O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Freski z Kaplicy Sykstyńskiej we Wrocławiu?Potrzebujemy Twojej pomocy. Wesprzyj nas »

Reprodukcje ponad 30 fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej zostaną wystawione w Kolegiacie św. Krzyża na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Od 27 kwietnia do 10 maja 2020 roku będzie można oglądać je w rzeczywistych rozmiarach, na materiale imitującym ścianę.

kaplica sykstyńska freski michał anioł wrocław

Reprodukcje fresków Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej do obejrzenia we Wrocławiu
fot. materiały organizatora

Jak wyjaśnił Sascha Gajew, przedstawiciel firmy Yolo Event z Berlina, która jest organizatorem wystawy, pokaże ona 34 freski namalowane przez Michała Anioła w latach 1508–1512, które zdobią sklepienie i ściany Kaplicy Sykstyńskiej, jako wierne oryginałom repliki.

Na wystawie będzie można zobaczyć w rzeczywistych rozmiarach m.in. Stworzenie Adama o wymiarach 2,7 metrów wysokości i 5,7 metrów szerokości oraz Sąd Ostateczny – o rozmiarach 12 na 12,5 metrów (150 m2). Dla zwiedzających przygotowane będą też specjalne audioprzewodniki z pełnym opisem twórczości Michała Anioła.

Wystawa była już prezentowana w 15 miastach na świecie, m.in. w Montrealu, Nowym Jorku, Berlinie, Szanghaju i Wiedniu. Wrocław ma być pierwszym, ale nie ostatnim polskim miastem, w którym zorganizowana zostanie wystawa. Wrocławska wystawa jest także formą podziękowania Janowi Pawłowi II, gdyż to dzięki jego decyzji 30 lat temu rozpoczęła się renowacja fresków w Kaplicy Sykstyńskiej.

Źródło: PAPPortal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Wszystkie publikacje finansowane są dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »One thought on “Freski z Kaplicy Sykstyńskiej we Wrocławiu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *
Niezła Sztuka?
Czytam. Lubię. Wspieram.
Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »