O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Wypadek, który zmienił wszystko w życiu Fridy KahloPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Frida wracała wraz ze swoim przyjacielem Alejandro ze spaceru po centrum Meksyku. Już wsiadła do autobusu, kiedy okazało się, że zapomniała parasola, dlatego postanowili pojechać następnym kursem. Ten jednak okazał się bardzo pechowy. Trolejbus zjechał z trasy i wbił się w autobus, którym podróżowali Frida i Alejandro. W wyniku wypadku Frida doznała zmiażdżenia miednicy, uszkodzenia kręgosłupa oraz złamania nogi, obojczyka i dwóch żeber. Ból rozbitego ciała towarzyszyć miał jej do końca życia, wpływając na jej sztukę. W czasie dochodzenia do zdrowia, nudząc się śmiertelnie Frida zajęła się malarstwem. Rodzice zapewnili jej możliwość malowania na leżąco i tak rozpoczął się nowy rozdział w jej życiu.


Wróć »


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »