O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Frida Kahlo – urodzinyPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Frida Kahlo, a raczej Magdalena Carmen Frieda Kahlo y Calderon urodziła się 6 lipca 1907 r. w Coyoacán na przedmieściach miasta Meksyk (później jako rok swoich urodzin podawała znamienną datę dla meksykańskiej rewolucji – 1910) jako piąta z sześciu córek urodzonego w Niemczech fotografa Guillermo Kahlo i Matildy Calderón (dwie miał z pierwszą żoną, a cztery z Matildą).

Rodzice Fridy Kahlo, Matilde Calderón i Guillermo Kahlo, fot. Guillermo Kahlo, Museo Frida Kahlo, Niezła sztuka

Rodzice Fridy Kahlo, Matilde Calderón i Guillermo Kahlo, fot. Guillermo Kahlo, Museo Frida Kahlo, Meksyk

Na początku byli szczęśliwą i zakochaną parą. Przeprowadzili się do nowego domu, a dwa lata później urodziła się Frida. Rodzice musieli wynająć dla niej indiańską mamkę, ponieważ Matilde bardzo szybko ponownie zaszła w ciążę. Najmłodsze dziecko w rodzinie Kahlo – Christina – była młodsza od Fridy o zaledwie jedenaście miesięcy.Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »
KATEGORIE: .

One thought on “Frida Kahlo – urodziny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »