową. Jej prace pojawiły się m.in. w kwartalniku Newsweek Psychologia, magazynie KMAG, KUKBUK, Pismo.Magazyn Opinii oraz na ścianach krakowskiego Hotelu Puro.

Uwielbia zabawy znaczeniami, wyciąganie czegoś z jego naturalnego środowiska, zmiany kontekstu. Zniszczony, pożółkły papier starych gazet i zielników. Z każdej podróży przywozi stare czasopisma, fragmenty zniszczonych książek i zapomnianych fotografii, z antykwariatów w bocznej uliczce i niedzielnych pchlich targów. Większość kolaży powstaje analogowo. Wszystkie skrawki posiada fizycznie w papierowej formie, a jej ulubione narzędzia to nożyczki i klej, ale nie broni się również przed kolażem cyfrowym. Jej główną inspiracją jest tradycyjne malarstwo. Barokowe obrazy w wiejskich kościołach czy renesansowe portrety, które oglądane w dzieciństwie budziły coś na kształt fascynacji mieszającej się z lękiem. Wszystko to przełamane nutką makabrycznego humoru, ukrytym żartem czy podtekstem.


18. PatPoterry  – miseczka

www | facebook | instagram

Talerze, misy, patery, czarki. Proste formy, przeróżne kolory. 
Funkcjonalne naczynia na co dzień i od święta. 
Wykonane z pasji i miłości do ceramiki. Patpottery to mała pracownia ceramiczna, w której powstają ręcznie tworzone naczynia. Tu można znaleźć pojedyncze egzemplarze jak i całe podobne do siebie serie. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Tu można zamówić swoje wymarzone naczynie. Tu można znaleźć pomysł na prezent. 


19. Whale Organised – notatnik

instagram

Whale organised powstało z połączenia dwóch zamiłowań: do rysowania i do szycia zeszytów. Każdy etap autorka Whale Organised wykonuje samodzielnie: wymyśla wzór, rysuje go, zszywa kartki i okładki, a na końcu wszystko docina. Dzisiaj każdy może pójść do sklepu i kupić zeszyt w każdym rozmiarze i z dowolnym wzorem, przez co są postrzegane jako zwykłe rzeczy. Dla autorki znaczą dużo więcej. Wkłada w nie swoje serce, dzięki czemu każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Zależy jej na tym, by rysunki były proste, lecz jednocześnie przykuwające oko, dlatego ogranicza się do kolorystyki czarno-białej. Swoje projekty kieruje do osób kochających rękodzieło, minimalistyczny styl i pewne urocze, morskie olbrzymy. Ale jeśli postanowisz nadać swojej okładce trochę koloru, Feel free!


20. Gift of Nature – balsam do ciała

www | facebook | instagram

Gift of Nature by Vis Plantis to marka wegańskich kosmetyków stworzona przez zespół pasjonatek – Dziewczyn z Elfa Pharm Polska, które udowodniły, że w przystępnej cenie można stworzyć bardzo dobre produkty dla wymagających konsumentek. Gift of Nature to kompleksowa pielęgnacja twarzy, ciała i włosów, która zachwyca naturalnym składem, pięknymi zapachami i oryginalnym designem.

W naszej marce postawiliśmy na sprawdzone rośliny, takie jak: oregano, czystek, lukrecja oraz czarnuszka i połączyliśmy je z innowacyjnymi składnikami aktywnymi, dzięki czemu precyzyjnie działają na określony typ skóry. Kosmetyki Gift of Nature mają wysoką zawartość składników pochodzenia naturalnego i są w 100% wegańskie, a także nietestowane na zwierzętach. Zwierzęta są od przytulania, kochania i spędzania czasu razem. Tego się trzymamy od zawsze i na zawsze.


21. Eggo Wear  – worek Warsaw

www | facebook | instagram

Eggo Wear to młoda, rozwijająca się marka założona w 2019 roku w Warszawie, przez ludzi z pasją oraz zamiłowaniem do sztuki. Jest to marka skierowana do osób chcących wyróżniać się z tłumu, ubierać w oryginalne ubrania i korzystać z niepowtarzalnych akcesoriów. Wspieramy sztukę, gdyż na naszych produktach znajdują się niepowtarzalne wzory zaprojektowane przez doświadczonych artystów Oprócz własnych kolekcji m.in. z motywami warszawskimi, marka współpracuje z klubami sportowymi. 


22. Kasia Olechnicka – biżuteria ceramiczna

www | facebook | instagram

Człowiek musi mieć takie miejsce gdzie jest sobą, gdzie może a nie musi, gdzie myśli się myślą same (cytat z Kuby Śliwińskiego, prywatnego syna) i płyną w nieznane. Mi do tego służy pracownia – choć to mylące słowo. Ja tam po prostu żyję.

Technika w której tworzę to rezultat potrzeb malarsko-rzeźbiarskich, odrzucenia sztywnych reguł, robienia eksperymentów, obserwowania przypadków. Moja ceramika jest wypalana wielokrotnie, w różnych piecach i różnych temperaturach w poszukiwaniu tego czegoś, nieuchwytnego obrazu i radości tworzenia. Lubię łączyć ją ze szkłem, kolekcjonuję blachy, druty i kawałki drewna – bo jak przyjdzie myśl to trzeba mieć tworzywo do jej urzeczywistnienia. Kim jestem? Wiecznym szukaczem…


23. Zszywalnik – notes

www | facebook | instagram

Zszywalnik to pracownia, a zarazem studio papiernicze, w którym powstają głównie notesy, od początku do końca wykonywane ręcznie, ale również projekty graficzne realizowane we współpracy z drukarnią. Całemu projektowi towarzyszy nieodłączny element jakim jest papier i w okół niego kręci się cała idea pracowni.
Wydawać by się mogło, że w obecnych czasach, kiedy zewsząd otaczają nas coraz to nowsze technologie, nie mamy potrzeby zapisywania istotnych rzeczy właśnie na papierze. Często pospiesznie notujemy swoje myśli albo planowane wydarzenia na smartfonach bądź tabletach i niejednokrotnie, pomimo głośnego alarmu, zapominamy o nich w natłoku codziennych spraw. Niektórzy mówią, że tradycyjne zeszyty odeszły już do lamusa. Zszywalnik jednak wychodzi naprzeciw, próbując pokazać, jak wielką wartość ma tradycyjny, ręcznie wykonany notes.

Wierzymy, że przyświecająca nam idea, opierająca się na solidnej i oryginalnej pracy zyska uznanie. Naszym nadrzędnym celem jest staranność. Wszystkie produkty wykonane są z wielką pieczołowitością. Lubimy naszą pracę, zatem wkładamy w nią mnóstwo pasji, energii i przede wszystkim zaangażowania.


24. Ewelina Rivillo – naklejki i zakładka botaniczna

www | facebook | instagram

Odkąd zrozumiała, że tworzenie ładnych rzeczy sprawia jej radość, postanowiła połączyć swoją pasję z pracą. Od 6 lat ilustruje i projektuje w obrębie grafiki artystycznej i użytkowej. Tworzy także ekslibrisy czyli księgoznaki, które są jednocześnie metaforycznym portretem danej osoby. W swoich grafikach inspiruje się przede wszystkim światem natury, bo to z niej płynie dla niej całe bogactwo form i symboli. 

Ukończyła grafikę artystyczną i wydawniczą na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Obecnie prowadzi swoją działalność jako ilustratorka, graficzka i projektantka realizując zarówno indywidualne zlecenia artystyczne, jak i współpracując z firmami, dbając o ich spójną komunikację wizualną. Na co dzień uwielbia dzielić się z innymi swoim procesem twórczym i pokazywać jak „od kuchni” wygląda praca grafika. 

Zestaw naklejek botanicznych powstał z miłości do natury, kwiatów i roślin. Każda naklejka ma swój unikalny kształt, który łatwo odkleja się od arkusza. Jest to wydruk na trwałej, matowej folii samoprzylepnej, która jest odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, wodę i wilgoć. Można więc naklejać je na słoiczki z domowymi przetworami, kosmetykami używanymi pod wodą, na obudowę laptopa czy telefonu.


25. Natalia Grala – biżuteria

www | facebook | instagram

Natalia Grala to młoda projektantka i artystka, zajmująca się szkłem artystycznym. Obecnie na półmetku ukończenia studiów magisterskich, na kierunku Sztuka i Wzornictwo Szkła na wrocławskim ASP. Natalia upodobała sobie wszelkie techniki szklarskie, wykonywane w piecu elektrycznym, m. in. topienie szkła w formach, kształtowanie tafli szkła pod wpływem wysokiej temperatury. W swojej małej pracowni, wykonuje szklaną biżuterię: kolczyki wiszące i sztyfty, oraz cieszące się coraz większym zainteresowaniem – szklane spinki do włosów. Jej produkty charakteryzują się intensywnymi kolorami oraz niebanalnymi kształtami. Jej biżuteria, wypalana w ponad 800 stopniach, jest skierowana do kobiet, które szukają wyrazistego dodatku do swojej codziennej stylizacji.


26. Aczi – papierowy model ptaszka do sklejania

www | facebook | instagram

Marka założona w 2017 roku przez Agnieszkę i Grzegorza. W Aczi projektujemy oraz tworzymy przedmioty z dziedziny sztuki użytkowej i dekoracyjnej. Przez eksperymentalny proces twórczy poszukujemy nowych, ciekawych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych. Z obiektów staramy się wydobyć rzeźbiarskość, nadać im graficznego sznytu. W naszej pracy łączymy nowe technologie graficzne z tradycyjnymi metodami produkcji. Pierwszym materiałem, który wzięliśmy na warsztat jest papier, tak powstał PTAK, geometryczny papierowy model do samodzielnego sklejenia. Szablony dostępne w naszej ofercie, wykonujemy z wysokiej jakości papierów o różnorodnej fakturze i kolorystyce. 

Ta minimalistyczna dekoracja w stylistyce lowpoly może być Twoim własnym dziełem. Wystarczy, że poświęcisz trochę czasu i cierpliwości na sklejanie. Po prostu podejmij wyzwanie i #sklejto

Doceniamy sztukę i pracę rąk ludzkich, dlatego bardzo szeroko otwieramy się na innych twórców. Jako kolektyw zapraszamy do współpracy osoby mające unikatowe umiejętności, dzięki temu nasze projekty nabierają jeszcze silniejszego waloru artystycznego.


27. Roślinne przestrzenie – świeczka

www | facebook | instagram

Roślinne przestrzenie to polska młoda marka, którą prowadzi małżeństwo Karolina i Piotr Trojanowscy. W swoich działaniach łączą sztukę, ekologię oraz rośliny. Znaczącą częścią asortymentu są plakaty, które polskie artystki zrobiły specjalnie dla roślinnego sklepu. Każdy z nich jest inny, ale wszystkie łączy spójny motyw roślin. Chcąc wypełnić  przestrzeń roślinami poszerzają swój asortyment o coraz to nowsze produkty jak naturalne świece sojowe oraz kolekcjonerskie zapałki, które znalazły się w Artbox. W asortymencie sklepu znajdują się również eko kalendarze i plannery oraz ekologiczne torby z ilustracjami. Promując nurt zerowaste co jakiś czas wypuszczają drop ubrań z drugiej ręki z nadrukowywanym na nowo motywem roślinnym, którym dają nowe życie. Do pakowania paczek wykorzystują kartony z lokalnych sklepów, które poszłyby na śmietnik. 


28. Figura Projekt – biżuteria geometryczna

www | facebook | instagram

Marka Figura Projekt powstała z myślą o kobietach, które chcą przyciągać spojrzenia! Które chcą błyszczeć i być zauważone na ulicy, w pracy, czy podczas eleganckiej kolacji. W swoich pracach łącze prostotę form geometrycznych z kolorowymi i błyszczącymi elementami, tworząc niepowtarzalne kolczyki, wisiorki czy bransoletki. 

Nie ma dwóch identycznych kolczyków, czy wisiorków, tak jak nie ma dwóch identycznych kobiet! Dlatego misją mojej marki jest przekonanie jak największej ilości kobiet na świecie, że są wyjątkowe, piękne i silne! 


30. Rybka Projekt – biżuteria (miniatura malarska)

facebook | instagram

Ada Rybka – graficzka, malarka, projektantka, edukatorka, propagatorka upcyclingu oraz zdrowego stylu życia. Twórczyni marki Rybka projekt. Kreatorka autorskiej biżuterii pod postacią miniatur malarskich, projektantka grafik reklamowych oraz form użytkowych. Przez kilka lat prowadziła autorską pracownię w Skansenie Architektury Drewnianej przy Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, gdzie m.in organizowała warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się również upcyklingiem czyli przetwarzaniem materiałów odpadowych na przedmioty o wyższej wartości. Twórczyni marki Up-life oraz współtwórczyni i prezeska Fundacji Up-life.


31. Pollena Ewa – kosmetyki

www | facebook | instagram

Fabryka Kosmetyków „POLLENA-EWA” S.A. szczyci się stuletnią tradycją w produkcji kosmetyków. W 1919 roku Hugo Güttel i Józef Wójtowicz założyli w centrum Łodzi małą fabryczkę wyrobów kosmetycznych. Działalność rozpoczęto od produkcji mydeł i wód kolońskich (m.in. najsłynniejszego, polskiego kosmetyku wody toaletowej „Prastara”), poszerzając wkrótce ofertę o pudry, szampony i emalie do paznokci. W roku 1939, firma znana powszechnie pod nazwą PIXIN produkowała m.in. 17 gatunków mydła toaletowego. W 1951 r. stałą się własnością Państwa i funkcjonowała pod nazwą Fabryka Kosmetyków „Ewa”.

Dwadzieścia lat później fabryka weszła w skład Zjednoczenia Przemysłu Chemicznego „Pollena” i uzyskała nazwę „POLLENA-EWA”, z którą funkcjonuje do dziś. Pierwsze powojenne produkty fabryki to: mydło toaletowe, proszki i mydła do prania, mydła do golenia i proszki do zębów. Dzięki szerokiemu asortymentowi, niemal natychmiast zajęła ważne miejsce w polskim przemyśle kosmetycznym. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła produkcję płynnych szamponów na bazie naturalnych wyciągów ziołowych, które do dziś stanowią mocną pozycję na liście jej wyrobów. Drugim „hitem” były lakiery i emalie do paznokci, które kilkakrotnie zdobywały złote medale i wyróżnienia na różnego rodzaju imprezach wystawienniczych.


32. Hola Care – naturalny krem Brzoza

www | facebook | instagram

Hola Care to marka, za którą stoją Baśka i Jola. Mieszkają w dużym mieście, w biegu, często w niedoczasie. Lubią minimalizm i naturę. Mają też słabość do długich letnich wieczorów na wsi, spontanicznych wypadów w góry i spacerów nad morzem. Ciągnie je nad jeziora, na łąki, do lasu. Polskie kwiaty zainspirowały je do stworzenia marki, która czerpie z natury — wśród ich kremów znajdziecie kosmetyki z wyciągiem z malin, maku polskiego czy chabra bławatka. Hola Care to poranny uśmiech, żart, a jednocześnie dużo czułości — do siebie, do swojego ciała.

„Marzyłyśmy o kosmetykach, które sprawią, że makijaż stanie się opcją, a nie koniecznością. Od pielęgnacji oczekujemy skuteczności, ale kosmetyki lubimy wybierać świadomie. Nasze powstały w zgodzie z nami i naszym podejściem do życia. Są hipoalergiczne, powstają bez użycia parabenów, silikonów i alergenów”.


33. Zapach nocy – tamborek

facebook | instagram

Zapach Nocy powstał z potrzeby tworzenia i dzielenia się tą fascynacją. Tworzę hafty, obrazy, historie – inspirowane kobiecością, naturą, sztuką. Wykonuję wyszywane portrety, ilustracje, abstrakcje i motywy roślinne. Staram się na kawałkach muliny przekazać uczucia, które towarzyszyły mi w procesie powstawania tamborków. Kolory, faktury, las i zapach nocnego powietrza – napędzają powstawanie nowych wzorów.


34. Mikropiękno – biżuteria

facebook | instagram

Nazywam się Vicky, prywatnie żona, mama czwórki Dzieci, od 11 lat mieszkam w jednym z najmniejszych miasteczek w Polsce, w Górznie (kujawsko-pomorskie), gdzie tworzę kobiecą, kwiatową biżuterię z żywicy, która ma uchwycić zachwyt naturą na dłużej…

Misją mikropiękno jest tworzenie biżuterii, która zbliża do natury, daje poczucie wolności i wyjątkowości. W małym pięknie zatrzymuję wspomnienia lata między innymi w postaci suszonych kwiatów i roślin. Każdy egzemplarz z mojej pracowni daje pewną unikalność, jako, że w przyrodzie nic się nie powtarza.

Moje rękodzieło dedykuję przede wszystkim osobom ceniącym doskonale niedoskonałą ręczną robotę oraz wrażliwym na ulotne piękno natury, której brak w codziennym życiu.


35. Patiak Journals – notatnik

www | facebook | instagram

Patiak – to pracownia artystyczna, w której Patrycja twórczyni Patiaku i miłośniczka odręcznego pisania, tworzy wyjątkowe notatniki z ręcznie postarzanymi stronami. W standardowej kolekcji znajdziesz m.in. notesy inspirowane przestrzenią kosmiczną, naturą i abstrakcjami z nimi związane. Każdy notatnik jest jedyny w swoim rodzaju, stworzony z dbałością o każdy szczegół. Oprócz gotowych notatników dostępnych na stronie Patiaku jest również możliwość stworzenia spersonalizowanego notatnika marzeń specjalnie dla Ciebie. 


1. Fabryka Porcelany AS Ćmielów – porcelanowa figurka

www | facebook | instagram

Fabryka Porcelany AS Ćmielów to manufaktura specjalizująca się w ręcznej produkcji porcelany. Większość kolekcji to „kultowe” projekty rzeźb kameralnych z lat 60. XX wieku, powstałych w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, współcześnie produkowane z oryginalnych modeli form matek. Tradycyjny sposób produkcji został połączony ze światowej klasy wzornictwem nobilitując porcelanowe wyroby do rangi dzieł sztuki.

Najbardziej rozpoznawalnymi projektami, które są produkowane przez fabrykę to: Dziewczyna siedząca (H. Jędrasiak), Dziewczyna w spodniach (L. Tomaszewski), Śpiewaczka ((L. Tomaszewski), Sudanka (H. Jędrasiak), Pierwszy bal (E. Trzewik-Drost), Chart włoski (L. Tomaszewski), Kiwi (L. Tomaszewski), Leżąca kotka (M. Naruszewicz), Para pingwinów (H. Orthwein), serwisy Ina oraz Dorota (L. Tomaszewski), serwis Krokus i Goplana (W. Potacki).

Każdy z produkowanych obecnie wyrobów posiada dedykowany certyfikat autentyczności, potwierdzający pochodzenie oraz zawiera wszystkie informacje o projekcie (nazwę, rok zaprojektowania, nazwisko projektanta, a w przypadku figurek również niepowtarzalny numer rzeźby).

To właśnie oryginalne, unikatowe wzornictwo stawia porcelanowe figurki w szeregu najważniejszych ikon polskiego designu. Znajdują się one w zbiorach światowych muzeów i galerii sztuki w Londynie, Berlinie, Nowym Jorku, Paryżu czy Moskwie.


2. Poszetka – poszetka z dziełem sztuki

www | facebook | instagram

Poszetka.com to sztuka ubioru w klasycznym wydaniu. To mała rodzinna manufaktura, która rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku na Śląsku. Z fascynacji modą męską powstała marka, która tworzy wysokiej jakości, niszowe produkty, szyte lokalnie. Nacisk kładzie na precyzję ręcznego wykonania i indywidualne podejście do każdego klienta. Poszetka to również największy producent ręcznie szytych akcesoriów w modzie męskiej w Polsce i jedyny tego typu sklep z modą męską, połączony z pracownią szycia miarowego, na południu Polski.

Poszetka inspiruje się też sztuką polską i światową, tworząc przepiękne męskie poszetki z obrazami mistrzów malarstwa. Wśród projektów mają dużo klasyków, których dzieła na co dzień wiszą w największych polskich muzeach – jest Malczewski, Mehoffer, Makowski, Okuń, Matejko, ale też arcydzieła sztuki światowej.

Marka została wyróżniona certyfikatem lokalnego rzemieślnika, a w 2014 roku zdobyła nagrodę „Silesia Fashion Point” w kategorii „Tworzenie Mody”.


3. QZNIAR – kolczyki

www | facebook | instagram

QZNIAR to biżuteria inspirowana modernizmem i prostymi formami graficznymi. Każdy element biżuterii jest unikalny, zaprojektowany i wykonany przez Dominikę Kuźniar – jubilerkę z wykształcenia i pasji. 

QZNIAR to połączenie tradycyjnych technik jubilerskich z wykorzystaniem kamieni szlachetnych z technikami zapożyczonymi z innych dziedzin rzemiosła i sztuki- grafiki, malarstwa, rzeźby, pozłotnictwa oraz nowoczesnej techniki i materiałów- szkła akrylowego, żywic i mas plastycznych. Jest to biżuteria prosta, wyrafinowana, gdzie poszczególne elementy kolekcji uzupełniają się wzajemnie. 

Większość egzemplarzy, to unikaty. Do ich wytworzenia wykorzystane są oryginalne elementy biżuterii z Art Deco, pojedyncze, nietypowe kamienie szlachetne oraz materiały niezwiązane z jubilerstwem.
Wykończenie nigdy nie jest „na błysk”, szorstka faktura ma podkreślać formę. Biżuteria dla każdego, ale przede wszystkim dla kobiet, które szukają niebanalnych ozdób i nietuzinkowych rozwiązań.


4. Znaki szczególne – kolczyki

www | instagram

Znaki Szczególne to autorska, niszowa biżuteria z tajemnicą w tle. Markę tworzy Marta Rakowska, która obecnie mieszka i tworzy w Hiszpanii. Dla smakoszy historii, industrialu i starego piękna. Zagląda do przeszłości w poszukiwaniu znaków szczególnych – obiektów unikatowych, które dziś mogą zaistnieć w innej formie użytkowej. Inspirując się przeszłością, tworzy nowe.

Biżuteria Znaki szczególne jest też dostępna stacjonarnie: SUERTE – Zgierz ul. Lechonia 2 oraz KINNARA – Placa de Comte de Bunyol 1 Valencia.


5. Groovy – bon rabatowy na biżuterię

www | facebook | instagram

Za marką GROOVY stoją Joanna Mach i Dorota Staniec, duet projektantek biżuterii dla indywidualistek. Absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi pokazują, że za pomocą naszyjnika czy pierścionka można pobudzić zmysły, myśli i wyobraźnię. Autorska marka to ich odpowiedź na potrzebę posiadania czegoś wyjątkowego, biżuterię wykonują z dbałością o najdrobniejszy detal i przy wykorzystaniu tradycyjnych technik złotniczych.

Każda kolekcja marki jest wynikiem inspiracji wybranym utworem muzycznym i powstaje w limitowanych seriach. Wszystkie wykonane są ze srebra próby 925, z wykorzystaniem kamieni naturalnych oraz tradycyjnej emalii jubilerskiej (wypalanej w piecu). Niektóre modele pokryte są warstwą 24 karatowego złota.


6. Mayram – naturalne mydło i sól do kąpieli

www | facebook | instagram

Mayram to nowa firma, która dopiero zaczyna raczkować na rynku. Założona przez Agnieszkę i Sylwię, czyli matki i żony, które świadomie wybierają produkty dla siebie, swoich dzieci i najbliższych. Początkowo tworzyły ręcznie robione mydła wykorzystując naturalne bogactwo olejów. Widząc duże zainteresowanie postanowiły podzielić się tym co kochają robić. Tym co działa. Ich dewizą jest naturalność, prawdziwość i prosty skład. 

Mayram w swojej ofercie ma olejki, sole kąpielowe i duży wybór ręcznie robionych,opartych na własnych recepturach mydeł. Większość mydeł powstała z dodatkiem pełnotłustego mleka koziego. Dzięki temu kostki oprócz dobroczynnych składników, są delikatne i pienią się gęstą, kremową pianą.

Mayram przykłada tak dużą wagę do tworzenia mydeł:
“Podstawą pielęgnacji każdego z nas jest mydło. Używamy go codziennie. Kilka, a nawet kilkadziesiąt razy dziennie, więc dlaczego przy okazji nie zadbać nie tylko o czystość, ale również o dobrą kondycję skóry? Same ze swojego doświadczenia wiemy, że nakładanie maseczek, peelingów, wmasowywanie i wcieranie kremów daje efekt i przynosi wiele dobroczynnych korzyści skórze, ale niestety nie zawsze mamy w sobie tyle mobilizacji do regularnego ich stosowania. A mydła tak czy tak używamy, więc świetnie jak jest dobrej jakości i jednocześnie pielęgnuje i nie wysusza naszych dłoni, twarzy, czy ciała”.


8. Wzorowe Towarzystwo – kubek

www | facebook | instagram

Wzorowe Towarzystwo to dobrej jakości polska porcelana o ponadczasowym wzornictwie i nowoczesnych, autorskich dekoracjach. Nasze naczynia możesz dzielić, mieszać i łączyć ze sobą w zestawy tak, aby stały się Twoimi ulubionymi towarzyszami codziennych i uroczystych chwil.


9. Crystalline Obsession by Kuba Kalinowski – kubek

www | facebook | instagram

Ceramika krystaliczna.
Powierzchnię prac z gliny artysta pokrywa szkliwami, czyli mieszankami różnych tlenków, które pod wpływem wypału w piecu ceramicznym uzyskują trwałe, najczęściej połyskujące kolory. Jedną z ich odmian są szkliwa krystaliczne, które dzięki zestawieniu odpowiednich pierwiastków i ustaleniu wieloetapowego programu wypału, wytwarzają kryształy, wyglądające jak połyskujące „kwiaty”. Nigdy nie wiadomo, w którym miejscu pojawi się kryształ, jest to proces losowy stanowiący o wyjątkowości i unikatowości przedmiotów wykonanych tą metodą.

Ceramika krystaliczna, to skomplikowana technika wymagająca wytrwałości i cierpliwości, wiąże się z wykonaniem wielu prób i testów, a efekty zawsze są nieprzewidywalne, ponieważ na wzrost kryształów mają wpływ różne czynniki. Dlatego niewielu ceramików podejmuje się wyzwań jakie stawia przed nimi. Każde szkliwo Kuba tworzy w swojej pracowni, następnie przeprowadza próby, aby znaleźć odpowiedni dla niego kilkunastogodzinny proces wypału w bardzo wysokich temperaturach, ponad 1200°C. Wystarczy dodać do mieszanki jeden gram jakiegoś składnika za dużo albo zmieni się wilgotność w pracowni i można nie uzyskać żądanego efektu. Za to, gdy cały proces tworzenia pójdzie po jego myśli, rezultaty rekompensują całą włożoną pracę.

Przedmioty pokryte szkliwem krystalicznym, mają swoją szczególną specyfikę. Dzięki efektownemu wyglądowi stanowią idealny element dekoracji wnętrz i cieszą oczy magią mieniących się, przestrzennych kryształów. Wewnątrz ceramiki przeznaczonej do posiłków i napojów artysta stosuje bezpieczne szkliwo spożywcze. Na powierzchni białego szkliwa w trakcie użytkowania mogą pojawić się drobne spękania, w które będą wnikać ciemne napoje (np. kawa czy herbata), aby uniknąć stałego zabrudzenia poleca, co jakiś czas namoczyć naczynia w kwasku cytrynowym, który usunie zabrudzenia ze szczelin.


10. Lines on silver – biżuteria

www | instagram

Zamiłowanie do przyrody, dawnej symboliki i rysowania sprawiło, że Marta Norenberg powołała do życia markę Lines on Silver, pełną srebrnych stworzeń, które ze szkicownika trafiły wprost do świata biżuterii.

Matka Natura jest niesłychaną artystką, któż oprze się jej pięknu… Dla jej dobra artystka postanowiła stosować tylko materiały jak najbardziej przyjazne środowisku, takie jak szlachetne srebro i skóra naturalna.


11. Maksi.miuk – biżuteria

www | facebook | instagram

Maksimiuk – jest autorską marką biżuterii, wykonywanej ręcznie z najwyższej jakości, szlachetnych materiałów. Oryginalne i odważne formy, efemeryczne struktury, niepowtarzalne kształty, to cechy charakterystyczne biżuterii projektowanej przez absolwentkę Szczecińskiej Akademii Sztuki Ewelinę Maksimiuk. Traktuje ją jak małą formę rzeźbiarską, ciągle poszukując nowych kształtów. Wielowymiarowe bryły niczym niewielkie obiekty intrygują subtelnymi liniami, zaskakującymi wygięciami, czy dynamicznymi sylwetkami. W swoich projektach próbuje odnaleźć wspólny mianownik łączący sztukę z formami użytkowymi. Biżuteria, którą proponuje, jest delikatna i minimalistyczna, jednocześnie ma w sobie ukrytą siłę.


12. Studio Noc – makrama

facebook | instagram

Studio Noc to kameralna pracownia tkacka, stworzona z miłości do oryginalnych przedmiotów, miękkich materiałów i satysfakcji płynącej z samego procesu tworzenia. Za tą marką stoi Michalina. Jej prace to połączenie obecnej mody ze świeżą pomysłowością i podążaniem za gustami klienta. Tka, wyszywa, przeplata, przycina, projektuje, nawleka, przewleka i rozwleka, łączy techniki i style. Z wykształcenia jest plastyczką, a jej dotychczasowe doświadczenia artystyczne i zawodowe pozwalają jej tworzyć tak bardzo wyjątkowe i wszechstronne prace. Jej prace to „sky is the limit” waszej wyobraźni i jej możliwości twórczych – gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie.


13. Athlin Ceramics – kubek

www | instagram

Mam na imię Ola, a Athlin Ceramics to ceramika użytkowa wykonywana przeze mnie w małym domowym studio.

Ceramikę tworzę na kole garncarskim, a następnie dekoruję ją techniką sgraffito. Na niewypaloną, ale trochę już wyschniętą pracę nakładam pędzlem glinę rozrobioną z wodą i kolorowym pigmentem, a czasem farbę podszkliwną. Dopiero wtedy decyduję czym ta glina będzie – bukietem kwiatów, pejzażem czy też abstrakcją. Najczęściej wykonuję pojedyncze sztuki ceramiki, chociaż czasem zdarza mi się zrobić większą partię. W taki sposób rozwijam swoją wyobraźnię i daję dłoniom czynić, co sobie wymarzą. Każda rzecz jest inspirowana naturą, stworzona własnoręcznie i unikalna. Rzeźbienie jednego przedmiotu zajmuje mi około godziny. Jest to dla mnie czas relaksu i chwili ze sobą. Patrzę na swój wyrób i szkicuję wzory w notatniku. Czasem mam już gotowy wzór, który jedynie przenoszę na powierzchnię naczynia.

Moje prace pokryte są szkliwem wypalanym w 1250 stopni C, co powoduje ich wyjątkową trwałość. Są w pełni bezpieczne dla żywności, można je myć w zmywarce i używać w mikrofalówce.


14. Dr. Gloderm – maseczka w płachcie

www | instagram

Maseczka Dr. GlodermMaseczki w płachcie Dr. Gloderm zostały stworzone przez zespół 54 dermatologów z Uniwersytetu w Seulu. Jedno – i dwuetapowe maseczki zostały zamknięte w wyjątkowych opakowaniach, które nawiązują do najbardziej znanych dzieł sztuki takich artystów jak Sandro Botticelli, Michał Anioł, Leonardo da Vinci czy Diego Velazquez i wielu innych!


15. Siup Studio – wazon

www | facebook | instagram

Siup to małe studio projektowe mieszczące się w Warszawie. Zostało założone przez trójkę przyjaciół: Martynę Dymek, Marcina Sieczkę i Kasię Skoczylas. Poznali się na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Siup jest dla nich przestrzenią do eksperymentu i zabawy. Wszystkie przedmioty wykonują ręcznie w małych seriach lub pojedynczych egzemplarzach. Inspirują ich formy organiczne, materia i relacje człowieka z przedmiotami.


16. Lamabo Design – Azorek

www | facebook | instagram

Lamabo-ceramika-azorkiCeramiczne kubki Azorki od Lamabo Design wykonywane są od początku do końca ręcznie, bez użycia koła garncarskiego, przez co każdy z nich posiada nieco nieregularną formę i jest niepowtarzalny w swoich detalach. Do ich wytworzenia stosowane są jedynie wysokiej jakości materiały oraz szkliwa nadające się do kontaktu z żywnością. Azorki dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych: różowym, szarym i brązowym. Wymarzony Azorek może mieć oczy szeroko otwarte lub leniwie-śpiące. Każdy kubek jest sygnowany na spodzie.


17. Wydawnictwo Arkady – album o sztuce

www | facebook | instagram

Od 1992 roku wydawnictwo działa jako spółka pracownicza z o.o., i jest firmą o wyłącznie polskim kapitale. Siedziba wydawnictwa oraz księgarnia firmowa znajduje się w Warszawie przy ul. Dobrej 28.

Najważniejszym wyznacznikiem działalności Wydawnictwa Arkady jest zapewnienie wydawanym publikacjom najwyższego poziomu w zakresie treści i formy udostępnianych książek.

Wydawnictwo zbudowało rozpoznawalną i cenioną markę na polskim rynku wydawniczym i zyskało zaufanie wielu czytelników.


18. Wydawnictwo PWN – książka i audiobook

www | facebook | instagram

Grupa PWN działa w trzech kluczowych obszarach – wydawniczym, dystrybucyjnym oraz e‑commerce. Nakładem wydawnictw Grupy ukazuje się ponad 500 tytułów rocznie i to zarówno publikacje książkowe, jak również e-booki oraz produkty multimedialne. Wydawnictwa specjalizują się w dostarczaniu wiedzy z wielu różnych dziedzin, w szczególności nauk ścisłych, ekonomii, zarządzania, informatyki, psychologii i medycyny. Czytelnikom oferują zarówno pozycje bardzo specjalistyczne, jak i publikacje o charakterze przekrojowym. W ofercie znaleźć można również przewodniki turystyczne, pozycje z literatury podróżniczej oraz literatury faktu. Dodatkowo PWN zajmuje się organizacją konferencji, sympozjów, szkoleń i warsztatów dla kadry naukowej, wykładowców i profesjonalistów w wielu różnych branżach.


19. Wydawnictwo Karakter – książki

www | facebook | instagram

Wydawnictwo Karakter istnieje od 2008 roku. Dzieli się z czytelnikami tym, co je interesuje i co uważamy za ważne. Chce zrywać z kulturowymi stereotypami i uprzedzeniami, wprowadzać w obieg polskiej kultury nowe tematy, inne wrażliwości i świeżą estetykę. Wydawnictwo publikuje literaturę piękną i literaturę faktu tworzone przez autorów z Afryki, Azji i Karaibów. Wydaje także eseistykę oraz książki poświęcone projektowaniu, architekturze i sztuce. Wraz z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie współtworzy serię „mówi muzeum”. Czerpie z tradycji i doświadczeń europejskiej sztuki książki; nazwa zobowiązuje — słowo „karakter” w szesnastowiecznej polszczyźnie oznaczało krój pisma.


20. zACHwyty – notes z kolażem

instagram

zACHwyty rodziły się z wielkiego ACH! nad światem, tym dużym i tym drobnym, odkrywanym w tekstach, grafikach czy zdjęciach z gazet. Zachwyca też sam papier – jego nieskończone możliwości twórcze i przetwórcze, wszelkie jego formy i faktury.

Przygodę z kolażem zaczęłam dwa lata temu. Pierwsze były podkładki
pod kubki dla bliskich, a potem już forma, rozmiar i przeznaczenie samoistnie się rozwinęły. Obecnie „kolażę” lampy, notesy i plakaty, przede wszystkim rzeczy użytkowe, z charakterem, często z przesłaniem. Planuję też kolaże na meblach – blatach stołów i szafkach.

Mimo, że jest to sztuka niedoskonała, to zachwyca, nie tylko mnie. Bo zACHwyty są po to właśnie, by służyć, chwytać i zachwycać.

fleuron niezła sztuka pipsztok

Choć notes nie jest ręcznie robiony, to okładka czyni go unikatowym przedmiotem, bo artystka dla każdego egzemplarza tworzy inny kolaż.


21. Up-life – torba z upcyklingu

www | facebook | instagram

Up-life to połączenie ekologii, jakości i designu. Tworzymy sztukę użytkową z surowców wtórnych. Dajemy drugie życie rzeczom zużytym, porzuconym, niechcianym. Nasze designerskie torby, nerki, etui na laptopy i tablety powstają przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu – odpadów poprodukcyjnych, PCV, nieaktualnych banerów, plandek samochodowych, siatki mesh etc. Każdy produkt jest oryginalny i niepowtarzalny. Szyjemy lokalnie. W Łodzi. Kupując nasze upcyklingowe produkty, wspierasz działanie Fundacji Up-life.


22. Wydawnictwo Akolada – album CD One to One – Monochromatic Duo

www

Wydawnictwo Akolada – łódzkie wydawnictwo nutowe oraz fonograficzne, publikujące nagrania wyprodukowane przez mobilne studio nagrań dsjrecording.com. Akolada jak i DSJrecording współpracuje z polskimi oraz zagranicznymi artystami.

Album stanowi niespotykane wcześniej w świecie fonograficznym połączenie muzyki z różnych światów stylistycznych. Wszystkie utwory łączy fakt, że zostały skomponowane na duet trąbkowy z akompaniamentem fortepianu lub organów i w większości dedykowane wybitnemu duetowi – Monochromatic Duo, w skład którego wchodzą Sławomir Cichor [PL] oraz José Cháfer [ESP]. Album może pochwalić się miejscem wśród zdobywców srebrnego medalu w kategorii Outstanding Achievement w zestawieniu Global Music Awards 2020 w Kalifornii.


23. Aleksandra Morawiak / liquid memory collages

www | facebook | instagram

Aleksandra Morawiak / Liquid memory collages, to ilustratorka specjalizująca się w technice kolażu, którą uważa za idealne medium do powoływania nowych światów oraz pokazania swojej wrażliwości na formę i kolor. Szczęśliwie uczyniła ze swojej pasji pracę i od ponad trzech lat tworzy ilustracje dla prasy, między innymi takich wydawnictw, jak „Zwierciadło”, „Kukbuk”, „Pani”, „Wysokie Obcasy Extra” czy „Design Alive”. Inspiracje czerpie głównie z eklektycznych realizacji z dziedziny projektowania wnętrz, a za największego sprzymierzeńca uważa swoją intuicję. Jej kolaże zostały wyróżnione znakiem jakości Must Have, przyznawanym przez Łódź Design Festival oraz Złotą Nagrodą KTR Klubu Twórców Reklamy w kategorii Ilustracja i upiększają wnętrza mieszkań i domów na całym świecie.


24. Stojo – składany kubek

www | facebook | instagram

Kubki Stojo zostały zaprojektowane w celu połączenia prostoty i wygody. Stojo to kubek do kawy wielokrotnego użytku, który składa się w dysk o wysokości mniejszej niż 3 cm. Oznacza to, że Stojo zmieścisz w kieszeni, plecaku, torebce lub bagażu, co gwarantuje ultra-przenośność. Nie jest to możliwe w przypadku innych kubków wielokrotnego użytku czy nawet jednorazowych. Stojo jest szczelny i wykonany z bezpiecznych materiałów. Doskonale wpisuje się w idee zero waste oraz akcję #zwłasnymkubkiem.

fleuron niezła sztuka pipsztok

Stojo to cudowne eko kubeczki! Nie jest to co prawda polski produkt, ale jego cudowny design i funkcjonalność sprawił, że się zakochałyśmy się w nim 🙂


artbox-dolaczJeśli sami tworzycie i chcielibyście pokazać swoje produkty w następnej edycji ArtBox – dajcie nam znać koniecznie! A może znacie kogoś kto tworzy piękne rzeczy? Szepnijcie mu słówko, że z centrum Polski wyfruwają takie paki 😉
Piszcie do nas: wspolpraca[a]niezlasztuka.net