O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Koreańska Fala w Warszawie11 sierpnia w warszawskiej Hali Torwar, odbędzie się pierwszy w Polsce K-Content EXPO Central Europe 2017. Wstęp na to wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.

Poster-small

Jego celem jest prezentacja najbardziej popularnych produktów koreańskiej POP KULTURY, zwłaszcza tej związanej z nowymi mediami (muzyka, seriale, film, animacje, gry komputerowe, komiksy Webtoon itd.), która zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie, w tym także w Polsce. Zjawisko to ma charakter globalnego trendu określanego mianem Hallyu (koreańska fala).

Przykłady to rekordowe 2,7 miliarda odsłon teledysku Gangnam Style (Psy) na You Tube, notowania koreańskich gwiazd muzyki pop na listach przebojów takich jak Billboard Hot 100 czy iTunes oraz światowa popularność koreańskich seriali, filmów animowanych, komiksów czy gier komputerowych.

Odpowiedzią na to zainteresowanie jest pierwsze w Polsce i w tej części Europy K-Content EXPO poświęcone Hallyu. Jego organizatorami są Ambasada Republiki Korei, Centrum Kultury Korei, Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki Korei oraz agencja rządowa Kocca. Event ma formę pokazów, emisji, dyskusji, warsztatów oraz koncertów. Przygotowany został głównie z myślą o młodych uczestnikach. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »