O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Kobiety w sztuce, posłuchaj podcastówPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Szanowny Czytelniku/Szanowna Czytelniczko,

Na portalu niezlasztuka.net do tej pory opublikowaliśmy ponad 800 artykułów o sztuce i portfolio artystów, które są dostępne dla wszystkich zupełnie nieodpłatnie. Pakiet podcastów „Kobiety w Sztuce” jest pierwszym komercyjnym cyklem podcastów, który zdecydowaliśmy się zaoferować, aby zapewnić środki na działalność naszej fundacji.
Dokonując zakupu pakietu podcastów „Kobiety w Sztuce”, nie tylko zapewniasz sobie prawie 2 godziny słuchania wciągających opowiadań o wybitnych artystkach, które na zawsze przeszły do historii sztuki, ale także wspierasz Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” i przyczyniasz się m.in. do powstania kolejnych materiałów edukacyjnych na naszym portalu www.niezlasztuka.net.

Chcę przejść do sklepu internetowego fundacji »


O podcastach
Podcasty są „cegiełką” na działalność edukacyjną fundacji. Przygotowaliśmy je z myślą o wszystkich zabieganych sztukofilach, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wybitnych malarkach, malarzach o największych dziełach sztuki polskiej i światowej, ale nie mają czasu na zagłębianie się w dłuższe formy literackie w postaci chociażby artykułów na portalu niezlasztuka.net. Pierwszy pakiet to 110 minut słuchania o wybitnych kobietach w sztuce. Są wśród nich artystki dawne i współczesne, znane i zupełnie nie. To co je łączy to ogromna pasja do sztuki i niezłomność w dążeniu do wyrażania prawdy w swojej twórczości.

Olga Boznańska • Sofonisba Anguissola • Anne Vallayer-Coster
• Mela Muter • Georgia O’Keeffe • Zofia Stryjeńska • Yoko Ono

kobiety-w-sztuce

Czemu warto kupić taki podcast?
Oprócz tego, że jest to fajna forma przyswojenia sobie wiedzy o tych 8 artystkach to fundusze zebrane ze sprzedaży tych podcastów wesprą naszą Fundację i pomogą nam realizować kolejne projekty.

Czy można gdzieś posłuchać próbki?
W tym poście na samej górze możecie podsłuchać eseju o Boznańskiej.

Co dokładnie jest w pakiecie?
Ponad 110 min. słuchania
M. Peruga, Sofonisba Anguissola zapomniana Mistrzyni: 10:53 min
M. Peruga, Królowa martwych natur: słów kilka o XVIII-wiecznej malarce, Anne Vallayer-Coster: 13:55 min
O. Wesołowska, Obrazy malowane smutkiem. Opowieść o Oldze Boznańskiej: 11:58 min
J. Jaśkiewicz, Historia Meli Muter. Dlaczego tak utalentowana malarka umarła w nędzy i zapomnieniu?: 15:08 min
P. Łysak, „Boże! Odbierz mi wszystko, (…) ale za to daj mi możność wypowiedzenia się artystycznego i sławę.” Zofia Stryjeńska i jej walka o bycie artystką: 14:08 min
P. Kamińska, Kokietka Łempicka: 14:36 min
K. Rosiejka, Georgia O’Keeffe – malarka amerykańskiej nowoczesności: 16:40 min
P. Kamińska, Artystka uniezależniona. Yoko Ono: 14:58 min

Jak kupić podcasty?
Kobiety w sztuce, przejdź do sklepu internetowego fundacji »


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


2 thoughts on “Kobiety w sztuce, posłuchaj podcastów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »