O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Wystawa Fridy Kahlo w ParyżuPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Po sukcesie wystawy w Stanach Zjednoczonych Breton zaproponował Fridzie pomoc w zorganizowaniu wystawy w Paryżu. Dlatego wprost z Nowego Jorku Frida udała się do Paryża. Tam jednak okazało się, że nic nie jest gotowe, a Breton zupełnie nie ma zdolności organizacyjnych. Dzięki pomocy Marcela Duchampa udało się jednak pomysł na wystawę wdrożyć w życie. Otwarcie miało miejsce 10 marca 1939. Wraz z pracami Fridy pokazano meksykańską sztukę ludową innych artystów. Wystawa cieszyła się bardzo dużą popularnością. Tacy znamienici goście jak Miro czy Kandinsky byli pod wrażeniem prac Kahlo. Sprzedał się tylko jeden obraz, ale była to transakcja spektakularna, bo nabywcą autoportretu pt. Rama został rząd francuski, a obraz trafił finalnie do zbiorów do Centre Pompidou.

Frida Kahlo, Rama | 1938, Centre Pompidou, Niezła sztuka

Frida Kahlo, Rama | 1938, Centre Pompidou, ParyżPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »
KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »