O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Beth MoonPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Beth Moon, foto: Isabel Moon

Beth Moon, foto: Isabel Moon

Beth Moon jest amerykańską fotografką, urodziła się w Kalifornii. Skończyła studia artystyczne na Uniwersytecie Wisconsin, a następnie przeniosła się do Wielkiej Brytanii. Artystka w dobie fotografii cyfrowej wraca do dawnych, szlachetnych technik. Eksperymentuje z platynotypią, co w połączeniu z metafizycznymi kadrami daje wrażenie szlachetności i piękna.

Od roku 1999 wzięła udział w ponad 60-ciu wystawach indywidualnych i grupowych w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Anglii, Izraelu, Brazylii, Dubaju, Singapurze czy Kanadzie. Jej prace znalazły swoje miejsce w wielu prywatnych kolekcjach ale także w zbiorach muzeów: Museum of Fine Arts, Houston, the Museum of Photographic Arts, San Diego czy the Fox Talbot Museum w Wiltshire, w Anglii. W 2013 w wydawnictwie Charta Art Books ukazała się pierwsza monograficzna książka zbierająca jej dotychczasowy dorobek. A w 2014 jej projekt Antyczne drzewa – portret czasu opublikowało wydawnictwo Abbeville Press.

Portret czasu
Niezwykłe obrazy uchwycone przez Beth Moon obrazują najstarsze drzewa planety. Ogromnej postury majestatyczne drzewa trwają mimo zmieniających się pokoleń i tylko upływający czas dokłada kolejne warstwy na ich pniach. Te unikalne twory matki natury artystka wyszukiwała w najbardziej oddalonych miejscach globu. W zakamarkach, gdzie nie dotarł człowiek. Jest to niezwykła opowieść o przemijaniu i trwaniu.

Galeria

Beth Moon Fotografia

Aleja Baobabów

Beth Moon Fotografia

Sosna oścista

Beth Moon Fotografia

Baobab Champana

Beth Moon Fotografia

Las Diksom

Beth Moon Fotografia

Generał Sherman

Beth Moon Fotografia

Kochankowie

Beth Moon Fotografia

Dąb Królowej Elżbiety

Beth Moon Fotografia

Rilke’s Bayon

Beth Moon Fotografia

Wartownicy Św. Edwarda

Beth Moon Fotografia

Drzewa z Quiver o zmierzchu

[weforms id=”46627″]Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »