O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Znamy zwycięzców konkursu na projekt przejazdów bramowych łódzkich kamienicPotrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

28 lutego w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych odbył się finał konkursu na projekt przejazdów bramowych łódzkich kamienic przy ulicy Piotrkowskiej. W konkursie wzięli udział studenci łódzkiej ASP oraz Politechniki. Spośród niemal stu prac zgłoszonych do konkursu jury nagrodziło trzy najlepsze!

tubadzin-5

fot. Fundacja Niezła Sztuka

Konkurs polegał na zaprojektowaniu wybranych przejazdów bramowych z użyciem kolorowych płytek gresowych.

Odmienna stylistyka i różnorodność detali w każdej z bram były dodatkową inspiracją dla twórców. Ponadto, projekty ceramicznych „kobierców” miały wychodzić poza bramę, na chodnik ul. Piotrkowskiej, zachęcając do odwiedzenia podwórek.

tubadzin-3

fot. Fundacja Niezła Sztuka

Konkurs był efektem warsztatów prowadzonych w ASP w Łodzi (na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz) oraz na Politechnice Łódzkiej, realizowanych pod patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej. Partnerami wydarzenia byli Łódzka Okręgowa Izba Architektów w Łodzi, Fundacja Ulicy Piotrkowskiej i Grupa Tubądzin.

Jury nagrodziło Annę Malicką (1 miejsce), Agatę Blatkiewicz (2 miejsce) i Monikę Mamos (3 miejsce). Zwyciężczynie otrzymały nagrody ufundowane przez Grupę Tubądzin – wysokiej klasy laptopy graficzne, niezbędne w pracy projektanta oraz tablety graficzne.

tubadzin-2

fot. Fundacja Niezła Sztuka

Całemu konkursowi przyświecała idea oddania tożsamości najważniejszej ulicy miasta. Stworzenia przestrzeni sprzyjającej jednoczeniu się lokalnej społeczności, a jednocześnie będącej niezwykłą atrakcją turystyczną.

Mamy wielką nadzieję, że uda się zrealizować choć kilka tych cudownych projektów, zwłaszcza, że same urzędujemy przy Piotrkowskiej! 🙂

1. miejsce Anna Malicka

tubadzin

fot. Fundacja Niezła Sztuka

fot. Fundacja Niezła Sztuka


sklep.niezlasztuka.net

sklep.niezlasztuka.net

Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, których nie przerażają długie artykuły, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas. Nawet niewielka kwota ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza teraz potrzebujemy Twojej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.
Dziękujemy Ci bardzo, Asia i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztukaPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *