O czym chcesz poczytać?
  • Słowa kluczowe

  • Tematyka

  • Rodzaj

  • Artysta

Fangor, Malczewski, Beksiński na aukcji w domu aukcyjnym DAESAukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego:
19 grudnia, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DAES, ul. Piękna 28-34 lok. 1 Warszawa.

Wojciech Fangor, Jacek Malczewski, Jan Stanisławski, Zdzisław Beksiński czy Teodor Axentowicz – to tylko kilka nazwisk z licznej grupy cenionych twórców, których dzieła będzie można nabyć podczas aukcji 19 grudnia w Domu Aukcyjnym DAES, który tego dnia otwiera swoją siedzibę w Warszawie. Oprócz prac artystów awangardowych i współczesnych pod młotek pójdą między innymi XIX-wieczne srebra i lampy.

fangor

Wojciech Fangor M53

Podczas aukcji zaprezentowany zostanie obraz M53 Wojciecha Fangora – czyli jedna z najsłynniejszych abstrakcyjnych kompozycji powstałych w latach 60-tych, zaliczana do eksperymentu malarskiego skupiającego się wokół op-artu i minimal artu. Cykl ten dla malarza stał się przepustką do sławy i nowojorskiego świata sztuki, a obecnie bije rekordy w sprzedażach aukcyjnych na całym świecie. Spośród jego prac o pulsującej, hipnotyzującej formie, prezentowane dzieło wyróżnia przede wszystkim genialne zestawienie kolorów, jedne z najbardziej wysublimowanych w twórczości tego artysty.

Na aukcji nabyć będzie można również płótna z interesującą historią. Obraz Świątynia ptaka tajemnic (ok. 1927 r.) z cyklu Mistyka nieskończoności Bolesława Biegasa.

Bolesław Biegas, Świątynia Ptaka Tajemnic |  ok. 1927

Bolesław Biegas, Świątynia Ptaka Tajemnic | ok. 1927

Dedykowany kustoszce Muzeum Adama Mickiewicza w Paryżu, i w jej posiadaniu znajdował się od 1950 roku. Z kolei Władysław Jackiewicz kompozycją XIX/87 reprezentował Polskę na Biennale w Wenecji w 1988 roku.

Pasjonatów twórczości Jacka Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Zdzisława Beksińskiego czy Wojciecha Gersona zainteresować mogą rysunki ich autorstwa, zdradzające biegłość w posługiwaniu się ołówkiem, lub co zaskakujące, długopisem. Natomiast spośród rzemiosła artystycznego godna uwagi jest elegancka, srebrna buliera firmy Stephan Mayerhofer & Carl Klinkosh (ok. 1840 rok).

Katalog aukcyjny: daes-antyki.pl >>


DAES, największy i najstarszy antykwariat we Wrocławiu przy Placu Kościuszki, od 2015 dom aukcyjny. Jedyny we Wrocławiu, w którym organizowane są licytacje sztuki dawnej. W ofercie aukcyjnej znajdują się nie tylko antyki, ale również dzieła artystów współczesnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *ns-wspieram-post

Spodobał Ci się artykuł? Wesprzyj nas »