O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Kobiety w sztuce, posłuchaj podcastówPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Szanowny Czytelniku/Szanowna Czytelniczko,

Na portalu niezlasztuka.net do tej pory opublikowaliśmy ponad 800 artykułów o sztuce i portfolio artystów, które są dostępne dla wszystkich zupełnie nieodpłatnie. Pakiet podcastów „Kobiety w Sztuce” jest pierwszym komercyjnym cyklem podcastów, który zdecydowaliśmy się zaoferować, aby zapewnić środki na działalność naszej fundacji.
Dokonując zakupu pakietu podcastów „Kobiety w Sztuce”, nie tylko zapewniasz sobie prawie 2 godziny słuchania wciągających opowiadań o wybitnych artystkach, które na zawsze przeszły do historii sztuki, ale także wspierasz Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka” i przyczyniasz się m.in. do powstania kolejnych materiałów edukacyjnych na naszym portalu www.niezlasztuka.net.

Chcę przejść do sklepu internetowego fundacji »


O podcastach
Podcasty są „cegiełką” na działalność edukacyjną fundacji. Przygotowaliśmy je z myślą o wszystkich zabieganych sztukofilach, którzy chcą dowiedzieć się więcej o wybitnych malarkach, malarzach o największych dziełach sztuki polskiej i światowej, ale nie mają czasu na zagłębianie się w dłuższe formy literackie w postaci chociażby artykułów na portalu niezlasztuka.net. Pierwszy pakiet to 110 minut słuchania o wybitnych kobietach w sztuce. Są wśród nich artystki dawne i współczesne, znane i zupełnie nie. To co je łączy to ogromna pasja do sztuki i niezłomność w dążeniu do wyrażania prawdy w swojej twórczości.

Olga Boznańska • Sofonisba Anguissola • Anne Vallayer-Coster
• Mela Muter • Georgia O’Keeffe • Zofia Stryjeńska • Yoko Ono

kobiety-w-sztuce

Czemu warto kupić taki podcast?
Oprócz tego, że jest to fajna forma przyswojenia sobie wiedzy o tych 8 artystkach to fundusze zebrane ze sprzedaży tych podcastów wesprą naszą Fundację i pomogą nam realizować kolejne projekty.

Czy można gdzieś posłuchać próbki?
W tym poście na samej górze możecie podsłuchać eseju o Boznańskiej.

Co dokładnie jest w pakiecie?
Ponad 110 min. słuchania
M. Peruga, Sofonisba Anguissola zapomniana Mistrzyni: 10:53 min
M. Peruga, Królowa martwych natur: słów kilka o XVIII-wiecznej malarce, Anne Vallayer-Coster: 13:55 min
O. Wesołowska, Obrazy malowane smutkiem. Opowieść o Oldze Boznańskiej: 11:58 min
J. Jaśkiewicz, Historia Meli Muter. Dlaczego tak utalentowana malarka umarła w nędzy i zapomnieniu?: 15:08 min
P. Łysak, „Boże! Odbierz mi wszystko, (…) ale za to daj mi możność wypowiedzenia się artystycznego i sławę.” Zofia Stryjeńska i jej walka o bycie artystką: 14:08 min
P. Kamińska, Kokietka Łempicka: 14:36 min
K. Rosiejka, Georgia O’Keeffe – malarka amerykańskiej nowoczesności: 16:40 min
P. Kamińska, Artystka uniezależniona. Yoko Ono: 14:58 min

Jak kupić podcasty?
Kobiety w sztuce, przejdź do sklepu internetowego fundacji »


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »2 thoughts on “Kobiety w sztuce, posłuchaj podcastów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »