O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Pałac ŁochówPałac Łochów Arche zabytkowy pałac
Pałac Łochów Arche zabytkowy pałac Zespół pałacowo – parkowy to XIX wieczny obiekt, wykonany na zamówienie Józefa hrabiego Hornowskiego. Pierwotnie był to parterowy budynek z kolumnowym portykiem, którego budowę zakończono w 1830 roku. W trakcie późniejszej rozbudowy, realizowanej w latach 1852-1854 według projektu i pod nadzorem czołowego architekta epoki Bolesława Pawła Podczaszyńskiego, wykonano dwa piętrowe ryzality i frontowy portyk z żeliwnymi kolumnami. Wnętrza utrzymane były w typowym dla XIX wieku stylu neogotyckim.

Pałac łochów należał kolejno do znamienitych polskich rodów arystokratycznych: Hornowskich, Downarowiczów, Zamoyskich i Kurnatowskich, a jego rozwój był bezpośrednio związany z budową linii kolejowej Paryż-Petersburg.

Zdzisław hrabia Zamoyski, syn Andrzeja (1842-1925), był właścicielem, który intensywnie rozbudował folwark. Od roku 1913 właścicielami majątku zostali Elżbieta hrabina Zamoyska – córka Zdzisława i jej mąż Eryk hrabia Kurnatowski. W dwudziestoleciu międzywojennym majątek został częściowo podzielony. Właściciele byli znawcami i hodowcami koni. Pozostali w pamięci, jako dobrzy gospodarze, organizatorzy wyścigów konnych i polowań w pobliskich lasach. Po roku 1945 majątek przejęło państwo. W pałacu zamieszkali robotnicy rolni, urządzono świetlicę i zlokalizowano pocztę. Budynek został zdewastowany, rozebrano część obiektów. Z dawnej świetności pozostały fragmenty ozdobnych parkietów, stiuki, część kominka oraz piec kaflowy z ozdobnym szczytem w Sali Muzycznej.

Pałac Łochów Arche zabytkowy pałacZ losami Pałacu związany był nasz zasłużony wieszcz – Cyprian Kamil Norwid. Babka poety, Anna z Sobieskich Zdzieborska i Józefa Hornowska były siostrami. Norwid bywał częstym gościem u wujostwa, tutaj na łonie przyrody czerpał inspirację dla swojej twórczości.

Pałac Łochów został odbudowany i odrestaurowany przez firmę deweloperską Arche S.A. w latach 2004 – 2008. Firma istnieje od 1991roku. Arche buduje głównie mieszkania i hotele w Warszawie (osiedle Woronicza Park) i Łodzi (lofty w budynkach po Łódzkiej Wytwórni Papierosów). Sukcesy odniesione na rynku nieruchomości umożliwiły spełnianie marzeń, takich jak przywracanie świetności obiektom zabytkowym.

Pałac Łochów Arche zabytkowy pałac

„Pałac Łochów” położony jest zaledwie godzinę jazdy od Warszawy, w sercu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, nad rzeką Liwiec.

W swojej ofercie posiadamy szereg usług oraz atrakcji skierowanych do klienta konferencyjnego. Przygotowani jesteśmy do kompleksowej organizacji konferencji, szkoleń i imprez integracyjnych. Dysponujemy 7 profesjonalnie wyposażonymi salami konferencyjnymi oraz bazą noclegową dla 200 gości w pokojach hotelowych i apartamentach w Pałacu, Oficynie i Wozowni.

Każdy z budynków wyróżnia się niepowtarzalnym stylem. Pałac obfituje w bogactwo marmurów, parkietów i kunsztownych sztukaterii. W Oficynie przyciągają oko ciekawe rozwiązania architektoniczne – połączenie starych, oryginalnych murów i fragmentów kominów z nowoczesnym, efektownym wyposażeniem wnętrz. Wozownia natomiast została zaadoptowana na wysokiej klasy hotel, a wystrojem nawiązuje do stylu ziemiańskiego, tradycji i kultury ludowej. Kuchnia Pałacowa natomiast spełnia funkcję Sali restauracyjnej. Tak jak dawniej, odbywają się tutaj bale, przyjęcia i uczty. Kuchnia czerpie z najlepszych w Polsce tradycji kulinarnych, obfituje w wyborne wiktuały kuchni staropolskiej, myśliwskiej i współczesnej.

Pałac Łochów Arche zabytkowy pałac

Dostęp do rzeki Liwiec i rozległość terenu (13 hektarów) daje wiele możliwości na ciekawe formy aktywnego wypoczynku czy imprez integracyjnych. Dzięki takim walorom możemy naszym gościom zaproponować to, czego nie znajdą w dużych aglomeracjach miejskich. Bliskość rzeki zachęca do spływów kajakowych i przepraw survivalowych. Na łąkach organizujemy turnieje rycerskie, loty balonem, biesiady staropolskie oraz pikniki nawet do 5000 osób a w Kamiennej Grocie kameralne ogniska i grille. Amatorom tenisa oddajemy do dyspozycji dwa korty tenisowe a spragnionym relaksu dla ciała – Spa & Wellness.

Naszą ofertę kierujemy również do gości indywidualnych. Organizujemy niezapomniane bale Sylwestrowe, wesela, rocznice ślubów, wieczory panieńskie i kawalerskie, pobyty weekendowe i świąteczne a także obchody Nocy Świętojańskiej. Jako jeden z nielicznych obiektów w Polsce realizujemy ceremonie ślubne, w naszym parku pałacowym znajduje się zabytkowy, drewniany kościół.

Pałac Łochów Arche zabytkowy pałac

Specjalnie dla naszych gości organizujemy warsztaty rękodzieła artystycznego (posiadamy własną pracownię ceramiczną), plenery i wystawy malarskie połączone z aukcjami, z których dochód przeznaczamy na budowę jedynego w Polsce Muzeum Gwizdka w Gwizdałach (gmina Łochów).

Pałac Łochów Arche zabytkowy pałac


Pałac Łochów
ul. Marii Konopnickiej I
07-130 Łochów
tel. +48 25 675 11 14
recepcja@palaclochow.pl

Wirtualny spacer
facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »