O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Frida i Diego – rozwódPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Jej sukcesy artystyczne nie najlepiej wpłynęły na życie osobiste. Pogarszające się relacje z Riverą sprawiły, że 6 listopada 1939 roku Diego złożył pozew rozwodowy. Po rozwodzie Frida stworzyła Autoportret z naszyjnikiem z cierni i z kolibrem.

Frida Kahlo, Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem, autoportret, kobiety w sztuce, sztuka meksykańska, sztuka prymitywna, Niezła Sztuka

Frida Kahlo Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem | 1940, Harry Ransom Center, Austin, © 2017 Banco de México Diego Rivera Frida Kahlo Museums Trust, Mexico, D.F.

Dzieło zakupił Nickolas Muray, z którym miała romans. Muray (wł. Miklós Mandl) z pochodzenia był Węgrem, pracował w Stanach Zjednoczonych jako fotograf i tam właśnie poznał Fridę.


Wróć »


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »