O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Nowa siedziba DESA Unicum. Pierwszy tego typu budynek w Europie!To będzie pierwszy tego typu obiekt nie tylko w Warszawie, ale i w Europie. Nowa siedziba Domu Aukcyjnego DESA Unicum na skrzyżowaniu ulic Pięknej i Johna Lennona stanie się zarówno miejscem zakupu dzieł sztuki, jak i prywatną instytucją kulturalną. Prace budowlane dobiegają końca, wkrótce rozpocznie się etap wykańczania wnętrz. Otwarcie zaplanowano na listopad.

Bryła budynku została przemyślana tak, aby z jednej strony wtapiała się w okolicę, a z drugiej zwracała na siebie uwagę i zapewniała odpowiednią przestrzeń dla ekspozycji sztuki.

DESA_Unicum_siedziba_1

Poza galerią, domem aukcyjnym i księgarnią w obiekcie znajdą się także kawiarnia i restauracja. Przeszklone elewacje zapewnią gościom odwiedzającym wystawy optymalne warunki do podziwiania dzieł sztuki, a dzięki pokryciu dachu murawą budynek będzie harmonijnie współgrać z pobliskim parkiem.

DESA_Unicum_siedziba_wizualizacja_1

Otwarciu budynku u zbiegu ulic Pięknej i Lennona w listopadzie będzie towarzyszył bogaty program wydarzeń kulturalnych.

DESA_Unicum_siedziba_wizualizacja_3

Budynek to przykład architektury projektowanej w ludzkiej skali, z szacunkiem do zabytkowego otoczenia, historii i natury. Projekt został opracowany przez Pawła Gralińskiego z pracowni Arch Magic.

Źródło: DESA Unicum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »