O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Dzień Wolnej Sztuki 2018!dzień wolnej sztuki 2017
21 kwietnia już po raz ósmy odbędzie się Dzień Wolnej Sztuki – ogólnopolska akcja społeczna zapraszająca do odwiedzenia Muzeów!

Tego dnia, galerie oraz muzea sztuki, historyczne, archeologiczne i etnograficzne w całej Polsce będą przez godzinę pokazywać pięć wybranych dzieł ze swoich kolekcji. Pokazując zwiedzającym, że można wejść do muzeum i dokładnie obejrzeć tylko kilka dzieł chcemy również udowodnić, że sztukę można oglądać świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów, że nie ma się odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia. Wystarczy tylko dać sztuce mówić za siebie.

>>Zobacz listę Muzeów biorących udział w Dniu Wolnej Sztuki 2018 <<

1. PRZYJDŹ DO MUZEUM
W sobotę 21 kwietnia o godzinie 12:00 przyjdź do jednego z muzeów biorących udział w Dniu Wolnej Sztuki. Po wyjściu z niego już nigdy nie będziesz myśleć o muzeach tak, jak do tej pory.

2. ZASTANÓW SIĘ
W ciągu godziny przyjrzyj się pięciu wybranym przez muzeum obiektom i oglądaj je POWOLI. Zastanów się, co dokładnie widzisz. Jakie emocje w Tobie wywołują. Posłuchaj, co do Ciebie mówią.

3. POROZMAWIAJ
Dyskutuj z innymi uczestnikami. Po godzinie zostaniecie zaproszeni na niezobowiązujące spotkanie, w czasie którego będziecie mogli napić się kawy i opowiedzieć o swoich wrażeniach.

Więcej informacji >>Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli publikowane tu treści wydają Ci się inspirujące i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam tu: www.niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.


One thought on “Dzień Wolnej Sztuki 2018!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »