O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Kasia KlonPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Skontaktuj się z artystką »


Kasia Klon (Katarzyna Klonowska) to malarka, graficzka, nomadka, urodzona w Olsztynie, obecnie mieszka w Paryżu. W 2013 r. obroniła tytuł Magistra Sztuk Pięknych z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. Władysława Strzemińskiego. Cykl grafik oraz aneks z ilustracji zaprezentowano na wystawie najlepszych dyplomów Prime Time 2013. Jej prace zauważono także na 15 Międzynarodowym Trienniale Małej Formy Graficznej w Łodzi oraz na 7th Shanghai Fu Xian Zhai International Exlibris Competitions w Chinach, gdzie nagrodzono ją Excellent Prize for Prints.

Twórczość artystki można było zobaczyć na licznych ekspozycjach na świecie, na przykład The Rape of Europe, A Simultaneous Exhibition of Printmaking and Installation (współpraca pomiędzy: Brazylią, Holandią, Polską, Portugalią i Hiszpanią).

W swojej pracy skupia się głównie na poszukiwaniu uniwersalnego, surowego archetypu, filozoficznego początku życia i piękna. Kreując swojego rodzaju mandale, stara się utrzymać pokój z szybko rozwijającym się nowoczesnym społeczeństwem. W dużej mierze zainspirowana fantastycznym pięknem stworzeń morskich i zmotywowana do tworzenia symetrycznych kompozycji, deformuje rzeczywistość aby utworzyć nową, matematyczną, zniekształconą lecz kompletną formę. Nowy rodzaj ikony. Wśród wielu innych inspiracji wymienia: Georgię O’Keeffe, Ernst’a Haeckela, Kazimierza Malewicza, Carla Junga, Platona i Charles’a Darwin’a.


Galeria


[weforms id=”47132″]Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »2 thoughts on “Kasia Klon

  1. Oczywiście nie mogę wiedzieć ,co dokładnie Miałaś na myśli tworząc grafiki.Mnie przypominają one: żebropławy, święcące zwierzęta głębinowe,piękne i tajemnicze.Inne natomiast odciski prastarych zwierząt,albo mozaiki komórek w mikroskopie.Piękno życia,a może trochę kosmos. Podobają mi się i chciałabym, tak jak Ty przedstawiać świat w grafice komputerowej czerpiąc z niego najlepsze rzeczy.Chyba już jednak jest za późno musiałabym się uczyć grafiki komputerowej od podstaw,a nie jestem ani zdrowa ,ani młoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »