O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Anna Kunka KawełczykUrodzona w 1980 roku w Ciechanowie. W latach 2000-2005 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W 2005 roku uzyskała Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Malarstwa, prowadzonej przez Profesora Ryszarda Hungera oraz w Pracowni Technik Drzeworytniczych Profesora Andrzeja Bartczaka. W latach 2008-2011 realizowała projekty scenograficzne i kostiumowe w Teatrze Nowym, Teatrze Studyjnym oraz Teatrze Szwalnia w Łodzi. Współrealizatorka kilku interdyscyplinarnych warsztatów scenograficzno-teatralnych dla młodzieży, odbywających się w Teatrze Szwalnia w ramach projektu „Lato w teatrze” i festiwalu „Dotknij teatru”.

Od 2012 roku nauczyciel Rysunku i Malarstwa w Liceum Plastycznym im. St. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz. Jej twórczość, poza formami scenograficznymi, rysunkiem i technikami drzeworytniczymi, związana jest przede wszystkim z malarstwem.

„Pośród wielu tematów podejmowanych przeze mnie na drodze malarskich poszukiwań, tym który powraca nieustannie jest pejzaż. Moje urzeczenie naturą jest jednak dalekie od entuzjastycznego uwielbienia rzeczywistości. Skłaniam się raczej ku poszukiwaniu w krajobrazach ukrytych sensów i znaczeń, wymykających się pospiesznemu spojrzeniu. Od niedawna przestrzenie pejzaży uzupełniają postaci ludzi oraz psów. W tych ostatnich widzę ogromny potencjał symboli i odniesień.”
Anna Kunka Kawełczyk

Galeria

anna-kunka-zmierzch-d

anna-kunka-wschod-1

anna-kunka-tam-i-z-powrotem-3

anna-kunka-tam-i-z-powrotem-2

anna-kunka-tam-i-z-powrotem-1

anna-kunka-d

anna-kunka-d2

anna-kunka-3-d

anna-kunka-obraz

anna-kunka-xx

anna-kunka-12-d

anna-kunka-3d

anna-kunka-7-d

b.t. 30-40

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »