O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Projektanci designu i mody pokażcie swoje prace międzynarodowej publiczności!Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas na PATRONITE »

Instytut Adama Mickiewicza już po raz szósty ogłasza otwarty nabór dla polskich projektantów designu i mody, którzy pragną pokazać swoje prace międzynarodowej publiczności.

Udział w międzynarodowych targach branżowych jest szansą dla projektantów by zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności, nawiązać kontakty z profesjonalistami (kuratorami, producentami, dystrybutorami), podjąć współpracę z międzynarodowymi partnerami, a także włączyć się do światowego obiegu wymiany nowych idei i trendów. Pokazując prężnie działających polskich projektantów mody i designu oraz wyjątkowe efekty ich pracy, Instytut umacnia świadomość zagranicznych odbiorców na temat współczesnej kultury polskiej.

Wystawiajmy Się

Zgłoszenia mogą nadsyłać zarówno doświadczeni, jak i początkujący twórcy, osoby indywidualne oraz grupy projektowe i marki. Projektanci mogą się ubiegać o wsparcie prezentacji na zagranicznych targach, festiwalach, biennale designu i mody, a także w wystawach zbiorowych i indywidualnych organizowanych w muzeach i galeriach za granicą.

Wszystkie otrzymane aplikacje zostaną poddane ocenie merytorycznej przez członków zespołu programu Polska Design Instytutu Adama Mickiewicza oraz ekspertów zewnętrznych. Wybór twórców w każdym z naborów dokonywany jest przez dwa niezależne składy jury złożone ze specjalistów z obszaru designu i mody, którzy oceniają m.in odpowiedni dobór wydarzenia prezentacji dla danych produktów.

Procedura zgłoszenia jest prosta: należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz kosztorys wstępny i wysłać je na adres: WystawSie@iam.pl do 8 lutego 2019 roku r. do godz. 17.00

Formularze oraz regulamin konkursu dostępne są pod linkiem:
https://iam.pl/pl/instytut-adama-mickiewicza-oglasza-otwarty-nabor-do-projektu-wystawiajmy-sie


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »