O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016. Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podczas uroczystej gali podkreślił, że praca muzealników sprawia, że muzea do niedawna postrzegane jako zamknięte ogrody sztuki, stają się nowoczesnymi, przyjaznymi instytucjami kultury.

Konkurs Sybilla 2016

Grand Prix otrzymało Muzeum Narodowe w Warszawie za projekt edukacyjny „W Muzeum wszystko wolno”. Nagrody otrzymały też, między innymi, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Miejskie w Żorach, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku oraz w stolicy: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Warszawy.

Konkurs Sybilla 2016

fot. konkurssybilla.nimoz.pl

Celem konkursu jest nagradzanie osób i instytucji zasłużonych dla pielęgnowania i ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego. Na tegoroczną – 37. już edycję Sybilli wpłynęło 225 projektów muzealnych. Zostały one uhonorowane w dziesięciu kategoriach: wystawy sztuki, wystawy historyczne i archeologiczne, wystawy etnograficzne, wystawy przyrodnicze i techniczne, przedsięwzięcia o tematyce martyrologicznej, edukacja, konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury, digitalizacja i nowe technologie, projekty naukowo-badawcze, publikacje oraz inwestycje.

źródło: rdc.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »