O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Polscy artyści wspierają Szlachetną Paczkęsztuka-terazPolscy artyści wspierają Szlachetną Paczkę a Szlachetna Paczka wspiera polskich artystów. To efekt współpracy Stowarzyszenia Wiosna, Muzeum Narodowego w Krakowie, Fundacji Lotto oraz Allegro. Ponad 130 dzieł sztuki jest już dostępnych na licytacjach internetowych. Tak projekt SZTUKA TERAZ, który promuje młodych twórców oraz modę na pomaganie, wkracza w nową erę. Internetowe licytacje potrwają do 25 lutego!

Prace artystów, które licytować może każdy, wybrane zostały po wnikliwej analizie wybitnych kuratorów sztuki. Artyści pochodzą z całej Polski. Najmłodszy ma 19 lat, a najstarszy 75. Stworzyli pejzaże, rzeźby, kompozycje sztuki współczesnej, a nawet ikony w wielu technikach. Mają jednak wspólny mianownik – wszystkie pomagają innym.

fot. materiały prasowe organizatora

fot. materiały prasowe organizatora

Licytacje internetowe z projektu Sztuka Teraz to kolejny element zacieśniania współpracy Szlachetnej Paczki i Allegro. Ostatnią kampanię świąteczną Allegro połączono z dobroczynnością. Szlachetna Paczka razem Allegro stworzyła unikalny mechanizm przygotowania paczek online. Dzięki temu Allegro razem z swoimi klientami pomogło 130 rodzinom z województwa lubelskiego.

Do 28 stycznia dzieła z projektu Sztuka Teraz prezentowane były na specjalnej wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie obok Damy z gronostajem. Obecnie wszystkie prace można zobaczyć na wystawie w kamienicy Szołayskich w Krakowie. A do 25 lutego można je licytować na sztukateraz.allegro.pl. To poważna zmiana w dotychczasowej historii projektu, który zainicjował założyciel Szlachetnej Paczki.

Schemat aukcji jest prosty. Dochód wspiera Szlachetną Paczkę oraz młodych artystów. Na Allegro wybierać można spośród 135 dzieł. Ich wartość początkowa wynosi od 300 do 500 złotych, ale z każdym dniem suma wsparcia wzrasta. Wszystkie prace artystów dostępne są na: sztukateraz.allegro.pl

Więcej o projekcie >>Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli publikowane tu treści wydają Ci się inspirujące i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam tu: www.niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »