Wolontariusze

Agata Iżykowska

agata-iżykowskaWrocław • Studentka Kulturoznawstwa (spec. Krytyka artystyczna). Interesuje ją relacja artysta-krytyk; jak problemy współczesności odnajdują się w tematach artystycznych; performatyka sztuki; ogólny wpływ i rola sztuki na budowanie i kształtowanie świadomości wobec tematów kontrowersyjnych i społecznych.


Alicja Francikowska

allicja-francikowskaCzeladź • Studentka filologii francuskiej, studia z programem tłumaczeniowym. W sztuce interesuje ją symbolika, emocje, jej piękno, a raczej piękno tworzenia czegoś idealnego, przez niedoskonałego człowieka. Sztuka czasem przywraca wiarę w ludzi.


Anna Cecylia Brzóstowicz

anna cecylia brzostowiczPoznań/Toruń • Studentka konserwacji dzieł sztuki (spec. malarstwo i rzeźba polichromowana oraz sztuka nowoczesna) a także filologii włoskiej. Interesuje ją nie tylko strona estetyczna dzieł, ale także ich budowa, technika wykonania, sposób zniszczeń oraz to jak zmiany zachodzące w czasie oraz poprzednie konserwacje wpływają na obecny ich odbiór. Ciekawi ją także sztuka włoska, również współczesna.


Klara Sadkowska

klara-sadkowskaBusko-Zdrój • Studentka Historii sztuki. Zajmuje się szeroką dziedziną fotografii, jej istotą, relacją w stosunku do rzeźby i malarstwa. Interesuje się sztuką nowoczesną amerykańską i polską, oraz estetyką.


Olga Wesołowska

olawesolowskaŁódź • Od dawna interesuje się historią sztuki. Szczególnie lubi twórczość impresjonistów oraz sztukę początku XX wieku. Jest fotografem-amatorem, miłośniczką kina i mody.


Aleksandra Drewniak

Aleksandra drewniakKraków • Interesuje się przede wszystkim malarstwem i architekturą. Jest uzależniona od rozróżniania typów sklepień w gotyckich kościołach, uwielbia też sztukę włoskiego renesansu i przełomu XIX/XX wieku.


Paulina Kamińska

Paulina-KamińskaSiemianowice Śląskie • Interesuje ją tworzenie wydarzeń kulturalnych – wystaw, happeningów, akcji promocyjnych, a także ciekawe nietuzinkowe biografie artystów. Uwielbia malarstwo impresjonistyczne oraz XX-wieczny design, szczególnie amerykański i duński.


Paulina Wesołowska

paula wesołowska

Łódź • Bardzo ceni malarstwo niderlandzkie, wiek XIX i ubóstwia Beksińskiego. W architekturze lubi gotyk. Intryguje ją temat śmierci, zadumy i samotności w obrazach – stąd uwielbienie twórczości Zdzisława Beksińskiego.


Klaudia Skowrońska

Łódź • W sztuce bardzo interesuje ją przestrzeń słowa – wydaję jej się, że sama lepiej potrafi przekazać coś innym pisząc, a nie np. robiąc zdjęcia czy nakręcając krótki film, dlatego czyta dużo poezji i sama też pisze. W sztuce, w każdym działaniu artystycznym interesuje ją przede wszystkim prawda i emocje jakie chce przekazać artysta, jeśli jest on autentyczny to „kupuje” to i z chęcią śledzi jego poczynania.


Bartosz Lachowicz

Bartosz Lachowicz

Warszawa • Student dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się surrealizmem, ekspresjonizmem i pop-artem. Oprócz tradycyjnie rozumianej sztuki pasjonuje się także filmem i teatrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *