O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Romans z Lwem TrockimPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Lew Trocki wraz z żoną, Natalią Siedową przyjechał do Meksyku na zaproszenie prezydenta – Lázaro Cárdenasa del Río, choć tak naprawdę inicjatorem jego wizyty był Diego Rivera, który w 1936 roku dołączył do meksykańskiego oddziału trockistowskiej Międzynarodowej Ligi Komunistycznej. Kiedy w styczniu 1937 roku Trocki przybył wraz z żoną do Meksyku powitała go Frida, gdyż Diego się pochorował.

Frida Kahlo, Lew Trocki, Niezła sztuka

Frida z Lwem Trockim i jego żoną, Natalią Siedową oraz Maxem Schachtmanem, przewodniczącym Amerykańskiego Komitetu Komunistycznego, 1937, fot. pinterest

Trocki i jego żona bardzo obawiali się ataku na swoje życie, dlatego wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia w Casa Azul, gdzie mieli się zatrzymać. Diego nawet nabył sąsiednią działkę, żeby wyeliminować wszelkie niebezpieczeństwo. Diego i Trocki porozumiewali się w języku francuskim, zaś Frida porozumiewała się z nim po angielsku. Dało im to dość dużą swobodę, bo ani Diego ani żona Trockiego nie znali dobrze angielskiego… Wzajemna fascynacja Fridy i Trockiego szybko przerodziła się w coś więcej – para nawiązała romans.


Wróć »


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »