O Fundacji

„Sztuka zmywa z duszy kurz codzienności.” Pablo Picasso

Jesteśmy fundacją, której misją jest edukowanie i upowszechnianie sztuki, chcemy zainteresować tą dziedziną jak najszerszą publiczność wg zasady „sztuka dla każdego – od amatora do konesera”. Statut Fundacji »

Prowadzimy portal internetowy niezlasztuka.net, który czyta co miesiąc ponad 90 000 osób. Piszemy tu o sztuce lekko i ciekawie, tak, aby przybliżyć sylwetki największych polskich i zagranicznych artystów. Część materiałów można również odsłuchać w formie audio.

Chcemy pokazać, że można o sztuce mówić i pisać inaczej, bez całej rzeszy terminów naukowych, które onieśmielają i tworzą dystans. Współpracujący z nami autorzy to ludzie różnych profesji – utytułowani humaniści z polskich uczelni, muzealnicy, pisarze, ale wszyscy mają jedną cechę wspólną – pasjonuje ich sztuka i potrafią to przelać na papier.


Matki założycielki są dwie:
Dana Tomczyk-Dołgij / linkedin
Absolwentka informatyki na Politechnice Łódzkiej, długo sądziła, że poświęci cały swój czas grafice komputerowej, jednak serce nie sługa… Skończyła historię sztuki i od 2014 prowadzi Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”.

Joanna Majewska
Z zawodu skrzypaczka, ale też absolwentka historii sztuki na UŁ, od 2014 roku wiceprezes Fundacji Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”.


Zobacz nasze projekty »

Zobacz kto nas poleca »

Wesprzyj nas »krysia


2 thoughts on “O Fundacji

 1. Dzień dobry,
  popieram i będę popierał Waszą pracę, przekazuję również link do strony Niezła Sztuka moim znajomym.
  Jest super!
  Większość z nich, jak i ja nie posiadamy kont na FB.
  Forma mailowa jest odczytywana bardziej osobiście, niech tak zostanie.
  Wsparcie wysyłam zwykłym przelewem.
  Serdecznie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *