O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Rekrutacja – podyplomowe studia „Polski i międzynarodowy rynek sztuki”



Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję »

Przed nami znajduje się piękny obraz bądź rzeźba. Jak ocenić ich wartość? Jak odróżnić oryginał od falsyfikatu? Jakie regulacje prawne, krajowe i międzynarodowe, trzeba znać, żeby ją sprzedać? Jak wybrać odpowiedni dom aukcyjny? Jak wypromować naszą ofertę? Jak orientować się w tendencjach sztuki współczesnej obecnych na rynku? Odpowiedzi na te pytania poznacie przychodząc na studia podyplomowe Polski i międzynarodowy rynek sztuki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

vistula

Kierunek Polski i międzynarodowy rynek sztuki skierowany jest do kolekcjonerów, pracowników antykwariatów i galerii, pracowników instytucji kulturalnych, menedżerów kultury, osób zawodowo związanych z rynkiem usług finansowo-prawnych, ekonomistów, ludzi młodych interesujących się współczesnym życiem artystycznym oraz do wszystkich miłośników sztuki, którzy planują swój rozwój zawodowy w tej dziedzinie. Jest to kierunek unikatowy w skali kraju, który umożliwia nie tylko zdobycie cennej wiedzy z tego zakresu, ale także nawiązanie relacji z innymi osobami działającymi w tej branży i wzajemną wymianę doświadczeń.

Przedmiotem studiów Polski i międzynarodowy rynek sztuki są zagadnienia związane z problemami rynku sztuki, rozpatrywane pod kątem aktualnych uwarunkowań, różnorodnych aspektów prawnych, społecznych i ekonomicznych, wyjaśniają one także rolę i znaczenie kreatorów rynku. Dzięki praktycznemu charakterowi studiów, studenci bardzo dobrze nauczą się analizy meandrów sztuki współczesnej dominującej obecnie na rynku i będą w stanie efektywnie działać w tej branży. Studenci poznają aspekty prawa autorskiego w sztuce, Problemy rynku sztuki związane z bankami i inwestowaniem czy też dowiadują się, jak pozyskiwać fundusze na kulturę i jakie obierać strategie.

Zajęcia na kierunku prowadzone są przez wybitnych specjalistów: krytyków i historyków sztuki, kuratorzy, analityków rynku, którzy współtworzą rynek sztuki w Polsce i za granicą. Są to m.in. krytyk sztuki doktor Natalia Kaliś, historyk sztuki doktor Anna M. Leśniewska-Zagrodzka, rzeczoznawczyni i historyk sztuki Irena Bal, kurator Marcin Krasny.

Studia pozwalają absolwentowi spojrzeć na rynek sztuki i poznać jego zagadnienia praktyczne z różnych punktów widzenia, które nie są uwzględniane w nauce akademickiej. Omawiają rynek pod kątem współczesnych trendów w sztuce, nowych form wyrazu, fotografii kolekcjonerskiej, zagadnień sztuki video i art new media, rankingu galerii i wydarzeń artystycznych.

Aby dowiedzieć się więcej o tym kierunku studiów podyplomowych, wejdź na stronę Akademii Finansów i Biznesu Vistula.


Dziękujemy Ci, że czytasz nasze artykuły. Właśnie z myślą o takich cudownych osobach jak Ty je tworzymy. Osobach, które lubią czytać i doceniają nasze publikacje. Wszystko, co widzisz na portalu jest dostępne bezpłatnie, a ponieważ wkładamy w to dużo serca i pracy, to również zajmuje nam to sporo czasu. Nie mamy na prowadzenie portalu grantu ani pomocy żadnej instytucji. Bez Waszych darowizn nie będziemy miały funduszy na publikacje. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne. Jeśli lubisz czytać niezłosztukowe artykuły – wesprzyj nas.
Dziękujemy Ci bardzo, Joanna i Dana, założycielki Fundacji Niezła sztuka



Portal NiezlaSztuka.net prowadzony jest przez Fundację Promocji Sztuki „Niezła Sztuka”. Publikacje finansowane są głównie dzięki darowiznom Czytelników. Dlatego Twoja pomoc jest bardzo ważna. Jeśli chcesz wesprzeć nas w tworzeniu tego miejsca w polskim internecie na temat sztuki, będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Wesprzyj »



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *