O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Anna RączkaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, projektowaniem odzieży i ceramiki oraz innymi formami wyrazu plastycznego. Od 2010 r. skupia się tylko na rysunku i malarstwie, w którym stara się podążać własną indywidualną drogą. Dużą rolę odgrywają jej graficzne doświadczenia, które często przenosi na płótno.

Swoje prace wystawiała w galeriach w Bielsku-Białej, w Poznaniu, w Bydgoszczy.

W 2017 r. brała udział w projekcie „Metamorfoza”, który poświęcony był twórczości Zdzisława Beksińskiego. Wystawy tego cyklu odbywały się w Gdańsku w Nadbałtyckim Centrum Kultury, we Włocławku w Centrum Kultury Browar B, w Radomiu w Galerii ZASP im. Józefa Brandta, w Kołobrzegu w Galerii Sztuki Współczesnej oraz we Wrocławiu w Galerii Miejskiej.

W 2017 roku, artystka wystawiała swoje prace również na Biennale Sztuki w Versilli we Włoszech, a także na wystawie „Talenti Emergenti 2017” w Galerii Mentana we Florencji. Brała też udział w wystawach „Ragione e Sentimento” i „It`s Art” w Galerii Merlino we Florencji.

W listopadzie 2017 r. odbyła się indywidualna wystawa prac artystki w Żywej Galerii Stalowa 52 w Warszawie. W tym roku bierze udział w wystawie „Kings & Queens” organizowanej przez Galerię Kontent w Krakowie. Wystawia swoje prace również w Renata Fine Arts w Palm Beach na Florydzie USA, a także w Gallery Lumino w Perth w Australii.


Galeria prac

Anna-Raczka_subtelna-gra

Anna-Raczka_Sonata

Anna-Raczka_Sklamalam

Anna-Raczka_Sekret-Natalii

Anna-Raczka_Przeczucia

Anna-Raczka_Nie-wszystko-ci-powiem

Anna-Raczka_Moze-to-juz-bylo

Anna-Raczka_Hamlet

Anna-Raczka_Arachne

Anna-Raczka_Aomame

Anna-Raczka_Ananke


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »