O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Antonio Gaudi. Sekrety pracy katalońskiego architektaAntonio Gaudi, jeden z najwybitniejszych architektów przełomu XIX i XX wieku. Znany był ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do architektury. Jego biomorficzne projekty, choć wyglądające bajkowo, były dość kontrowersyjne i w wielu wzbudzały sporo wątpliwości. W tamtych czasach wręcz niemożliwym było sporządzenie dokładnych obliczeń na wytrzymałość tych niezwykle złożonych konstrukcji jakie kreował artysta. Jednak Gaudi miał na to sposób.

Sagrada Familia - zewnętrze

Sagrada Familia – zewnętrze

Po rozrysowaniu swojego projektu, tworzył miniaturowe trójwymiarowe modele swoich budowli. Następnie przywieszał własnej roboty odważniki, czyli worki z piaskiem, do poszczególnych elementów swej miniaturowej budowli. Służyły one przede wszystkim sprawdzeniu, czy oryginalna wizja artysty jest możliwa do zrealizowania. Gdy konstrukcja wytrzymywała, wówczas Gaudi kontynuował swoją pracę.

Sagrada Familia - wnętrze

Sagrada Familia – wnętrze

sygnatura antonio gaudi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »