O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Miro Pogranmiro pogran

Miro Pogran

Miro Pogran, słowacki malarz, ilustrator, urodzony w 1964 roku w Bratysławie.

Często zastanawiam się, co napędza artystę do wykonywania działalności, która ma pozornie tak niewiele wspólnego z praktycznym życiem… Co sprawia, że inwestuje energię, czas i pieniądze w pracę, którą niektórzy ludzie traktują bardziej jako hobby niż poważny sposób na zarabianie pieniędzy? Dlaczego prowadzi działalność przypominającą samotny bieg, czasem na długie dystanse, podczas którego towarzyszą mu często tylko własne lęki? Co trzyma artystę na tej drodze pomimo presji rzeczywistości? Co daje mu odwagę? Myślę, że jest to potrzeba interpretacji opowieści, którą artysta ma do przekazania i radość tworzenia, kiedy barwne powierzchnie, linie i kształty wychodzące spod pędzla, nagle zaczynają mówić… Wierzę, że każde prawdziwe dzieło sztuki ma swoją opowieść i nawet jeśli na pierwszy rzut wydaje się kompletnie niezrozumiałe..

W sztukach pięknych, które mnie fascynują, cenię autentyczność, ciągłość i uczciwość, a im jestem starszy tym bardziej też dowcipność. Autentyczność i uczciwość w ukazywaniu opowieści. Ciągłość rozumiem jako logiczne zmiany, rozwój, dojrzewanie, jak z dobrym winem. Dlatego nie lubię pytań typu: Jak długo powstaje obraz? Dzień, tydzień, miesiąc, czy całe lata?

Mam nadzieję, że coś z tych refleksji można odnaleźć w moich obrazach, że mówią do widzów i nie pozostawiają bez odpowiedzi.
/Miro Pogran


Galeria

Miro Pogran

Chłopiec

Miro Pogran

Poeta

Miro Pogran

Japonka

Miro Pogran

Hiob

Miro Pogran

Sen Kazuma

Miro Pogran

Fudżi

Miro Pogran

Anioł

Miro Pogran

Niebieski las

Miro Pogran

Skrzypek

Miro Pogran

Ryby

Miro Pogran

Lot

Miro Pogran

Fontanna

Miro Pogran

Port

Miro Pogran

Czaple

Miro Pogran

Pejzaż V

Miro Pogran

Światło

Miro Pogran

Wioska

Miro Pogran

Zimowy pejzaż


Artysta w sieci

www

  • Bezpośredni kontakt:

  •  


Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki "Niezła Sztuka". Jeśli publikowane tu treści wydają Ci się inspirujące i chciałbyś/chciałabyś wesprzeć nas w tworzeniu miejsca w polskim internecie na temat sztuki, które nie ma reklam tu: www.niezlasztuka.net/wesprzyj-nas/ możesz przekazać nam darowiznę, nawet 1 zł ma dla nas ogromne znaczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »