O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Pierwszy obraz FridyPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Ucieczką od problemów było dla Fridy pisanie listów do przyjaciół i malarstwo. Przyjmuje się jako pierwszy obraz Fridy Portret w aksamitnej sukience namalowany w 1926 roku.
Frida Kahlo, Autoportret, Niezła sztuka

Frida Kahlo, Autoportret w aksamitnym ubraniu, 1926, Kolekcja prywatna

Widać w nim wpływy renesansowe, co podpowiada sama Frida w liście do swojego przyjaciela Alejandra. Obraz miał być dla niego swego rodzaju prezentem, który był przez autorkę nazywany „Twoim Botticellim”. Artystka przedstawiła siebie w czerwonej sukni, z zaczesanymi do tyłu włosami i wydłużoną szyją oraz dłońmi. Tło stanowi ciemne, wzburzone morze i niebo.


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »
KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »