O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Anna RączkaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Zajmuje się projektowaniem graficznym, projektowaniem odzieży i ceramiki oraz innymi formami wyrazu plastycznego. Od 2010 r. skupia się tylko na rysunku i malarstwie, w którym stara się podążać własną indywidualną drogą. Dużą rolę odgrywają jej graficzne doświadczenia, które często przenosi na płótno.

Swoje prace wystawiała w galeriach w Bielsku-Białej, w Poznaniu, w Bydgoszczy.

W 2017 r. brała udział w projekcie „Metamorfoza”, który poświęcony był twórczości Zdzisława Beksińskiego. Wystawy tego cyklu odbywały się w Gdańsku w Nadbałtyckim Centrum Kultury, we Włocławku w Centrum Kultury Browar B, w Radomiu w Galerii ZASP im. Józefa Brandta, w Kołobrzegu w Galerii Sztuki Współczesnej oraz we Wrocławiu w Galerii Miejskiej.

W 2017 roku, artystka wystawiała swoje prace również na Biennale Sztuki w Versilli we Włoszech, a także na wystawie „Talenti Emergenti 2017” w Galerii Mentana we Florencji. Brała też udział w wystawach „Ragione e Sentimento” i „It`s Art” w Galerii Merlino we Florencji.

W listopadzie 2017 r. odbyła się indywidualna wystawa prac artystki w Żywej Galerii Stalowa 52 w Warszawie. W tym roku bierze udział w wystawie „Kings & Queens” organizowanej przez Galerię Kontent w Krakowie. Wystawia swoje prace również w Renata Fine Arts w Palm Beach na Florydzie USA, a także w Gallery Lumino w Perth w Australii.


Galeria prac

Anna-Raczka_subtelna-gra

Anna-Raczka_Sonata

Anna-Raczka_Sklamalam

Anna-Raczka_Sekret-Natalii

Anna-Raczka_Przeczucia

Anna-Raczka_Nie-wszystko-ci-powiem

Anna-Raczka_Moze-to-juz-bylo

Anna-Raczka_Hamlet

Anna-Raczka_Arachne

Anna-Raczka_Aomame

Anna-Raczka_Ananke


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »