O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Karol Dobrowolski i sztuka, która rodzi się w sercu podlaskiej PuszczyPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Karol Franciszek Dobrowolski, Supraśl, artysta malarz, sztuka polska, młoda sztuka, Autoportret, niezła sztuka

Karol Franciszek Dobrowolski, Autoportret, fot. dzięki uprzejmości artysty

Artysta, którego chcemy Wam dziś przedstawić to człowiek, który czerpie inspiracje z piękna podlaskiego krajobrazu. Jego domem, gdziekolwiek by nie był, jest Supraśl na Podlasiu. Stąd wyniósł wyczucie estetyki i empatię do natury. Puszcza, w której sercu mieści się jego miasteczko, wyrobiła w nim żywą wyobraźnię. Poznajcie Karola Dobrowolskiego.

W jego żyłach płynie farba, więc naturalną dla niego rzeczą było i jest malarstwo. Kieruje się także filozofią, by pracować z tym co ma, dlatego w pewnym momencie malarstwo przelało się do cyfrowego świata.

fleuron niezła sztuka pipsztok

Aktualnie zajmuje się zawodowo grafiką komputerową, jednak w pracowni zawsze ma rozstawioną sztalugę i walające się farby.

Karol to skromny, niezwykle zdolny artysta, który mieszka i tworzy pod wschodnią granicą. Ukończył wydział Scenografii na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest twórcą wszechstronnym – oprócz malarstwa, ilustracji, rysunku i grafiki, ma również doświadczenie w projektowaniu scenografii. Supraskie Muzeum Ikon jest jego wielką inspiracją:

Twórczością Karola zachwyciłyśmy się, kiedy poznałyśmy markę U Kawiarza. Zakochałyśmy się nie tylko w kawie, ale też w wizualnej oprawie tej marki i niezwykłych grafikach, które zdobią opakowania. Jak się potem okazało autorem tych dowcipnych etykiet jest właśnie Karol. Jego grafiki mają niezwykle spójną stylistykę i wyglądem przypominają drzeworyty, chociaż powstają cyfrowo na tablecie.

Kiedy rozpoczęłyśmy współpracę z marką U Kawiarza, Karol specjalnie dla nas stworzył niezłosztukową etykietę z wizerunkiem kobiety-malarki, inspirowaną sylwetką Anny Bilińskiej… Jesteśmy obsesyjnymi perfekcjonistkami i zawsze wszystko wiele razy poprawiamy, zawsze mamy uwagi. Kiedy dostałyśmy szkic etykiety zaniemówiłyśmy. Było idealnie. Jeśli jeszcze nie macie naszej cudownej kawy – bardzo Wam polecamy.


Artysta w sieci:

www | facebook | instagram

niezła sztuka, baner,Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *