O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Chcesz sprawdzić ile warte jest dzieło sztuki, które posiadasz?Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Przekop piwnice, przeszukaj strych. Może coś kryje się pod parkietem, a może od zawsze wisi na ścianie w Twoim domu? Chcesz sprawdzić ile warte jest dzieło, które posiadasz? 

Skontaktuj się z Sopockim Domem Aukcyjnym pod numerem telefonu +48 602 593 826 lub wyślij e-maila na adres bydgoszcz[a]sda.pl, w którym zamieścisz zdjęcia (przodu, odwrocia, charakterystycznych elementów oraz sygnatury) oraz informacje na temat obiektu (wymiary bez ramy i technika wykonania). Wycena dzieła jest darmowa.

Bydgoski oddział Sopockiego Domu Aukcyjnego zachęca wszystkich do sprawdzenia czy w Waszych domach przypadkiem nie ukrywają się prawdziwe perełki. Historia zna wiele takich przypadków. Całkiem niedawno we Francji odnalazł się pochodzący z XIII wieku obraz Chrystus ośmieszony, który przez wiele lat uznawany był za zaginiony. Tymczasem wisiał w kuchni starszej kobiety w podparyskiej miejscowości. Nie zdawała ona sobie sprawy z tego, że nad jej kuchenką wisi dzieło wyceniane na około 6 milionów euro!

Cimabue, Chrystus ośmieszony, Naigrywanie z Chrystusa, Niezła sztuka

Cimabue, Chrystus ośmieszony | 1280, kolekcja prywatna

A może sami kupiliście za niewielkie pieniądze coś, co może mieć dużą wartość zarówno pieniężną jak i historyczną? Tak jak było w przypadku pochodzącego z Bydgoszczy amatora sztuki, który na Warszawskim bazarze kupił Autoportret Wojciecha Kossaka. Jak się później okazało obraz został skradziony w 1993 z muzeum w Górkach Wielkich na Śląsku Cieszyńskim.


sklep.niezlasztuka.net

sklep.niezlasztuka.net

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »One thought on “Chcesz sprawdzić ile warte jest dzieło sztuki, które posiadasz?

  1. Witam, posiadam obraz Jadwigi Fiali, nie mogę znaleźć żadnych informazji na jego temat. Czy ma jakąś wartość?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *