O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Agnieszka WenckaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Skontaktuj się z artystką »

Urodzona w 1978 roku. Malarstwo fascynuje ją, od kiedy pamięta. W swoich obrazach lubi połączenie rzeczywistości i nierealistycznych form, zestawienie ze sobą delikatnych, dokładnych elementów i dynamicznych obszarów. Lubi również, kiedy na obrazie czuć farbę i widać pracę pędzla (teksturę, poszczególne pociągnięcia, rozmycia). Często przedstawia kombinację nierzeczywistych form, czasami zakrywających lub tworzących postać, w efekcie uzyskując surrealistyczny charakter. Tworząc obraz, kieruje się początkowo według ogólnego zamysłu, jednak większość rodzi się w trakcie malowania.

W swoich pracach lubi zawierać asymetrię, brak równowagi, siłę, emocje, kontrast jednolitych powierzchni i mnogość nierzeczywistych elementów, niedomówienie, zamglenie, lekką zamaszystość w połączeniu z subtelną dokładnością. Ogólny pomysł na obraz najczęściej pojawia się niespodziewanie, jako sekundowy błysk, który próbuje złapać szybko w szkicowniku, by potem rozwinąć w trakcie malowania i dalej, do momentu w którym obraz zaczyna żyć.

W malowaniu fascynuje ją nie tylko efekt, ale też sam proces tworzenia, tradycyjność techniki olejnej, cała jej „alchemia”, struktura farby rozciągniętej na płótnie, nieoczekiwane efekty poszczególnych pociągnięć, zapachy olejnych mediów. Tego co przedstawiają obrazy, nie stara się dosłownie nazywać, tym bardziej, że każdy dostrzega w nich co innego, jedni widzą w nich na przykład splątane życie wewnętrzne, emocje a inni, że tak może wyglądać dusza.


Galeria

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka

Agnieszka Wencka


Kontakt z artystką

[vfb id=’158′]


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »