O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Amputacja nogiPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Kilka lat wcześniej lekarze usunęli jej czubki kilku palców, ale niewiele to pomogło. W sierpniu 1953 jej stan się znacznie pogorszył, wdała się gangrena, co doprowadziło do dramatycznej diagnozy – konieczna jest amputacja prawej nogi na wysokości kolana. To bardzo podłamało na duchu Fridę. Zmuszona była używać protezy, ale nie dawała po sobie poznać robiąc dobrą minę do złej gry, pisała w pamiętniku: „Stopy – po cóż mi one, skoro mam skrzydła i mogę latać?”

Proteza Fridy Kahlo, Javier Hinojosa. Museo Frida Kahlo. Diego Riviera, Frida Kahlo Archives, Niezła sztuka

Proteza Fridy Kahlo, fot. Javier Hinojosa. Museo Frida Kahlo. Diego Riviera&Frida Kahlo ArchivesPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »
KATEGORIE: .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »