O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Chcesz sprawdzić ile warte jest dzieło sztuki, które posiadasz?Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Przekop piwnice, przeszukaj strych. Może coś kryje się pod parkietem, a może od zawsze wisi na ścianie w Twoim domu?

Bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego zachęca wszystkich do sprawdzenia czy w Waszych domach przypadkiem nie ukrywają się prawdziwe perełki. Historia zna wiele takich przypadków. Całkiem niedawno we Francji odnalazł się pochodzący z XIII wieku obraz Chrystus ośmieszony, który przez wiele lat uznawany był za zaginiony. Tymczasem wisiał w kuchni starszej kobiety w podparyskiej miejscowości. Nie zdawała ona sobie sprawy z tego, że nad jej kuchenką wisi dzieło wyceniane na około 6 milionów euro!

Cimabue, Chrystus ośmieszony, Naigrywanie z Chrystusa, Niezła sztuka

Cimabue, Chrystus ośmieszony | 1280, kolekcja prywatna

A może sami kupiliście za niewielkie pieniądze coś, co może mieć dużą wartość zarówno pieniężną jak i historyczną? Tak jak było w przypadku pochodzącego z Bydgoszczy amatora sztuki, który na Warszawskim bazarze kupił Autoportret Wojciecha Kossaka. Jak się później okazało obraz został skradziony w 1993 z muzeum w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.

fleuron niezła sztuka pipsztok

Chcesz sprawdzić ile warte jest dzieło, które posiadasz? Wyślij e-maila na adres bydgoszcz[a]sda.pl, w którym zamieścisz zdjęcia (przodu, odwrocia, charakterystycznych elementów oraz sygnatury) oraz informacje na temat obiektu (wymiary bez ramy i technika wykonania). Wycena dzieła jest darmowa.Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »