O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Janina ZaborowskaSkontaktuj się z artystką »


Janina Zaborowska czerpie inspiracje z bliskich relacji z naturą, jej cyklami i rytmami. W swoich pracach buduje nastrój za pomocą harmonijnej palety barw. Pociąga ją wyrafinowanie, elegancja i porządek geometrycznej formy oraz sposób, w jaki komponuje się z biomorficznymi kształtami na zasadzie kontrastu. Inspiruje ją przyroda, to jaki spokój daje tym, którzy żyją w bliskich związkach z naturą. Wiem to z własnego doświadczenia,  kilkanaście lat temu wyprowadziła się z łódzkiego blokowiska na działkę w Antoniewie pod Łodzią. Interesują ją bliskie relacje zwłaszcza kobiet z naturą, z jej cyklami, rytmami. Inspiruje ją twórczość Clarissy Pinkola Estes, która w swojej książce: „Biegnąca z wilkami – Archetyp dzikiej kobiety w mitach i legendach” bardzo trafnie to opisuje. Artystka wierzy, że jej obrazy uspakajają i mają w sobie trochę tajemniczości. W swoich pracach buduje nastrój za pomocą harmonijnej palety barw. W czasie studiów, przez krótki czas zafascynowała ją geometria, teraz powróciła do naturalistycznych przedstawień. Pociąga ją wyrafinowanie, elegancja i porządek geometrycznej formy oraz, to jak świetnie komponuje się ona z biomorficznymi kształtami na zasadzie kontrastu. Artystka cały czas pracuje nad formą plastyczną mojego malarstwa.

W latach 2007-2012 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa zrealizowała w pracowni prof. Mikołaja Dawidziuka oraz w pracowni prof. Gabriela Kołata.


Galeria prac

Zaborowska Janina

Rajskie ptaki

Zaborowska Janina

Czas na jelenia

Zaborowska Janina

Ogrody III, 2014

Zaborowska Janina

OgrodyII, 2014

Zaborowska Janina

@, 2014

Zaborowska Janina

Akt, 2014

Zaborowska Janina

Kotterka, 2014

 

Zaborowska Janina

Ogrody, 2014

Zaborowska Janina

Syn słońca

Zaborowska Janina

Czerwony Koń


Kontakt z artystką

Formularz kontaktowy

 

Test antyspamowy:

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »