O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Powstał obraz składający się z 225 części! Prezentacja już 19 maja w KrakowieNamaluj uważność!

Doświadczamy wszyscy jak brakuje nam na co dzień uważności na samych siebie, na drugiego, na to co otacza, na to co widzimy i jemy i czujemy. Choć uważność jest antidotum na wielowątkowość i pęd, daje możliwość smakowania życia i większej świadomości, jednak nie mamy na nią czasu, zabiegani i zagubieni w pędzie, mediach i smartfonach.

Od ponad pół roku grupa kilkunastu osób amatorów i profesjonalistów artystów realizuje w ramach prowadzonej przez dr Katarzynę Bruzdę-Lecyk Iluminatorni malarsko-społeczny projekt podejmując temat uważności. W grupie są nauczycielki, inżynierowie, lektorki, właściciele blogów, artystki, mamy dzieciom, menadżerowie w korporacji.

iluminatornia

Powstał obraz składający się z 225 części tworzący sporą, 3 metrową kompozycję, która odzwierciedla nasze bogactwo, inność, podobieństwo, pragnienie spójności i niemożność dopasowania.

Pomysł był taki, żeby malować kwadrat po kwadracie patrząc co się dzieje wokół, a gdy obrazy zagęszczały się względem siebie pojawiło się pytanie jak uczynić całość spójną. Gdy odejdzie się na pewną odległość od wielkiego obrazu, można zobaczyć że barwny kobierzec różnic i podobieństw niesie nadzieję na możliwość zrozumienia się nawzajem i prawdziwego spotkania.

Pojawiają się pytania: czy uważność prowadzi nas do otwarcia na inność i zauważenie podobieństw? Czy praktykowanie uważności i malowania mogłoby pomóc każdej społeczności w procesach lepszego rozumienia się nawzajem?

Żeby zobaczyć efekt finalny obrazu można przyjść na wernisaż 19 maja br. godz. 18.00, w Fundacji Tytano w Krakowie przy ulicy Dolnych Młynów 10.


Dr Katarzyna Bruzda-Lecyk – Artystka po krakowskiej ASP, graficzka z wykształcenia i pasji, prowadzi od kilku lat warsztaty artystyczne w formie półrocznej szkoły Akademii Iluminatorni w Krakowie, gdzie spotykają się osoby pragnące mieć kontakt z malarstwem, często po raz pierwszy w życiu, żeby przez sztukę odkrywać i doświadczać głębszego, bardziej sensownego, pełniejszego życia. W ramach Iluminatorni osoby zainteresowane sztuką odkrywają malarstwo świata w wielkich muzeach, także w Toskanii, gdzie razem malują.


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.

Wesprzyj »


2 thoughts on “Powstał obraz składający się z 225 części! Prezentacja już 19 maja w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »