O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Frida, poronienie i szpital Henry’ego FordaPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Frida i Diego przybyli do Detroit 21 kwietnia 1932. Wkrótce okazało się, że Frida znów jest w ciąży. Początkowo wydawało się, że będzie mogła donosić to dziecko, ale 4 lipca 1932 trafiła do szpitala Henry’ego Forda, gdzie poroniła. Była to już 3-cia utrata dziecka i wielki cios dla marzącej o potomku Fridy. Przeniknęło to do jej sztuki i stało się częstym powracającym motywem jak w przypadku poruszającego obrazu Szpital Henry’ego Forda z 1932 roku.

Frida Kahlo, Henry Ford Hospital, 1932 / Collection Museo Dolores Olmedo Patio, Mexico City 2007 Banco de México Diego Rivera & Frida Kahlo Museums Trust.

Frida Kahlo, Szpital Henry’ego Forda | 1932, Collection Museo Dolores Olmedo, Mexico City, Banco de México Diego Rivera & Frida Kahlo Museums TrustPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »
KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »